İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Bagaj Tam Açılmıyor

Güven ZORLU
Çözüme git Güven ZORLU tarafından,

Recommended Posts

Güven ZORLU

Arkadaşlar merhaba C Max 2 aracımda elektrikli bagaj tam açılmıyor yarım açılıyor ,tam kapaniyor amartisör arızası mi var bilemedim yetkili servisi ile görüştüm çok pahalı fiyat verdiler, amartisör değişimi gerekiyormuş problemin çözümüyle ilgili yardımlarınızı rica ediyorum 

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

amortisör açarken bir yerde sıkılıyor olabilir mi. Menteşeleri temizleyip yağlamayı denediniz mi.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Otopark tavanına vs çarpmaması için açılış yüksekliğini ayarlama özelliği var genelde otomatik bagajlarda (az açılsın gibi) . Bu özellik bilmeden aktive edilmiş olabilir mi? 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Cem Işık yazdı:

Otopark tavanına vs çarpmaması için açılış yüksekliğini ayarlama özelliği var genelde otomatik bagajlarda (az açılsın gibi) . Bu özellik bilmeden aktive edilmiş olabilir mi? 

Bencede böyle bir durum olma ihtimali yüksek.Bir kontrol etmek lazım

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bagaj Kapağı Açma
Yüksekliğinin
Ayarlanması
1. Yük bindirme boşaltma kapısını açınız.
2. İstediğiniz yüksekliğe ulaştığında bagaj kapağının kumanda düğmesine basarak bagaj kapağının hareketini durdurun.
Not: Bagaj kapağının hareketi durdurulduğunda, manuel olarak istediğiniz konuma getirebilirsiniz.
3. Bagaj kapağının üzerindeki kumanda düğmesine basın ve programlamanın tamamlandığını belirten sesli uyarıyı duyana kadar basılı tutun.
Not: Bagaj kapağı kumanda düğmesini sadece yüksekliği programlamak için kullanabilirsiniz.
Not: Bagaj kapağının yüksekliği çok düşükse yüksekliği programlayamazsınız.
Yeni açık bagaj kapağı yüksekliği otomatik bagaj kapağı açıldığında tanınır.
Programlanan yüksekliği değiştirmek için yukarıdaki işlemi tekrarlayın. Bagaj kapağını açtığınızda, manuel olarak farklı bir konuma getirebilirsiniz.

Bunu bir deneyin.

• Beğen 4
  • Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

servis bunu denemeden değişim demişse mahkemye verirdim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

servis bunu denemeden değişim demişse mahkemye verirdim

Değişim demiş ama değişmemiş abi, zarar doğmamış kısaca. Ben pek bir şey çıkacağını sanmam zarar doğmadığından.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Değişim demiş ama değişmemiş abi, zarar doğmamış kısaca. Ben pek bir şey çıkacağını sanmam zarar doğmadığından.. 

teşebbüsten yürürüz?

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cem Işık yazdı:

zaten korkutma amaçlı :) 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Cem Işık yazdı:

Tasarlayarak canavarca hisle gibi bir şeyler söylesek ?

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Geç saatte görüşüldüyse mahkeme tahrik var demesin?

Serkan Toker yazdı:

Tasarlayarak canavarca hisle gibi bir şeyler söylesek ?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu yöntemle çözülürse vay o servisin haline

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Güven ZORLU

Amartisorlerden gıcırtı sesi geliyor doğrudur,ama ayar konusunu yarın deneyeceğim teşekkür ederim 

Ahmet Türedi yazdı:

Bagaj Kapağı Açma
Yüksekliğinin
Ayarlanması
1. Yük bindirme boşaltma kapısını açınız.
2. İstediğiniz yüksekliğe ulaştığında bagaj kapağının kumanda düğmesine basarak bagaj kapağının hareketini durdurun.
Not: Bagaj kapağının hareketi durdurulduğunda, manuel olarak istediğiniz konuma getirebilirsiniz.
3. Bagaj kapağının üzerindeki kumanda düğmesine basın ve programlamanın tamamlandığını belirten sesli uyarıyı duyana kadar basılı tutun.
Not: Bagaj kapağı kumanda düğmesini sadece yüksekliği programlamak için kullanabilirsiniz.
Not: Bagaj kapağının yüksekliği çok düşükse yüksekliği programlayamazsınız.
Yeni açık bagaj kapağı yüksekliği otomatik bagaj kapağı açıldığında tanınır.
Programlanan yüksekliği değiştirmek için yukarıdaki işlemi tekrarlayın. Bagaj kapağını açtığınızda, manuel olarak farklı bir konuma getirebilirsiniz.

