İçeriğe Yönlendir

Yeni Ev Kredisi Paketi

Çağatay Kılınç

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Tek katlı bir ev vardı. Fay kırığının o kadar üstündeki, eve giren basamak 2 metre öteye kaymış, ev aynen duruyordu. 

images?q=tbn:ANd9GcTadJcL6pdqMgnKtmLCHii

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tek katlı bir ev vardı. Fay kırığının o kadar üstündeki, eve giren basamak 2 metre öteye kaymış, ev aynen duruyordu. 

acaip birşeydi bu capon görse harakiri yapar

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

acaip birşeydi bu capon görse harakiri yapar

Bencede. Ama adam şanslı. Evin altındaki beton eğer temelse, o ev 15 sene sonra 4 kat daha fazla olacaktı. Hesaplar torunlara göreydi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bencede. Ama adam şanslı. Evin altındaki beton eğer temelse, o ev 15 sene sonra 4 kat daha fazla olacaktı. Hesaplar torunlara göreydi

Radye temeldir o yoksa duramazdı.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Alptuğ Özcan

Var mı bu 0,69'dan kredi çekebilen, birilerinin çektiğini duyan :unsure2:

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Dalaman' da iş yerinden arkadaşlar çekti diye duydum. 

Ben ise kalk bankasından 0,99 oran ile 500 bin çektim, 10 yıl. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Alptuğ Özcan yazdı:

Var mı bu 0,69'dan kredi çekebilen, birilerinin çektiğini duyan :unsure2:

kredi çekmek mümkün olunca 10 sene boyunca aylık 45 bin tl ödeyebilecek kaç kişi vardırki? büyük şehirlerde 2 milyondan aşağı sıfır 2+1 ev yok.

kredi dediğin şey o miktarda yada daha fazlası cebinde nakit varken, o parayı bozmamak için yapılan ve mantıklı birşey. yoksa borç harç iş mi yapılır.

bundan 3 sene önce insanlar maaşla kredi ödeyebiliyordu... süt 5 tl idi. şimdi 41 tl sek süt migorsta.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

kredi çekmek mümkün olunca 10 sene boyunca aylık 45 bin tl ödeyebilecek kaç kişi vardırki?

en yetkili ağızdan yapılan açıklamalara konu edilen orta gelir grubundaki hane geliri 70-120 bin TL olarak hesaplanmakta, 6 ay önceki maaş skalası, yanlış mı hesapladılar ki mi ki

• Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

en yetkili ağızdan yapılan açıklamalara konu edilen orta gelir grubundaki hane geliri 70-120 bin TL olarak hesaplanmakta, 6 ay önceki maaş skalası, yanlış mı hesapladılar ki mi ki

resmi fakrilik sınırı kaç para ona bakmak lazım. tuik sitesinde 2022 için bir rakam görmedim, 2023 e gelmeden. 

https://data.tuik.gov.tr/Search/Search?text=yoksulluk sınırı

anlayan beri gelsin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

resmi fakrilik sınırı kaç para ona bakmak lazım. tuik sitesinde 2022 için bir rakam görmedim, 2023 e gelmeden. 

https://data.tuik.gov.tr/Search/Search?text=yoksulluk sınırı

anlayan beri gelsin.

çok teknik şey onlar, ağır matematik içeriyor, medya açıklamaları daha hoş onları takip et, koyun pirzolası tadında

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

çok teknik şey onlar, ağır matematik içeriyor, medya açıklamaları daha hoş onları takip et, koyun pirzolası tadında

vejeteryanım ben. yani epistemolojik açıdan kopuğum konudan. ancak çocukların tabağından kalırsa yerim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tek katlı eve attıkları temel çoğu apartmanda yok, maşallah. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

vejeteryanım ben.

mercimek de kuzu gibi protein kaynağıdır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tek katlı eve attıkları temel çoğu apartmanda yok, maşallah. 

şimdilik tek katlı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Doğan Arşiray yazdı:

kredi çekmek mümkün olunca 10 sene boyunca aylık 45 bin tl ödeyebilecek kaç kişi vardırki? büyük şehirlerde 2 milyondan aşağı sıfır 2+1 ev yok.

kredi dediğin şey o miktarda yada daha fazlası cebinde nakit varken, o parayı bozmamak için yapılan ve mantıklı birşey. yoksa borç harç iş mi yapılır.

bundan 3 sene önce insanlar maaşla kredi ödeyebiliyordu... süt 5 tl idi. şimdi 41 tl sek süt migorsta.

bu sene 45 i ödeyebilen varsa sıkıntı yok zaten enflasyonla 2 senede çerez parası olur :d 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

Hesap doğru da rakamların 4-5 öğretmen maaşı olmasında bir sorun var. :) 

Doğan Arşiray yazdı:

İstanbul için o 2'yi 5 yapalım. Hatta 0,69'a uygun olursa 7 filan yapmamız gerekiyor.

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

mercimek de kuzu gibi protein kaynağıdır

kirmizi cizgim ezogelin. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Doğan Arşiray yazdı:

7 milyon... şaka gibi. 

Ne o fabrikami kurduk evmi aliyoruz 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

7 milyon... şaka gibi. 

bedava? nerde?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...