İçeriğe Yönlendir

Yabancı Ülkelerde Otomobil Hakkında Bir Şeyler

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Gitmesek te görmesek te binmesek te otomobil tutkumuz bitmez, hiç İngiltereye gitmedim, hiç 718 e binmedim, hiç veteriner kliniğinde çalışmadım, ama fikrim geldi , İngiltere de veteriner kliniğinde resepsiyon görevlisi olarak işe yeni başlamış olsam, bir porsche 718 satın alma hayali kurabilir miydim diye. Rakamlar gagıldan , ingiltere bbilgisi olan varsa paylaşırsa da sevinirim.

gencim yakışıklıyım (buraya kadar sorun yok) ingilizim ve veterinerde işe başlamışsam (bu kısım hayali) maaşım ile 3 yıl bitmeden bir 718 alma imkanım var

https://www.porsche.com/uk/models/718/718-models/718-cayman/

bu 718 modeli 47 bin sterling

maaşım da 17bin sterling 2.7 yıl içinde param yetebiliyor mesela

https://uk.jobted.com/salary#:~:text=Average Salary in the UK (2023)&text=The average salary in the,or £1%2C950 per month).

https://uk.jobted.com/salary/veterinary-receptionist

hemşire olsam 1.5 yılda iş tamam mesela

2017-porsche-718-cayman.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Milyon poundluk evi olan adamın kapıda Ford ka var mesela. Bizden çok farklılar kafa olarak. S class veya focus pek fark etmiyor adam için.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçen bir yazılımcı, evdeki hesap çarşıya uymuyor ,

pişmanım geçinemiyorum diyordu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Evren Erakçora yazdı:

Milyon poundluk evi olan adamın kapıda Ford ka var mesela.

Polonya'da okurken profesör hocamın 2004 model sw peugeot 206'sı vardı. Neden bu araba diye sormuştum, neden olmasın ki işimi görüyor işte demişti. İhtiyaç beklentilerine göre para harcıyorlar.

Cem Işık yazdı:

Onu twitter'da deşifre edip madara ettiler. Algıcı çıktı. :bravo:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Avrupada barınma çok ciddi bir sorun. Pandemiden sonra hybrid çalışma sisteminden dönmek istemiyor kimse ve şehir merkezinden uzak taşralara taşınıp işini idare etmeye çalışıyorlar. Ama barınma sorunun yoksa , çocuk giderlerin yoksa birkaç yıl çalışarak istediğin şeylere sahip olabilirsin. 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Avrupa bizi kıskanıyo bi kere...

2023 başladı ve jelibon rezervini çıkarma işi tam gaz devam ediyor...

Baş koymuşum yastığıma, uyuyorum... 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Çanakçı

Güzel ülkemde Genel müdür olarak çalışsan 10 sene gibi kısa bir sürede 47.000 sterlin biriktirebilirsin fakat o arabayı alamazsın. Neden? Çünkü ayrıca 15 sene daha çalışıp devletine de katkı yapmalısındır.

Fakat benzerini veya daha fazlasını hiç çalışmadan almak için pek çok yol vardır!:biggrin:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Cem Işık yazdı:

aktrollük sevdasında avelin biri abi o, yazılımcı da değil.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Bi kaç ay evvel porche sesi duydum yakından,

Heves ya,geldim gugıla birkaç şey baktım.

Sonra fiyatlarına filan baktım. Soğudu ortam 

Neler var farkında  bile olmadigim 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

maaşım da 17bin sterling 2.7 yıl içinde param yetebiliyor mesela

Şuırada bi şaşma var. 

Zira asgari ücret 1500pound ve ingiltere'de kiralar çok ama çok pahalı. Hayat İngiltere'de pahalı. Londra bölgesinde en uç noktada oturan 800 pound falandı sanırım kirası. Veterinerde resepsiyonist olup 3 senede porsche kimse alamaz. Veteriner olursan farklı.

Ha, dersen ki, koca da ülkesi, başka lokasyonda otururum, o zaman da porsche alıp atlara mı hava atacaksın :D 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Birde Telefon açısından bakalım.

