İçeriğe Yönlendir

Kia Cerato ( 2009 Model ) 2.0 Motor Tekleme.

Bekirov Vusal

Recommended Posts

Bekirov Vusal

Selamun Aleykum Benim 2009 Model Kia Cerato Aracımda Böyle Bi Sorun Var Ve Nedenini Bulamiyorum: Sorun Şöyle Ki, Araç Seyir Halindeyken Genellikle 60km Hızla Giderken Yapıyor Amma 40km - 60km Arasında Oluyor 40km dan Aşşağı Ve 60km Den Yukarı Hızlarda Bi Sorun Yok. 60km Hızda Giderken Ayağım Hafif Gaza Basiliyken Hızlanma Zamanı Araçta Tekleme Yapiyor Sanki Bobinin Birini Çıkarmışsin Hissi Veriyor Ayağımı Gazdan Çekip Yeniden Biraz Daha Sert Bastığım Zaman Düzeliyor. Ayağım Sadece Hafif Gazdayken Yapıyor Sert Basdiğim Zaman Olmuyor. Bunun Gibi Problemle Karşılaşan Oldumu ? Olduysa Nası Çözdü ?

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Bu araç yurtdışı mı?. 2,0 benzinli otomatik. Tüm viteslerde ve vites boşta iken bu sorunu yapıyor mu? 

Yorum bağlantısı
Bekirov Vusal
Çağlar Bayur yazdı:

benzinli motor? şanzıman tipi?

Evet Benzınli Motor, Şanzıman Tipi Otomatik Şanzıman

Tamer Topaç yazdı:

Bu araç yurtdışı mı?. 2,0 benzinli otomatik. Tüm viteslerde ve vites boşta iken bu sorunu yapıyor mu? 

Yurtdışı Derken ? Evet 2.0 Motor Benzinli, Otomatik Şanzıman. Hayır Tamer Kardeşim Vites Geçişlerinde, Vites Boştayken Hiç Bi Sorun Yok Sadece Belirtdiğim Gibi Seyir Halindeyken Haifif Gaza Bastiğimda Oluyo.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

en basit kullandığınız yakıtdan olabilir diyeceğim , yarım depoya wurth benzin için olanı ( yeşil kapak) atıp 60 70 km kullanın bakalım donanımsal ( parça arızası ) değil ise yazdıklarımı uygular sanız işiniz çözülecektir.

Yorum bağlantısı
Bekirov Vusal
Murat Öngür yazdı:

en basit kullandığınız yakıtdan olabilir diyeceğim , yarım depoya wurth benzin için olanı ( yeşil kapak) atıp 60 70 km kullanın bakalım donanımsal ( parça arızası ) değil ise yazdıklarımı uygular sanız işiniz çözülecektir.

Aslında Arabayı 95 Oktanlı Benzinle Kullanıyorum Benzinle Ilgili Ola Bilirmi Yinede ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bekirov Vusal yazdı:

Genellikle 60km Hızla Giderken Yapıyor Amma 40km - 60km Arasında Oluyor

bu hızda hangi devirde oluyor bu tekleme

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Bekirov Vusal yazdı:

Evet Benzınli Motor, Şanzıman Tipi Otomatik Şanzıman

Yurtdışı Derken ? Evet 2.0 Motor Benzinli, Otomatik Şanzıman. Hayır Tamer Kardeşim Vites Geçişlerinde, Vites Boştayken Hiç Bi Sorun Yok Sadece Belirtdiğim Gibi Seyir Halindeyken Haifif Gaza Bastiğimda Oluyo.

Ben 2008 Cerato sıfır almıştım.
2.0 motor opsiyonlu bile yoktu. Cerato mu yoksa Optima mı sizin aracınız?

Düzenleme : Profiliniz yurtdışıymış, ben Türkiye için sordunuz sanmıştım.

Yorum bağlantısı
Bekirov Vusal
Furkan Avcı yazdı:

Ben 2008 Cerato sıfır almıştım.
2.0 motor opsiyonlu bile yoktu. Cerato mu yoksa Optima mı sizin aracınız?

Düzenleme : Profiliniz yurtdışıymış, ben Türkiye için sordunuz sanmıştım.

Furkan Kardeşim Aracın Modeli Kia Cerato. Evet Azerbaycandan Katılıyorum Foruma

Çağlar Bayur yazdı:

bu hızda hangi devirde oluyor bu tekleme

Doğrusunu Söylemek Gerekirse Devire Pek Bakmadim Amma Yuksek Devir Olmadiğini Söyleye Bilirim 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bekirov Vusal yazdı:

Doğrusunu Söylemek Gerekirse Devire Pek Bakmadim Amma Yuksek Devir Olmadiğini Söyleye Bilirim 

bu teklemeyi yaptığı devire odaklanın, otomatik şanzıman her zaman o devirde aynı viteste olmayabilir, belli bir devirde yapıyor ise, gaz kelebek pozisyon değerlerini test cihazında canlı veri okunrak kontrol ettirin öncelikle.

Yorum bağlantısı
Bekirov Vusal
Çağlar Bayur yazdı:

bu teklemeyi yaptığı devire odaklanın, otomatik şanzıman her zaman o devirde aynı viteste olmayabilir, belli bir devirde yapıyor ise, gaz kelebek pozisyon değerlerini test cihazında canlı veri okunrak kontrol ettirin öncelikle.

Test Edib Devirleri Konteol Edeceğim Bakalim Ayni Devirdemi Yapiyor Hep  

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Merhaba, neden bütün kelimelere büyük harflerle başlıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Bekirov Vusal
Selçuk Bakış yazdı:

Merhaba, neden bütün kelimelere büyük harflerle başlıyorsunuz?

Merhaba Selçuk Kardeşim. Alışkanlık Diyelim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Bekirov Vusal yazdı:

Merhaba Selçuk Kardeşim. Alışkanlık Diyelim.

Anlıyorum, forumumuzda dilimize diğer forumlara nazaran biraz fazla dikkat ederiz. Sizden ricamız noktalama işaretleri ve yazım kurallarına dikkat edebilirsek daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Bekirov Vusal
Selçuk Bakış yazdı:

Anlıyorum, forumumuzda dilimize diğer forumlara nazaran biraz fazla dikkat ederiz. Sizden ricamız noktalama işaretleri ve yazım kurallarına dikkat edebilirsek daha iyi olur.

Büyük Yazmam Sorun Olucakmi Yoksa Devam Ede Bilirmiyim ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Bekirov Vusal yazdı:

Büyük Yazmam Sorun Olucakmi Yoksa Devam Ede Bilirmiyim ?

Kurallara uygun yazarak devam edebilirsiniz 

Yorum bağlantısı
Bekirov Vusal
Selçuk Bakış yazdı:

Kurallara uygun yazarak devam edebilirsiniz 

Tamamdır Kardeşim. Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...