İçeriğe Yönlendir

92 Model Şahin Yağ Kapağında Köpürme

Mücahit Erdem

Recommended Posts

Mücahit Erdem

Herkese merhaba. Biradere işe gidip gelirken kullanması için araç arayışına girmiştik. İş yerinde bir arkadaşta 92 model bej renkli şahin var.4. sahibi, kurcalanmamis basılmamış orjinal jant kapakları üstünde. Dün baktım, baktırdım arabaya genel itibariyle orjinal düzgün duruyor ancak yağ dolum kapağını açtığımda yağın tahinimsi kıvam alıp kapağa sıvandıgını gördüm. Gösterdiğim ustalar, alttan egzantrikli motorlarda kışın kısa mesafeli kullanımda bu durumun normal olduğunu söylediler. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok sık kullanılmıyor veya kullnılınca da düşük devirlerde kısa mesafe mi gidiyor

vesile ile sadece yağ altındaki renge kalmış ise alınır o şahin

Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
Çağlar Bayur yazdı:

çok sık kullanılmıyor veya kullnılınca da düşük devirlerde kısa mesafe mi gidiyor

vesile ile sadece yağ altındaki renge kalmış ise alınır o şahin

Aynen abi. Arkadaş normalde servisle gidip geliyor işe, araç kapalı garajda yatıyor. Kullanırken de çok sakin kullanır. Ufak tefek çürükleri var. Triger, fren merkezi, disk, balata, lastik, tüp tankı ve regülatör gibi bir çok parçasını yenilemiş. Tavana düşen bir cisimden dolayı tavan bölgesel boyanmış, camlar falan orjinal bir de camurlukta boya var harici boyası değişeni yok. 70 e bıraktı en son alınır mı sizce 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Bu şekilde tahinimsi kıvamlı yağ gördüğüm araçların çoğunda motor yağına su karıştığı oldu. Az kullanımla kısa mesafeyle böyle olur mu bilmem ama gördüklerim bu.

Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
Çağlar Bayur yazdı:

havada kapılır bu araba

torpido kahverengi değil dimi

Kahverengi 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
Çağlar Bayur yazdı:

satlık mı istanbuldan geliyorum :mangal:

:biggrin: yarın devrini alacağım abi, konusunu açarım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hastasına detay önemlidir, torpido kırmızı çizgimiz mesela :nazar: bir de bej... yanar o çbs belco ile

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...