İçeriğe Yönlendir

Mazda 3 Nasıl Bir Araba?

Ovun Bagci

Recommended Posts

Ovun Bagci

Herkese hayırlı forumlar 

2010-2012 arası Mazda 3 almayı düşünüyorum hiç kullanmadım 

1.6 LPG veya dizel arasında , otomatik - manuel arasında ne farklar var hiçbir bilgim yok kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ??

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Nereden başlasam bilemedim :) 

2009-2011 makyajsız kasa, 2012-2013 makyajlı, 2011’de 90.yıl özel diye bir donanım daha var ama çok önemli değil

dizeller 1.6 psa ford motorlu, makyajsızlar 109, makyajlılar 115 beygir ve hepsi manuel. 

benzinliler 1.6 atmosferik otomatik 105 beygir. Manuel otomatik seçenekleri var. Otomatik vites yine ford ile ortak 4 ileri tork konvertörlü. Keyifli kararlı bir vites. Garipliği enteresanlığı yoktur. Otomatik vitesin manuel modunda 6500 devirde gidin yine de siz istemedikçe vites büyütmez. 

Gücü çok yoktur. Seri turbolu araba gibi değildir. Ama sürmesi kokpiti çok keyiflidir. İç malzemesi kalitelidir. Sürücüyü özel hissettirir. Şase focus, v40 ile aynı platformdur. Bir çok parçası ortaktır. 

imressive donanımı fulldür. Kör nokta uyarı sistemi sunroof falan vardır. 2013’te sedanlarda bir de mirai diye ekstra fullü vardır. Parça sorunu yok. İllaki bulunuyor. Fazla arıza çıkarmaz. Euro 5 olduğu için kötü lpg montajında bir süre sonra lpg’ye özel supap sorunları yaşarsınız. İyi montajda daha uzun sürer bu süre. 

Ekstra spesifik bilgi isterseniz yazarım. 

Murat Sahın yazdı:

Konu açılmış 1 saat olmuş gelmemiş.

Acilen arama kurtarma çalışmalarına başlamalıyız. :koskos:

mesai yeni bitti  :) 

• Beğen 7
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Ovun Bagci
(düzenlendi)

Ben şuan Opel Astra 1.6 kullanıyorum 115 bg 

bununla kıyasladıgımız zaman performans güç durumu nasıl acaba opelin gücünden memnunum  ayrıca yol tutuşundan vs memnunum daha önce A3 vardı ona göre içeri ses alması motor sesi konfor zayıf ama yinede yeterli 100 km hızla giderden devir saatim yaklaşık 3000 e geliyor yani kısaca Astra ile kıyasladığımız zaman nasıl bir sonuç çıkar 

tarihinde Ovun Bagci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Nereden başlasam bilemedim :) 

2009-2011 makyajsız kasa, 2012-2013 makyajlı, 2011’de 90.yıl özel diye bir donanım daha var ama çok önemli değil

dizeller 1.6 psa ford motorlu, makyajsızlar 109, makyajlılar 115 beygir ve hepsi manuel. 

benzinliler 1.6 atmosferik otomatik 105 beygir. Manuel otomatik seçenekleri var. Otomatik vites yine ford ile ortak 4 ileri tork konvertörlü. Keyifli kararlı bir vites. Garipliği enteresanlığı yoktur. Otomatik vitesin manuel modunda 6500 devirde gidin yine de siz istemedikçe vites büyütmez. 

Gücü çok yoktur. Seri turbolu araba gibi değildir. Ama sürmesi kokpiti çok keyiflidir. İç malzemesi kalitelidir. Sürücüyü özel hissettirir. Şase focus, v40 ile aynı platformdur. Bir çok parçası ortaktır. 

imressive donanımı fulldür. Kör nokta uyarı sistemi sunroof falan vardır. 2013’te sedanlarda bir de mirai diye ekstra fullü vardır. Parça sorunu yok. İllaki bulunuyor. Fazla arıza çıkarmaz. Euro 5 olduğu için kötü lpg montajında bir süre sonra lpg’ye özel supap sorunları yaşarsınız. İyi montajda daha uzun sürer bu süre. 

Ekstra spesifik bilgi isterseniz yazarım. 

mesai yeni bitti  :) 

Dünya da yok böyle bir araba desen ya direk 😁

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Tutmadığına göre iyi arabadır zaten.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

distribütöründe iş yok yoksa masdalara haztayız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

distribütöründe iş yok yoksa masdalara 

Bizde cidden hakeden arabalar tutmaz. Vizyon yok. Satmaya araba alıyoruz malesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ümit Türk yazdı:

Bana zorla mazda aldırcanız şimdi

Al al al, egeayıda bana ver.

İlkay Başaran yazdı:

Genelde öyle olur, gidip bir alfanın direksiyonuna geçmeni öneririm evvelden geçmediysen. 

