İçeriğe Yönlendir

İş Arkadaşım Zwei..

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Malesef İş arkadaşım ile bu gün ayrıldık. Ama hayat böyle yapacak bişiy yok. Emir büyük yerden , filocu idari işler personelinden geldi. :( 

AL9nZEVEg6c1R2nZlyCmKKNtDnzSrLhSswuYY5vk

Planlanan zamandan biraz geç kalınca malesef Focusları kaçırdım. Focuslar 2018 modeldi ve filo kiralayıcı firma tarafından toplanıp piyasaya satışı yapılacakmış. Bu yüzden fabrikadan tedariği bir kaç gün önce yapılan yeni yetme bir araba verdiler bana. 

Üzerinde multijet 1,6 motor , 6 ileri çift kavrama şanzımanlı,  makyajlı kasa 2023 Egea Cross verdiler.  Biraz fazla temkinli bir kardeş. 

AL9nZEVPs2qYRalLfhwQi7fhdIKzzmB6ANbMRI7lWekD8I1V-tQRstYE8QeoGObjKSt8xnVk7AVnvMJ5EITwutPOpfJytKEAp-WUq48mJO15teW_HCH0OMSKI5gpWSRToD-9sPiEYKugTTL5wJicnnyE-kJxCA=w834-h625-no?authuser=0

Araba her tarafından donanım akıyor. Geri vites lambasından led farlara kadar herşey var. Tanıdığım şanzıman ve bildiğim motor gibi değil. Bunda Adblue tankı var. 

Tank deyince aklıma ilk gelen hemen Mühteşem Otobil montajını yaptırmak oldu. Böylece Opellerden aractan inmeden ve ücret ödemeden yakıt alabilcektim. 

AL9nZEVAhYMjQkDaNba9QAWisze-FSIbByIca1F6

Arabada kocaman bir ekran var. Gösterge tablosun dada bir ekran var. Her yer ekran doldu. Lakin bu ekranlarda Apple car play dışında bir yenilik yok.  Eskiden aldığım bilgilerin hepsi aynen gösteriyor. sadece kadranın şekli değişmiş. Dikizlere ihtar sistemi koymuşlar her sinyal verdiğimde ötüyor. İstanbul burası arabalar hep silme duruyor. Sinyal verdikce ötüyor. 

AL9nZEXR35cJ3_DMmZPLedkNl3tuwIfsTSA-V2Nr

Arabanın jelatinlei üstünde poşetleri duruyordu. Ben göstergeki jelatinleri söktüm ve evime geldim. Araba hoşuma gitti ve seveceğime benziyor. Ama bu işte duygusal bağa yer yok. Ayrıldığınızda üzülüyorsunuz. O yuzden 2023 Fiat Egea Cross için İşte Aşk Olmaz. diyorum.  

Resimler için yarını bekleyin... 

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Zwei  üzerinde yesyeni Bridgestone kış lastikleri var.  Filo işi sıfır araya hemen lastik değişmişler. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şükür ya focus verselerdi verilmiş sadakan varmış , biz de neden cross bulamıyoruz diyorduk, insider torpil var demek ki

• Beğen 2
  • Mutlu 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Satılık olsaydı alırdım. 1.6 mjet dct tadından yenmez. Carplay bile var.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bunun yalıtımı sedandan daha iyi, daha çok seversin 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Eski arabamı 400 bin civarı satacaklar… bu arada eski lineam için 350 bin tl civarı satmışlar. 

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Hayirli olsun...

Bir onceki egea ile konfor, yalitim ve kalite hissiyati olarak fark var mi?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tevfik Işık yazdı:

Hayirli olsun...

Bir onceki egea ile konfor, yalitim ve kalite hissiyati olarak fark var mi?

155 bin kmdeki 1,6 multijet + dct şanzıman ile 0 km de 1.6 multijet + dct  hissiyati neredeyse aynı. 155 bin olanın sadece şanzıman ve motor takozları eskimiş onun gıcırtısı vardı. 

Konfor konusunda emin değilim hemen hemen aynı geldi. Ama cross 1 tık daha yumuşak. 

