İçeriğe Yönlendir

Taliban Yerli Otomobil Üretti

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Kennedy bilim danışmanı

o zamanlar insanlık ne acaipmiş, 59 chevy e binerken, ağır ve yaşam akışı içinde  uzaya ilk kim çıkacak yarışı yapmışlar, rivayette uzaydan geri dönerken yanan rus kozmonotllar, uzayda kaybolup dünyada yere çalıldı denen astronatlar, 10 bin yıllık uydu olduğu doğru mudur?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

kozmonotun yanması gerçek sanırım, ilgili yazılar okumuştum, tabii ruslar ketumdur bizde amatör, bence doğru, ikna oldum ben...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kozmonotun yanması gerçek sanırım, ilgili yazılar okumuştum, tabii ruslar ketumdur bizde amatör, bence doğru, ikna oldum ben...

bir de o zamanlar önce uzaya fırlatıp geri döndükten sonra bilgiyi yayınlarlarmış, o yüzden düşenler yananlar gizlenmesi rahat.

italyan radyocu kardeşler bu oyunu bozmuş, bir de rusların ilk uzay fotsunu önce amerikalıların ele geçirip gazeteye basması efsane, radyo alıcılar ile

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

bir de o zamanlar önce uzaya fırlatıp geri döndükten sonra bilgiyi yayınlarlarmış, o yüzden düşenler yananlar gizlenmesi rahat.

italyan radyocu kardeşler bu oyunu bozmuş, bir de rusların ilk uzay fotsunu önce amerikalıların ele geçirip gazeteye basması efsane, radyo alıcılar ile

ee normaldir, adamlar her açıdan toplama zaten, anglo saksonlukta var ....  yalnız uğraşıyorlar taktir etmek lazım, keşifler gelişmeler, kimbilir daha neler biliyorlarda haberimiz yok...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ee normaldir, adamlar her açıdan toplama zaten, anglo saksonlukta var ....  yalnız uğraşıyorlar taktir etmek lazım, keşifler gelişmeler, kimbilir daha neler biliyorlarda haberimiz yok...

Lozan bitti. Sen kozmonot yakmayı asıl şimdi izle heheeeeyt

Çağlar Bayur yazdı:

Yörünge hesaplama vb cidden ağır matematik bravo adamlara. 30 km lodos olunca marinayı tutturamıyoruz biz. Geri vites falan varken.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Lozan bitti. Sen kozmonot yakmayı asıl şimdi izle heheeeeyt

Yörünge hesaplama vb cidden ağır matematik bravo adamlara. 30 km lodos olunca marinayı tutturamıyoruz biz. Geri vites falan varken.

:D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Servet Aydın yazdı:

Mercedes'in içinde de Reno var

renonun içinde nissan merso mitsu var :tongue:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

@Murat Azalma hilux motoru bekliyordum ben :) 

Ali Cihangiroğlu yazdı:

renonun içinde nissan merso mitsu var :tongue:

hani marjinal bizdik. Noluyor ya hu :) 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Hatırlayanlar?

image.png.b9fde6741f201f7115ddf7eb85dc344a.png

Ben hatırlayamadım hocam?

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ya das auto kullansalardı

Adamlar garantici , bak keleşten başka silah kullanmıyorlar. hep sağlama yatıyorlar.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İlkay Başaran yazdı:

Ben hatırlayamadım hocam?

"Arthur English.."  ingiliz komedilerinde çıkardı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ya das auto kullansalardı

oda Ford, vw kim pikap kim yoksa :D 

oda Ford

Mehmet Göktürk yazdı:

"Arthur English.."  ingiliz komedilerinde çıkardı. 

images?q=tbn:ANd9GcQJ47Few3m0oL1OQhtdpP0

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Mehmet Göktürk yazdı:

image.png.7d1dbd2cd426bdbafc24310b47b9168a.png

AÖF çocukluğuma kazınmış simalar TV de çok az şey vardı onları bile izlerdik.

Güzel zamanlardı mutlu çocuklardık umutlarımız vardı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şimdi dostlar az öne güzel haberler geldi

Savunma Sanayi Başkanlığı Milgem olarak bildiğimiz  ek 3 istif sınıfı fırkateynini üretmeyi karar verdi ve tersanelere 3 fırkateyni dağıttı. 

Malumunuz 2019 yılında suya indirilen İstif sınıfı ilk gemi  TCG istanbul Caatsa yaptırımlarından dolayı Ram-116 hava savunma sistemi ve Mk41 VLS mahrum kalmıştı. İş bu sebeble gemi üretilemiyordu. 

Gözler Roketsana döndü ve gereğini yapmayı başardı. MK41 VLS Türk kopyasını geliştirdi ve üzerinden Hisar RF füzesi fırlatmayı başardı. Şimdi ilk hücreler 2019 yılından beri tamamlanmayı bekleyen Tcg İstanbula yerleştirilecek. Rim116 yerine ise Gökdeniz ve Gökdeniz ER sistemleri konması düşünülüyor. Şu aşağidaki dikey fırlatıcının yerli muhendislerimiz tarafından yapılması sonucunda 3 yeni geminin tersaneye siparişleri verildi.  Amerikanın yüksek teknoloji ürünü olduğu için Ülkeme satmadığı bu dikey fırlatıcı ve kullanıdğı füze Roketsan tarafından başarı ile imal edilmiştir. 3 gemi arka arkaya denize indirilmesi planlanıyor. Hayırlı uğurlu olsun. 

Gemilerde kullanılaracak Aselsan Gökdeniz. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hisar RF aslında Tubitak Sage tarafından geliştirilen ve 100 km BVR menzile sahip olduğu idda edilen Gökhan  füzesinin  Rf seeker kullanmaktadır. Burundaki RF arayıcı başlık, yerden fırlatılabilen Hisar U füze bloğuna takılmıştır. Buda Türk savunma sanayisinin acele bir çözümüdür.  Aslında Ukrayna'da kullanılan Nassam ve İris-T füzeleri, zamanda bir zamanlar Sparrow 7 hava hava füzelerinin gemilerde hava savunmada kullanılan ESSM dönüşümü ile aynı mantıkla yapılmıştır.  Malumunuz Roketsan ESSM üretim konsoryum üyesiydi, burdan elde ettiği know how ile Hisar RF füzesini geliştirdi. Bu füze kendini ispatlayınca Çekya silah satış şirketi kendi hava savunma sistemlerinde Hisar füzelerini kullanarak Malezyaya satış yapmayı başarmıştır. Ukraynada bu füzeleri talep etmiş ama henuz bir teslim olmamaıştır.  

İlk video tubitak Sage ürünü Gökdoğan , İkinci video ise Hisar u füzesine Gökdoğan Rf seeker takılmış Hisar RF füzesi test atışlarıdır. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

yakında arabay da tapar bunlar

Çiğne beni diye atar mı önüne kendini. Yok artık o kadar da b12 düşüklüğü olamaz heralde. Ful ekmek yemek lazım. Egonomi eyi yhaa

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Egonomi eyi yhaa

dıj güçlerin ablukası kalkınca hazineye bu atandı:

14564.jpg

o günden bu yana afgani 2 misli değer kazandı

bu da eski bakan idi: şimdi über çekiyor dıj ülkede

taliban-in-afganistan-i-ele-gecirmesi-so

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...