Çağlar Bayur yazdı:

distribütöründe iş yok yoksa masdalara haztayız

Mitsubishimiz vardı, 92 yada 93 lancer. Klima, 4 cam oto, elektrikli ayna, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, arka kol dayama, elektrikli anten, sis farları, merkezi kilit vs vs vs. 

Çok güzel markalar tutunamadı ülkede. Almanın vosvosuna, fransızın rönosuna kaldık.

İlkay Başaran yazdı:

Bizde cidden hakeden arabalar tutmaz. Vizyon yok. Satmaya araba alıyoruz malesef.

Çelişki üretme lütfen :) Eleştirdiğin şeyi etme. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bir tek fren mesafesini hatırlıyorum 36 metre idi 100-0  teknik verisi. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Genelde öyle olur, gidip bir alfanın direksiyonuna geçmeni öneririm 

Çelişki üretme lütfen :) Eleştirdiğin şeyi etme. 

156 1.6 ve 2.0 baya kullandım. 1.6 olan bose sistemli ve makyajlı. Alfa süper alettir de metres gibidir. Yemek yapmaz kumandayı kırmış mıyım der. Renoğ öyle mi halbuki. Çocuğu doğurur ertesi gün tarlaya koşar  :crazy:

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ovun Bagci yazdı:

Ben şuan Opel Astra 1.6 kullanıyorum 115 bg 

bununla kıyasladıgımız zaman performans güç durumu nasıl acaba opelin gücünden memnunum  ayrıca yol tutuşundan vs memnunum daha önce A3 vardı ona göre içeri ses alması motor sesi konfor zayıf ama yinede yeterli 100 km hızla giderden devir saatim yaklaşık 3000 e geliyor yani kısaca Astra ile kıyasladığımız zaman nasıl bir sonuç çıkar 

otomatik 4 ileride 3200 devirde 120km gösteriyordu ibresi. Yol tutuşu iyidir vag’dan. Volvo ford ortak şase ve esp sistemine sahip

Murat Sahın yazdı:

mazda biraz farklı. Özellikle 2000 ve tam olarak 2012’den sonra sürücü odaklı otomobil üretiyor. 1.6 atmosferik güçsüz kalıyor ama iç malzeme kalitesi ve sürücüye verdiği kabin hissiyatı değişik. Mitsubishi ve toyota ile hiç benzer değil. 

mesela şu tasarımı başka japonda göremezsiniz. Gelse bundan alacaktım  Gelmedi son kasa mazda 3

0739-ADF2-8-CF3-4-CD1-936-C-A07-B9-E7-A1

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

otomatik 4 ileride 3200 devirde 120km gösteriyordu ibresi. Yol tutuşu iyidir vag’dan. Volvo ford ortak şase ve esp sistemine sahip

mazda biraz farklı. Özellikle 2000 ve tam olarak 2012’den sonra sürücü odaklı otomobil üretiyor. 1.6 atmosferik güçsüz kalıyor ama iç malzeme kalitesi ve sürücüye verdiği kabin hissiyatı değişik. Mitsubishi ve toyota ile hiç benzer değil. 

mesela şu tasarımı başka japonda göremezsiniz. Gelse bundan alacaktım  Gelmedi son kasa mazda 3

Eski 3'lerde göğüs malzemesinin güneşte deforme olduğundan şikayetçi bir kaç kişi tanıdım, bunun dışında dediğin gibi, güzel araçlar üretiyorlar. Ben 6'lara sarmıştım bir ara ama denk gelmedi. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Eski 3'lerde göğüs malzemesinin güneşte deforme olduğundan şikayetçi bir kaç kişi tanıdım, bunun dışında dediğin gibi, güzel araçlar üretiyorlar. Ben 6'lara sarmıştım bir ara ama denk gelmedi. 

Makyajsız kasada göğüs eriyordu. 2018’de servise kayıt açtım. 2010 model arabanın göğsünü bedava değişti mazda. Benden sonra cüzi rakamlar istemiş ama talep edeni değiştirdiler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

2011 Mazda 3 kullanmış biri olarak defalarca yazdım. Performans beklentiniz yoksa, ve arka koltuk az kullanılacaksa gözünüz kapalı alın. Japon sorunsuzluğu, alman konforu 😊

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ovun Bagci

O zaman dizel daha mantıklı sanırım güç vs olarak peki otomatik manuel vites hangisi tercih edilmeli

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Tr de tutmayan yada az tutan ne kadar otomobil var ise al kullan zaten :)  bakın en az arıza çıkaran listesi çıkıyor ingiltere de abd de mazda hep ilk 5 te . Bizde çok sevilen araçlar ilk 10 da bile yok :biggrin:

en-az-sorun-çıkartan-araba-markaları.jpg

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Al al al, egeayıda bana ver.

Ben sana 350-370 dedim ama fiyatlar uçmuş 380 -400 olmuş. 

Gittikçe kötüleşiyoruz. :(

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
İlkay Başaran yazdı:

Genetik fakiriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...