İçeriğe Yönlendir

Kedi - Köpek Kavgası

Cem Işık

Recommended Posts

Cem Işık

Evde 2 senedir baktığımız maltese terier cinsi köpeğimiz var, çok uysal olmasına rağmen kedilerle arası pek iyi değil. Gece uyurken bile dışardan kedi sesi duyarsa uyanıp havlayıp tüm evi ayağa kaldırıyor. Şu mevsimde de kediler sağolsunlar tüm gece mır mır mav mav hep hareket halindeler. 

Bahçedeki kedileri bahçeden uzak tutmak ve dolayısıyla havlama sesiyle uyanmamak  için ultrasonik kedi kovucu bir ürün almam lazım. Ancak sıkıntı şu ki, bizim binada da kedi sahipleri var, bildiğim kadarıyla bu cihazlar kedi köpek hepsine etki ediyor. Evdeki köpeği de etkilemeden sadece bahçeye özel  bir çözüm lazım bana, bu aletin belli bir bölgeye etki eden versiyonu var mıdır? 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

kedi sesi duyarsa

yenir mi? yenmez ki o çözümsüz

Cem Işık yazdı:

kedi sesi duyarsa uyanıp havlayıp tüm evi ayağa kaldırıyor

sebat edip hiç tepki verilmeyecek, verimeye verilmeye vazgeçebilir belki lakin dna da var

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

yenir mi? yenmez ki o çözümsüz

sebat edip hiç tepki verilmeyecek, verimeye verilmeye vazgeçebilir belki lakin dna da var

evde alışsın diye youtube'dan kedi sesi açıyorum abi, 3-5 dakika sonra tepki vermeyi bırakıyor. Ama dışarıdan bir kedi sesi duymaya görsün.. Uyanıp havlayıp geri uyumak nedir arkadaş ya? 

Sokakta 10larca kediden tokat yedi, sesi duyunca korkuyor garibim.. :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Bildiğim kadarı ile cihaz merkezde olacak şekilde belirli bir çap için vazife yapıyor. Haliyle bina sakinlerinin evcil hayvanları da etkilenecektir.

Zaten çok işlevsel de değil. Denedik, merak edip gelip kurcalayan bir kedi vardı. Tamam bahçeye gelen 20 kedinin 19'u gelmez olmuştu ama diğer 1 tanesi bahçeden çıkmıyordu :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Murat Sahın yazdı:

Bildiğim kadarı ile cihaz merkezde olacak şekilde belirli bir çap için vazife yapıyor. Haliyle bina sakinlerinin evcil hayvanları da etkilenecektir.

Zaten çok işlevsel de değil. Denedik, merak edip gelip kurcalayan bir kedi vardı. Tamam bahçeye gelen 20 kedinin 19'u gelmez olmuştu ama diğer 1 tanesi bahçeden çıkmıyordu :D 

Kedi sağır mıydı acaba?:D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Murat Sahın yazdı:

O halde evdeki köpeği iyice delirtmeye yarayacak bu tip bir cihaz alırsam. Köpeğe veterinerden sakinleştirici de aldım, leblebi yer gibi yutuyor. Onun da faydası olmadı bu derdime.. :) 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Tam da köpeklerin kedileri niye sevmediğini anlatan bir karikatür vardı amma yassah.:D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Köpeğe kulak tıkacı takın duymasın. Ben askerde 50 kişi horlarken o şekilde uyuyordum. :D  

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Köpeğe kulak tıkacı takın duymasın. Ben askerde 50 kişi horlarken o şekilde uyuyordum. :D  

Bizimki önce tıkacı yer, sonra havlar. Deli baya baya.. 

Biri vardı köpek sahipleneceğim diyordu @Mert Gülkokan duy bunları duy.. 

• Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Cem Işık yazdı:

Evde 2 senedir baktığımız maltese terier cinsi köpeğimiz var, çok uysal olmasına rağmen kedilerle arası pek iyi değil. Gece uyurken bile dışardan kedi sesi duyarsa uyanıp havlayıp tüm evi ayağa kaldırıyor. Şu mevsimde de kediler sağolsunlar tüm gece mır mır mav mav hep hareket halindeler. 

Bahçedeki kedileri bahçeden uzak tutmak ve dolayısıyla havlama sesiyle uyanmamak  için ultrasonik kedi kovucu bir ürün almam lazım. Ancak sıkıntı şu ki, bizim binada da kedi sahipleri var, bildiğim kadarıyla bu cihazlar kedi köpek hepsine etki ediyor. Evdeki köpeği de etkilemeden sadece bahçeye özel  bir çözüm lazım bana, bu aletin belli bir bölgeye etki eden versiyonu var mıdır? 

tek çözümü var köpeğinize gece uyku ilacı vermek....:biggrin:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eve kedi al. Alışır belki galiba keşke. Aynı durum bende de sorun olma adayı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bahçeye kangal bağla cem abi kediler yollarını değişirler muhtemelen :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Sokakta 10larca kediden tokat yedi,

bebekliğine inmeli yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Psikolojik danışmanlık hizmeti almanız gerekiyor. 

