İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta 1.4 TDCI İlk Marşı Arızası

İhsan Şengün
Çözüme git İhsan Şengün tarafından,

Recommended Posts

İhsan Şengün
(düzenlendi)
ALİ SEYKAN yazdı:

Bu işin mekanikle alakası yok. Detaylı araştırırsanız arcı komple elden geçirtenler var. Belli sıcaklık değerlerinde oluşuyor. Yazılımla ilgili olduğu aşikar. Ama hangi parçanın yazılımı bilinmez. Gaz pedalı diyen var, hız sabitleyici diyen var. 

Enjektör bakımı gerekliymiş, benden önce hiç yapılmamış sanırım. Sorun çözüldü .  

tarihinde İhsan Şengün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İhsan Şengün

Sorun Çözüldü Enjektör kaynaklıymış :) Biraz uğraştık ama tecrübe oldu diyelim.

Çağlar Bayur yazdı:

diesel motorda ateşleme arızası derken? marş değil sanırım enjektörlere bakılması gerekbilir

Teşekkürler. Enjektör bakımı Sorunu çözdü, 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Gerçekten çözüldüyse çok güzel. Ancak testi neye göre yapıp çözüldüğünü anladınız, aynı hava koşullarında test ettiniz mi? Çünkü havalar ısınmaya başladı ve bu sorun sonraki kışa kadar tekrar uykuya yattı. 

Yorum bağlantısı
İhsan Şengün
ALİ SEYKAN yazdı:

Gerçekten çözüldüyse çok güzel. Ancak testi neye göre yapıp çözüldüğünü anladınız, aynı hava koşullarında test ettiniz mi? Çünkü havalar ısınmaya başladı ve bu sorun sonraki kışa kadar tekrar uykuya yattı. 

Derece aynı, enjektör bakımı yapıldıktan sonra marş yaptığımda direk alıyor ve çalışıyor. Bakımdan önce araç bu sorunu yapmasa bile her marş da bir süre bekletirdi. Ayrıca sorunu yaşayan farklı bir kaç arkadaşa daha ulaştım ve kendilerininde enjektör bakımı ve tamiri ile sorunu çözdüklerini gördüm .   Ayrıca Aracın yazılımıda tekrar kontrol ettirmiştim.  Şu an oldukça memnunum Ortalama yakıt tüketimi de düştü ve ayrıca aracın çekişi de oldukça farketti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İhsan Şengün

Merhaba

Sorunu yaşayan çok fazla insan varmış buradan net bulduğum çözüm videosunu paylaşmak istedim.

Ekli linkdeki arkadaş yaptığı işlemleri sırasıyla belirtmiş ve oda sonuca ulaşmış

Yorum bağlantısı
Mustafa Zobu
İhsan Şengün yazdı:

Merhaba

Sorunu yaşayan çok fazla insan varmış buradan net bulduğum çözüm videosunu paylaşmak istedim.

Ekli linkdeki arkadaş yaptığı işlemleri sırasıyla belirtmiş ve oda sonuca ulaşmış

Abi aynı sorunu bugun yaşadım hatta gaz pedalına bastım ilk bir tepki vermedi sonra aldı gazı. Suan birkere yaşadım. Arabada bir çekiç düşüklüğü biraz var gibi ancak aşırı değil yada ben öyle bi hissettim yani vites tepkileri iyi.

Yinede krank sensorunu değiştireyim mi.

Bu krank sensorunun ne kadar iyi okuyup okumadığıni nasıl anlarız obd de bi testi var mi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...