Bunu bir deneyin.

Yarın deneyeceğim,bilgilendirmeye yaparım teşekkür ederim 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Güven ZORLU
Güven ZORLU yazdı:

Amartisorlerden gıcırtı sesi geliyor doğrudur,ama ayar konusunu yarın deneyeceğim teşekkür ederim 

Araca bahsettiğiniz tekniği uyguladım ve sonuca ulaştım problem ortadan kalktı bagaj tam açılıp kapanıyor ilginizden ve bilgi paylaşımdan dolayı teşekkür ediyorum 

• Beğen 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Güven ZORLU yazdı:

Araca bahsettiğiniz tekniği uyguladım ve sonuca ulaştım problem ortadan kalktı bagaj tam açılıp kapanıyor ilginizden ve bilgi paylaşımdan dolayı teşekkür ediyorum 

buna hangi yrtkili servis değişim önermişti? hangi bayi bu?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Oğuzkan Erışık yazdı:

Geç saatte görüşüldüyse mahkeme tahrik var demesin?

Taksirle moral bozmaktan yürüyebiliriz

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
İlkay Başaran yazdı:

Taksirle moral bozmaktan yürüyebiliriz

Kravat takar, bişey çıkmaz. Filanca bankada hesap açmış diyelim, hiçbirşey olmazsa da, kesin birşeyler olur.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ahmet Kiriş yazdı:

Kravat takar, bişey çıkmaz. Filanca bankada hesap açmış diyelim, hiçbirşey olmazsa da, kesin birşeyler olur.

Allah affetsin der kurtarır. Emsal var.

Yorum bağlantısı
Güven ZORLU
Güven ZORLU yazdı:

Çağlar Bayur yazdı:

buna hangi yrtkili servis değişim önermişti? hangi bayi bu?

Muğla Milas yetkili özel servis e disk ve balatalari değişime götürdümde ustalar aracı incelediler ve amartisör leri değiştirmem gerektiğini söylediler, bahsettiğim usta Ford özel servisi ve buranın sahibi bodrum yetkili servisde ustabaşı olarak çalışıyor du

Aynı zanda baskı balata değişimi istedim bana verdikleri fiyat volan da değişim gerektiriyor dendi 12000 TL ye yakın para istediler benden,ayni parçaları Ankara'dan 6500 TL ye fmy marka buldum ,kanser hastası olduğum çalışamıyorum ki o para benden çıkmadı çok şükür, Milas ya usta bulmak çok zor iş tir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Güven ZORLU yazdı:

bahsettiğim usta Ford özel servisi

o zaman birşey çıkmaz, bence usta terchinizi bu vakadan sonra yeniden değerlendirin

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
İlkay Başaran yazdı:

Allah affetsin der kurtarır. Emsal var.

Allah yaptırdı dese daha mantıklı. 

Güven ZORLU yazdı:

Muğla Milas yetkili özel servis e disk ve balatalari değişime götürdümde ustalar aracı incelediler ve amartisör leri değiştirmem gerektiğini söylediler, bahsettiğim usta Ford özel servisi ve buranın sahibi bodrum yetkili servisde ustabaşı olarak çalışıyor du

Aynı zanda baskı balata değişimi istedim bana verdikleri fiyat volan da değişim gerektiriyor dendi 12000 TL ye yakın para istediler benden,ayni parçaları Ankara'dan 6500 TL ye fmy marka buldum ,kanser hastası olduğum çalışamıyorum ki o para benden çıkmadı çok şükür, Milas ya usta bulmak çok zor iş tir.

Allah acil şifalar versin, benden iyi bilirsiniz, herşeyin başı moral.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...