Kurulum ve Upgrade çalışmalarında yabancılarla çalışıyorum adamlar telefonları son demine kadar kullanıyorlar sonuna kadar değiştirmiyorlar.Biz o arabalara o kadar çabuk ulaşabilmek (Keşke) caddeler nasıl olurdu acaba.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Şuırada bi şaşma var. 

şaşma yok bekarım , ailemle yaşıom gaza suya para vermiom

Ümit Türk yazdı:

Ülkeye gelecek misin abi 😴😴

veteriner güzel , 5 çayı da var :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Aytac Sakal yazdı:

Biz o arabalara o kadar çabuk ulaşabilmek (Keşke) caddeler nasıl olurdu acaba.

Caddelerdeki modifiye yapılmış araçların yerine bu araçların kullanıldığını düşününce bir hüzün kapladı içimi. Eğitim ve özellikle kültür seviyemiz yüksek olsa hiç sıkıntı yaşamayız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

şaşma yok bekarım , ailemle yaşıom gaza suya para vermiom

Nüfus kağıdımı aldım, geliyorum.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

18 yaş üstünde cebinden para çıkmıyor ve aile ile yaşanıyor. Ne güzel dingiliz bee :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Aytac Sakal yazdı:

Birde Telefon açısından bakalım.

Kurulum ve Upgrade çalışmalarında yabancılarla çalışıyorum adamlar telefonları son demine kadar kullanıyorlar sonuna kadar değiştirmiyorlar.Biz o arabalara o kadar çabuk ulaşabilmek (Keşke) caddeler nasıl olurdu acaba.

Baya iyi nüfus planlaması olurdu. 0 100 ü 20 daniyelik arabadan 4 5 saniyeliğe geçince 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hesap kâğıt üzerinde doğru. Ancak bir çok ülkede aynı durum olmasına karşın neden caddeler lüx araç kaynamıyor? Gerçekler o kadar da gerçek değil. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Servet Aydın yazdı:

Hesap kâğıt üzerinde doğru. Ancak bir çok ülkede aynı durum olmasına karşın neden caddeler lüx araç kaynamıyor? Gerçekler o kadar da gerçek değil. 

Yürütme maliyetlerini kimse hesaba katmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Lüks oto merağı sadece tüketim toplumlarında var sanırım ondan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

satış adetlerine bakmamıştım

2022 de

bu 1. imiş 42 bin adet

Nissan%20Qashqai%20e-Power%20UK%20drive.

2. vauxhall 35900 adet

Vauxhall%20Corsa-e%20Anniversary%20Editi

tesla 400 adet eksiki ile 3. olmuş

Tesla%20Model%20Y%202022%20UK.jpg

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Yer altı kaynakları zengin ülkelerin üretimle işi olmadığından sadece lüks tüketime yöneliyorlar. Araplar mesela. Lanetler yağdırıp kafir dedikleri ülkeler olmasa o petrolle nerelerini yıkarlardı ya da kullanabilecek hatta çıkartabilecek teknolojileri olur muydu o da ayrı muamma.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

porşe 13 bin adet satmış

İlkay Başaran yazdı:

Yer altı kaynakları zengin ülkelerin üretimle işi olmadığından sadece lüks tüketime yöneliyorlar. Araplar mesela. Lanetler yağdırıp kafir dedikleri ülkeler olmasa o petrolle nerelerini yıkarlardı ya da kullanabilecek hatta çıkartabilecek teknolojileri olur muydu o da ayrı muamma.

reno 29 bin, volvo 40 bin adet tercih edilmiş lem satın alımda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

porşe 13 bin adet satmış

reno 29 bin, volvo 40 bin adet tercih edilmiş lem satın alımda

Markete gidip gelmeye almıştır adam için amaç değil ki araba. 

Kapaklı jant mercedes ile tatile geliyor adamlar buraya. Dededen erişim var arabaya aşmış bazı şeyleri. Bizimkiler yemeyip içmeyip kiralayıp geliyordu. Konuştukşarı dil de ne almanca ne türkçe. Hepsi değil belki de büyük kesimi böyle. Türk dendiğinde hepimizi böyle zannediyorlardır ona yanıyorum.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...