İçeriğe Yönlendir

2022 Otomobil Satış Rakamları

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

%39 oranında ülkemizde üretimi yapılan otomobilleri tercih etmişiz. Şu psa ve vag grubu araçlar ithalatta büyük açıklar oluşturuyor. Ayrıca dacia tek başına tamamen ithal ve oranı yüksek

hafif ticaride ülkemizde üretilenleri tercih etme oranı %59

1755240-C-6-CAD-4-EBC-A9-E1-C00-CB67-AB2

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Rakamlar , arabaların geliş sayılarına bağlı. Birçok marka sıfır stok girdi 23 yılına. Gecen sene daha fazla araba gelseydi daha da fazla satılırdı. Nihayetinde artik tam anlamıyla yatırım aracı oldu sıfır araç.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Azalma yazdı:

Rakamlar , arabaların geliş sayılarına bağlı. Birçok marka sıfır stok girdi 23 yılına. Gecen sene daha fazla araba gelseydi daha da fazla satılırdı. Nihayetinde artik tam anlamıyla yatırım aracı oldu sıfır araç.

dolar altında kalsa zarardaydı millet

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

AegeA vardı da biz mi almadık

para herkeste var. Alabilmek farklı hünerlerini kullanmalısınız :) 

Alabilmek için

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bide mercek linki paylaşsaydın yahu belki okunurdu tablo :nargile:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

Bide mercek linki paylaşsaydın yahu belki okunurdu tablo :nargile:

Üretim 370, ihracat 307, ithalat 522, tüketim 522 bin ton muş :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

VW satışları %7, Audi satışları %4, Skoda satışları %17, Seat satışları %41 düştü.

Cupra'nın satışları %93 arttı ve Seat satışlarına yaklaştı.
Porsche %3, Bentley %4, Lamborghini satışları %10 arttı.

millette para var. Halk arabasından lüks spora geçilmiş demekki :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

VW satışları %7, Audi satışları %4, Skoda satışları %17, Seat satışları %41 düştü.

Cupra'nın satışları %93 arttı ve Seat satışlarına yaklaştı.

millette para var. Halk arabasından lüks spora geçilmiş demekki :) 

araba yok. öbürü zaten yoktu. çip sorun değil lamborgini için. 

Yüzdeye değil sayılara bakmalı.

1 satan araç 2 satarsa yüzde 100 artmıştır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

2021 vw - 68.186

2021 reno - 81.280

2021 toyota - 52.588

2021 fiat - 121.254

2022 vw - 60.341

2022 reno - 99.639

2022 toyota - 49.937

2022 fiat - 146.435

en çok vw kan kaybetmiş hocam. Tırt yani :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bunlar sadece tr plaka alanlar.. onları 20 ile çarpabiliriz pasaportla kullanılanlar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Skoda satışları %17, Seat satışları %41 düştü.

vesile ile skoda türkiye çalışanlara 25 maaş ikramiye dağıtılması bu büyük başarı sebebi ile olmalı, mesela %60 düşecekken 41 dw tutmuş olaiblirler

Yorum bağlantısı
Serkan Derya

Vallahi ben daha 1 hafta önce 0 km araba almış biri olarak, bu araba olmaması olayını anlayamıyorum. FIAT Bursa'da üretim yapıyor. Araba olmama gerekçesi, ya çip yok ya da led far tedariği yok. Kurumlar ve filolar cayır cayır araba temin ediyor ama vatandaşa yok. Bende 1.5 ay bekleme süresi sonunda alabildim aracı. Planlanan üretimin olup olmayacağı da belirsizdi.Hiç birşeye garanti vermiyor, renk -donanım-model ne gelirse kabul edeceksin mantığı var. Para verip lütuf bekliyorsun. (Ben en başından Cross ve Füme rengi için bekleme yaptım ve başka bir versiyonu kabul etmedim.) Gerçekten çok kötü bir durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile skoda türkiye çalışanlara 25 maaş ikramiye dağıtılması bu büyük başarı sebebi ile olmalı, mesela %60 düşecekken 41 dw tutmuş olaiblirler

lale devri de olabilir :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ölümcül ihtiyacı olmayan almasın ve satmasın (satacaksa satsın ama yeniden almasın), oturun evinizde, yönetim düzelmedikçe daha çok beklersiniz sırada arabada, tepenin düzelmesi içinde toplumun düzelmesi lazım, o da olmayacağına göre yayan mod en güzeli....

