İçeriğe Yönlendir

Yabancı Ülkelerde Otomobil Hakkında Bir Şeyler

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

4 sene önce

naftalin koktu buralar

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

gencim yakışıklıyım

E tamam, daha ne istiyorsun.

Genetik fakiriz işte.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Çağlar Bayur yazdı:

Gitmesek te görmesek te binmesek te otomobil tutkumuz bitmez, hiç İngiltereye gitmedim, hiç 718 e binmedim, hiç veteriner kliniğinde çalışmadım, ama fikrim geldi , İngiltere de veteriner kliniğinde resepsiyon görevlisi olarak işe yeni başlamış olsam, bir porsche 718 satın alma hayali kurabilir miydim diye. Rakamlar gagıldan , ingiltere bbilgisi olan varsa paylaşırsa da sevinirim.

gencim yakışıklıyım (buraya kadar sorun yok) ingilizim ve veterinerde işe başlamışsam (bu kısım hayali) maaşım ile 3 yıl bitmeden bir 718 alma imkanım var

https://www.porsche.com/uk/models/718/718-models/718-cayman/

bu 718 modeli 47 bin sterling

maaşım da 17bin sterling 2.7 yıl içinde param yetebiliyor mesela

https://uk.jobted.com/salary#:~:text=Average Salary in the UK (2023)&text=The average salary in the,or £1%2C950 per month).

https://uk.jobted.com/salary/veterinary-receptionist

hemşire olsam 1.5 yılda iş tamam mesela

2017-porsche-718-cayman.jpg

Londra dışında ve  aileden gelen bir rahatlık var ise olur . onun dışında londrada sadece paylaşımlı evde oda fiyatı (800-1500) arası

Mesele sadece arabayı almak değil ilk araba ve motor hacminide düşünürsek 7-8 k da sigorta çıkar (e93 325 i 5k ya aldık 4.5k sigorta çıkmıştı )

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sezgin Yılmaz yazdı:

Mesele sadece arabayı almak değil ilk araba ve motor hacminide düşünürsek 7-8 k da sigorta çıkar (e93 325 i 5k ya aldık 4.5k sigorta çıkmıştı )

İyi okuyun bunları sevgili sigortalılarım.. 

Bizde sigorta bedava :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Sezgin Yılmaz yazdı:

Londra dışında ve  aileden gelen bir rahatlık var ise olur . onun dışında londrada sadece paylaşımlı evde oda fiyatı (800-1500) arası

gencim 18 im sıfır porşu 3 yılda alayım sonrasına bakarız hayali,

Mehmet Ozyurek yazdı:

rakip firmaya sataşıp reklam yapması yurt dışında sıkça yapılandır, yasal hatta yaygın, bizde de artık yasal lakin pek tercih edilmiyor toplum henüz hazır değil

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben SS aldım bile :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ordaki sigorta toplamda 100 milyon euro ödeme yapiyor ama :biggrin:

TR de ne kadar?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erdem Doğan yazdı:

TR de ne kadar?

6 milyon :) 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mehmet Ozyurek yazdı:

6 milyon :) 

300 bin euro yani. Burada o rakam icin prim 50 euro cikar :biggrin:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

TR de ne kadar?

o paraya 833 adet porş carrera s alınır yahu sıfır.... tek vuruş ta o kadarını galeride pert etmesi lazım

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Çağlar Bayur yazdı:

o paraya 833 adet porş carrera s alınır yahu sıfır.... tek vuruş ta o kadarını galeride pert etmesi lazım

Toplamda dedim ihtiyar. Hastane masraflari vs

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

Toplamda dedim ihtiyar. Hastane masraflari vs

sıfır porşe şovruumlarında kaç kişi yaşıyor orada?

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Çağlar Bayur yazdı:

sıfır porşe şovruumlarında kaç kişi yaşıyor orada?

insandan pahalı arabalar var burda :)

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Tanrı aşkına sizin neyiniz var ha ?

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
İlkay Başaran yazdı:

Tanrı aşkına sizin neyiniz var ha ?

Lanet olsun dostum bu ihtiyar laftan anlamiyor

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Erdem Doğan yazdı:

Lanet olsun dostum bu ihtiyar laftan anlamiyor

Kahrolası huzurevi 3 blok ötede

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
İlkay Başaran yazdı:

Kahrolası huzurevi 3 blok ötede

umarim bu icine tükürdüğümün aleti calisiyordur

image.jpeg.9c81852d02077d2f10492b059ea24e93.jpeg

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erdem Doğan yazdı:

insandan pahalı arabalar var burda :)

tam tersidir?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ne arabalar gördüm, içinde insan yok. Ne insanlar gördüm, üzerine araba yok.

Bu laf düzgün. Yaz bunu.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Ne arabalar gördüm, içinde insan yok. Ne insanlar gördüm, üzerine araba yok.

Bu laf düzgün. Yaz bunu.

vale parking gibi mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Çağlar Bayur yazdı:

Burda claim sirketleri sigorta sirketlerinin icini nasil bosaltiyor kisaca anlatayim verdigim ornek motorsiklet uzerinden , motorum ile kaza yaptim  bu isleri yapan firmaya kazayi anlatiyorsunuz eger size inanirlar ve kusurun karsi tarafta olduguna inanirsa davanizi kabul ediyor ve karsi tarafa dava aciyor Size motorunuzun hasari giderilene kadar kiralik bir esdeger motor veriyor ( benim ki nmax 125 3400£ lik bir degeri var) motorun gunluk kirasi 160£ ,

getirme goturme ucreti 250£ 

benim kazali motorun guvenli biryerde gunluk tutulma ucreti 90£ 

bu surec ortalama 40 ile 120 gun arasi suruyor . Bana gelen faturada 22.000£ karsi tarafin sigortasindan alacaklari tutari gorunce soka ugramistim , bana sifir motor alip verseler daha iyi ama kapitalizmin dogdugu ulkede isler boyle . Bu olayi halen farkedip nasil duzenleme yapmiyorlar aklim almiyor.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sezgin Yılmaz yazdı:

Burda claim sirketleri sigorta sirketlerinin icini nasil bosaltiyor kisaca anlatayim verdigim ornek motorsiklet uzerinden , motorum ile kaza yaptim  bu isleri yapan firmaya kazayi anlatiyorsunuz eger size inanirlar ve kusurun karsi tarafta olduguna inanirsa davanizi kabul ediyor ve karsi tarafa dava aciyor Size motorunuzun hasari giderilene kadar kiralik bir esdeger motor veriyor ( benim ki nmax 125 3400£ lik bir degeri var) motorun gunluk kirasi 160£ ,

bu surec ortalama 40 ile 120 gun arasi suruyor . Bana gelen faturada 22.000£ karsi tarafin sigortasindan alacaklari tutari gorunce soka ugramistim , bana sifir motor alip verseler daha iyi ama kapitalizmin dogdugu ulkede isler boyle . Bu olayi halen farkedip nasil duzenleme yapmiyorlar aklim almiyor.

Bu avrupalılar gelişirken bir yeri kaçırdı ama neyi bi türlü çözemiyorum :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sezgin Yılmaz yazdı:

Bizde olsa hemen hesap kitap yapar, ertesi gün perte çıkarır 3400£ verir motoru alıp hurdaya satar konuyu kapatırız :)  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sezgin Yılmaz yazdı:

Bu olayi halen farkedip nasil duzenleme yapmiyorlar aklim almiyor.

bence: nasıl ki uhd oteller antalyaya yararsız ise, birçok sektöre ödeme yapmadan motoru alıp vermek total ekonomiye faydasız

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...