Bizimkinde de havlama, kemirme, eve gelenlere çemkirme gibi problemler vardı. İzmir'de psikolojik danışmanlık hizmeti veren bir veterinerden yardım aldık. Kuzu gibi oldu. 🧿

İstanbul'da böyle bir hizmet veren veteriner var mı bilmiyorum. Ama İzmir tarafına gelirseniz yardımcı olmaya çalışırım. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Evren Barış Özbek yazdı:

Bizimkinde de havlama, kemirme, eve gelenlere çemkirme gibi problemler vardı. İzmir'de psikolojik danışmanlık hizmeti veren bir veterinerden yardım aldık. Kuzu gibi oldu. 🧿

İstanbul'da böyle bir hizmet veren veteriner var mı bilmiyorum. Ama İzmir tarafına gelirseniz yardımcı olmaya çalışırım. 

Tek çözüm bu. Düzgün bir eğitimle çakı gibi oluyorlar.

Bir de kısırlaştırma şart.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

@Önder Özcan abi de de bir köpek var havla desen bile havlamıyor. Günün 20 saati uyuyor köpek.

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hasan Karabekiroglu yazdı:

@Önder Özcan abi de de bir köpek var havla desen bile havlamıyor. Günün 20 saati uyuyor köpek.

Günün 20 saat olmadığını birinin söylemesi lazım 

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Sani Gerşon yazdı:

Tek çözüm bu. Düzgün bir eğitimle çakı gibi oluyorlar.

Bir de kısırlaştırma şart.

Kısırlaştırdık, fabrika ayarları bozuldu zaten ondan sonra :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Servet Aydın yazdı:

Benim bahçedeki kangalı ilk getirdiğimizde hiç havlamıyor  bu nasıl köpek filan diyorduk o sıra  bahçeye yabancı bir köpek girmiş, bağladığım zinciri kırıp kükreyince, 

Biladere dönüp bunu köpek olduğuna emin miyiz ?  Ayı filan olmasın bunun babası demiştim...

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Abi, bu cinsler Pomeranianlar gibi havlamak üzere programlı. İşiniz biraz zor.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Evren Barış Özbek yazdı:

Benim kedide sıfır deri koltuğa tırnağı geçirirken pist dedim. Yüzüme baktığı anda yastığı yedi. O gün bu gün sıkıntı yok. 😂 eskiden psikolog mu vardı anneler işini bilirdi :))

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ahmet Yükseli

Merhaba,

Benim de başıma çok ilginç bir olay geldi. Sonradan araştırınca hem sitemizde hem de Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde böyle bir olayın olduğunu gördüm.

Köpeklerden kaçan kediler arabaların motor bölümüne giriyor ve köpekler kediyi çıkarmak için araca saldırıyor. Kaportayı parçalıyorlar. Bizim sitede yaşanan olay aşağıda. Site güvenliğine sorduğumda 2022'de yaklaşık 30-35 aracın bu şekilde parçalandığını söyledi.

Kedilerin aracın motor kısmına saklanamaması için karter veya başka bir önlem alınabilir mi? Her sabah tedirginlikle aracımıza bakıyoruz, acaba bizimkine de saldırdılar mı diye?

Aracım 2018 model Ford Focus.

unnamed_2.jpg.7c4a466a87c1d8c61753667eabad6762.jpg

PHOTO-2023-01-12-17-10-26.jpg.b308308a97c5d62663e6c2b11c0f4b93.jpg

Ayrıca eskiden de yaşanan bazı olaylar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Bir de burun tıkacı olsaydı keşke :) gece lavabo dönüşü duvar gibi çarpıyordu ayak ve natürel gaz kokusu.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Cem Işık yazdı:

Sokakta 10larca kediden tokat yedi

Tramvası var kedilerden, haklı tepki göstermekte.Profosyenel yardım almadan zor atlatılır bence.

Servet Aydın yazdı:

Aynı durum bende de sorun olma adayı

İkiside bebekliğini atlatmışsa, ırklarına bağlı olaraktan epey zaman ve sabır isteyen bir durum.

Bizimkilerin avantajı Zeus 1 yaşındayken, Venüs eve geldiğinde 3 aylıktı. 3 hafta sonunda kankalardı. Yaklaşık 2 yılın sonundaki halleri. 

9DBFB921-34D6-44E7-A273-CB9E01C4EEC6.jpeg

• Beğen 4
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Servet Aydın yazdı:

kalan 4 saatte evi koruyor belliki :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...