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ölümcül ihtiyacı olmayan almasın ve satmasın (satacaksa satsın ama yeniden almasın), oturun evinizde, yönetim düzelmedikçe daha çok beklersiniz sırada arabada, tepenin düzelmesi içinde toplumun düzelmesi lazım, o da olmayacağına göre yayan mod en güzeli....

Sat o zaman ali abi hadi bekliyoruz. :D

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Kim nasıl almasın arabasız ev malesef çok zor. Bizim buradaki ulaşım ist den daha zor kimse inanmaz. Önceki gün işyeri servisi yoktu anayola çıktık otobüs hattı oradan geçiyor. 2 tane geçti ve almadılar 1 saat 10 dakika bekledim anayolda. Ufacık karsan dolmuşları koymuşlar içlerinde abartmıyorum 40 kişi vardır. Yanak yanağa millet. Ya çok acaip milletiz biz hadi ben senede 2 3 kere kullanıyorum da sabah akşam kullananlar da ses etmiyor. Bi toplanın bu ne kardeşim adam gibi otobüz koyun şuraya en azından mesai giriş çıkış saatlerinde koyun deyin. Eminim ki belediye tuktuk koysa onun sırasına girip beklerler. Bu kadar sindirilmiş millet. Hak aramaya korkuyor mu desem kafa mı çalışmıyor desem neyse.

Daha ufağı yok mu bunların diyorum şoföre idrak edemedi ironiyi. Buna zor sığıyok beya diyor.

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Sat o zaman ali abi hadi bekliyoruz. :D

ihtiyacı olmayan almasın ve satmasın dedim, yani satmayanlar sınıfındayım kardeş, sen satsana hadi :)

İlkay Başaran yazdı:

Kim nasıl almasın arabasız ev malesef çok zor. Bizim buradaki ulaşım ist den daha zor kimse inanmaz. Önceki gün işyeri servisi yoktu anayola çıktık otobüs hattı oradan geçiyor. 2 tane geçti ve almadılar 1 saat 10 dakika bekledim anayolda. Ufacık karsan dolmuşları koymuşlar içlerinde abartmıyorum 40 kişi vardır. Yanak yanağa millet. Ya çok acaip milletiz biz hadi ben senede 2 3 kere kullanıyorum da sabah akşam kullananlar da ses etmiyor. Bi toplanın bu ne kardeşim adam gibi otobüz koyun şuraya en azından mesai giriş çıkış saatlerinde koyun deyin. Eminim ki belediye tuktuk koysa onun sırasına girip beklerler. Bu kadar sindirilmiş millet. Hak aramaya korkuyor mu desem kafa mı çalışmıyor desem neyse.

Daha ufağı yok mu bunların diyorum şoföre idrak edemedi ironiyi. Buna zor sığıyok beya diyor.

fakir ülke tırt ekonomi= durum bu, adam gibi olsa ülke ne beklediğin dolmuş nede sıra olur nede yanaklar denk gelirdi, binerdin metroya hop izmir-aliağa-bergama-ayvalık-edremit-behramkale-çanakkale 4 hat 1i ağır yük 2. hızlı tren 3. metro 4. yedek hat :) isteseler şuan bile rahatça yaparlar....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Cihangiroğlu yazdı:

satacaksa satsın ama yeniden almasın

yatırım tavsiyesi olarak kabul edelim mi :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Selçuk Bakış yazdı:

yatırım tavsiyesi olarak kabul edelim mi :crazy:

allah bee :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Gök yazdı:

allah bee :D 

2. aracı frenler için sanayiye bıraktım da 2 günde hasta oldum, param yetse 3.yüde alırım :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

şuan 2. aracı keyfi almakmı, ultra zenginlik var demekki, pis zenginler :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Selçuk Bakış yazdı:

2. aracı frenler için sanayiye bıraktım da 2 günde hasta oldum, param yetse 3.yüde alırım :fiuw:

dün akü bitti eve 15 dk yürüme mesafesinde kaldı araba tedirgin oldum bir  sonra nasılsa çalamazlar ben de çalıştıramıyorum nasılsa dedim kendimi düzelttim :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Cihangiroğlu yazdı:

keyfi

Olursa 3. keyfi olur, bende arabalar yatmaz haftanın 6 günü dönüşümlü olarak çalışırlar :) 

Ali Gök yazdı:

dün akü bitti eve 15 dk yürüme mesafesinde kaldı araba tedirgin oldum bir  sonra nasılsa çalamazlar ben de çalıştıramıyorum nasılsa dedim kendimi düzelttim :D 

Sen ben çalıştıramayız ama onlar çalıştırırlar :fiuw:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...