Selim Bilgin yazdı:

Satılık olsaydı alırdım. 1.6 mjet dct tadından yenmez. Carplay bile var.

kablosuz şarjda var. 

Egea cros sanki apple iphone 11 in arabasını yapmışlar gibi. Kaliteli duruyor ve ledler iphone 11 flaşı gibi bembeyaz. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hayırlı olsun. 600 küsur binlik makina var altında belki 700

Kablosuz car olay kaymaklı olmuş 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

dct tadından yenmez.

şehir içinde tam işkence. Sanki commodore işlemcili gibi. Geç tepkileri var. Gazı bırak. 2 sn sonra anlıyor :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Birakmaaa birakmaaaaa

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

155 bin kmdeki 1,6 multijet + dct şanzıman ile 0 km de 1.6 multijet + dct  hissiyati neredeyse aynı. 155 bin olanın sadece şanzıman ve motor takozları eskimiş onun gıcırtısı vardı. 

Konfor konusunda emin değilim hemen hemen aynı geldi. Ama cross 1 tık daha yumuşak. 

kablosuz şarjda var. 

Egea cros sanki apple iphone 11 in arabasını yapmışlar gibi. Kaliteli duruyor ve ledler iphone 11 flaşı gibi bembeyaz. 

Güle güle kullanın. Yalnız merceksiz yapısından dolayı mıdır nedir Egealardaki LED farlar karşıdan geleni çok rahatsız ediyor bence,kaç tane denk geldim sanki uzun yanıyormuş gibi göz alıyor şu malum beyaz ampuller gibi.

tarihinde Emrah Korkmazz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu arada arabada anahtarsız çalıştırma var. Yanına gidip kapı kolunu çekmeniz ile kapılar açılıyor. Ayrıca motoruda çalıştırmak için kontakda düğmeye basmanız kafi. Eğer arabadan inince kitlemek isterseniz, dış kapı kolunda düğmeye basıyonuz kapıları kitliyo. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Ali Darbaz yazdı:

Bu arada arabada anahtarsız çalıştırma var. Yanına gidip kapı kolunu çekmeniz ile kapılar açılıyor. Ayrıca motoruda çalıştırmak için kontakda düğmeye basmanız kafi. Eğer arabadan inince kitlemek isterseniz, dış kapı kolunda düğmeye basıyonuz kapıları kitliyo. 

2013 model İX35'imde de vardı. Civicte de var. Kötü yanı alışınca fena ediyor insanı başka türlü kullanasın gelmiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Hayırlı olsun Ali Darbaz. 

Olsun daha içi şehir içi arabası. Çok şanslısın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Kuleli Askeri Lisesine 100 km / 4,6 litre ile geldim. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Güle güle kullan, nice dertli pc lere ulaştırsın seni :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Kuleli Askeri Lisesine 100 km / 4,6 litre ile geldim. 

hem de çekmeköy’den deniz seviyesine. Geri dönüş 6,5 olur o zaman. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Hayırlı olsun.

Gönlünüze göre olmuş.

Yalnız eski aracın ve yeni aracın fotoğraflarında arka planda hep Focuslar var. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hem de çekmeköy’den deniz seviyesine. Geri dönüş 6,5 olur o zaman. 

Bozma adamın moralini ilk günden :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alptuğ Özcan yazdı:

Hayırlı olsun.

Gönlünüze göre olmuş.

Yalnız eski aracın ve yeni aracın fotoğraflarında arka planda hep Focuslar var. 

Onlar iade edilecek focuslar. Alınan karar gereği tüm araçlar otomatik dizel araclara cevrilecek. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Jeep'imde de durum aynı. Renault'da ise çıkarken de düğmeye basmak gerekmiyordu. Uzaklaşınca otomatik kilitliyordu. Bu olmaması kötü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

şehir içinde tam işkence. Sanki commodore işlemcili gibi. Geç tepkileri var. Gazı bırak. 2 sn sonra anlıyor :)

Benim Alfa'da da aynı şanzıman vardı pek sorun yaşamadım. Benzinli ve Alfa olduğu için yazılımı farklı olabilir tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...