İçeriğe Yönlendir

2011 1.4 tsi Tiguan S&S Rampada Kesik Hızlanma

Furkan Leventoğlu
Çözüme git Furkan Leventoğlu tarafından,

Recommended Posts

Furkan Leventoğlu

Aküden bu sorunu çözen gördüm forumlarda. Başıma şöyle birsey geldi. Ondan sonra Akü olabilir diye arastirinca denk geldim. Umut fakirin ekmeği nasıl olsa. Sabah biri aradi aracin parklari açık kalmis diye.  Aradiktan 2 3 saat sonra anca gidebildim tabi aku bitmisti. Aku sıkıntılıydi zaten marş biraz gec aliyodu. Fabrikasyon exiden Akü vardi. Bende degistim varta 74lük aldim. Marsi gec alma sorunu gitti. Işıklar vs canlandı ve aküyü degistikten sonra henüz yaşamadım bu sorunu. Ama yaptigim mesafe bahcelievler caglayan arasi. Bi sile yoluna çıkıp denemem lazım. Akü ihtimali olabilir mi sizce

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Leventoğlu yazdı:

Valla suan oyle gözüküyor. 2dir rampalara vurmama ragmen yapmadi hic. Uzun mesafelerde yabi motor 50 60km yaptiktan sonra sanırım yapma olasiligi artıyor son tespitim bu

Map lari degistirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Leventoğlu
Cem Işık yazdı:

Maslak oto sanayide Akif usta var , @Selim Bilgin’in gittiği meşhur bir usta. Ona göstermenizi tavsiye ederim

Düzgün bir usta bulsam gönül rahatlığıyla bırakırım arabayı referanslı ustalar vw servislerden kat kat iyidir. Akif ustaya gösterebiliriz 

Doğan Arşiray yazdı:

Map lari degistirin.

Valla doğan abi ilk yapacağım iş bu olcak. Burada vw cc de sorunu yaşayan birine de bunu dedin adam degismis düzelmiş. Umarım bu kadar şanslı olabilirim. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Leventoğlu yazdı:

Düzgün bir usta bulsam gönül rahatlığıyla bırakırım arabayı referanslı ustalar vw servislerden kat kat iyidir. Akif ustaya gösterebiliriz 

Doğan Arşiray yazdı:

Cem Işık yazdı:

Maslak oto sanayide Akif usta var , @Selim Bilgin’in gittiği meşhur bir usta. Ona göstermenizi tavsiye ederim

https://goo.gl/maps/Q9Akvfr9pj34XwJJ9

Benim ve forumun selamını söyleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Geçmiş olsun. Akü, bobin vs ile düzelmez ise eninde sonunda motor açılır gibi görünüyor. İnşallah düzelir. 

Yorum bağlantısı
Furkan Leventoğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Geçmiş olsun. Akü, bobin vs ile düzelmez ise eninde sonunda motor açılır gibi görünüyor. İnşallah düzelir. 

Sağolasın. Yani iyi düşünüyoruz iyi olur insaallah. O rakamlar büyük hele bu zamanda

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Leventoğlu yazdı:

Selamlarınızla gidicem inşallah. Teşekkür ediyorum 😌

Yavuz dersiniz bu arada, Selim deyince o kim diyebilirler. :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

herşeyi değiştiren desinler, el pençe divan karşılayacaklardır :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Leventoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Şifreli isimler 😄

Doğan Arşiray yazdı:

herşeyi değiştiren desinler, el pençe divan karşılayacaklardır :D

Beni de baştan aşağı değişmesinler sonra🙄😁

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

kuatro selim olsa?

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

kuatro selim olsa?

4 kat pahalı ödüyor manasında

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

4 kat pahalı ödüyor manasında

çekişe bakalım, vutututtttttt karda yan yan :f1:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

kuatro selim olsa?

Yavuz GT olabilir, Jetta zamanından öyle kayıtlıydı. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Eğer bütçe ve zaman varsa harcanır düzeltilemeye çalışılır. Ben olsam satıp, daha sağlam sorunsuz markaya geçiş yapardım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

sorunsuz markaya geçiş yapardım. 

Herkes Mercedes alacak kadar zengin değil. 🤷‍♂️

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Herkes Mercedes alacak kadar zengin değil. 🤷‍♂️

uzaklarda aramaya gerek yok. Görünen köy, uzakta değildir :)  

Yorum bağlantısı
Furkan Leventoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Eğer bütçe ve zaman varsa harcanır düzeltilemeye çalışılır. Ben olsam satıp, daha sağlam sorunsuz markaya geçiş yapardım. 

Bende oyle düşünüyorum yani ama konforu sürüş rahatlığı ve performans olarakta bunun fiyata denk bu kalibrede hangi markaya geçebilirim bilemiyorum. 2005ten beri vw biniyorum. Sorunu düzeltsek bile ilerde bana yine baska bir sıkıntı cikaracagi hissi var icimde zaten. Malum sıkıntılı bir motor tsi

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Leventoğlu yazdı:

Bende oyle düşünüyorum yani ama konforu sürüş rahatlığı ve performans olarakta bunun fiyata denk bu kalibrede hangi markaya geçebilirim bilemiyorum. 2005ten beri vw biniyorum. Sorunu düzeltsek bile ilerde bana yine baska bir sıkıntı cikaracagi hissi var icimde zaten. Malum sıkıntılı bir motor tsi

hayatta her şey dengelidir. Ne kadar ekmek o kadar köfte de denebilir. En yüksek performanslı arabalar formula 1. Motorları birkaç yarışlık ömre sahip. Az performanslı pat pat tekne motorları yıllarca sorunsuz çalışabilir. 

bütçeye ve zamana göre tercih yapmalı. Şahsım bu tip sorunlarla uğraşmamak için nispeten az performanslı toyota kullanıyorum. Yalıtımı biraz zayıf.

Mesela 3.0 atmosferik araba, tork konvertörlü şanzıman ile güzel performans alırsınız. Arıza riski de çok olmaz. Bu sefer yakıttan kapatır o açığı. örnekler böyle. Hepsinin artısı eksisi var

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Leventoğlu yazdı:

al bir tane w203 mis...

Yorum bağlantısı
Furkan Leventoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hayatta her şey dengelidir. Ne kadar ekmek o kadar köfte de denebilir. En yüksek performanslı arabalar formula 1. Motorları birkaç yarışlık ömre sahip. Az performanslı pat pat tekne motorları yıllarca sorunsuz çalışabilir. 

bütçeye ve zamana göre tercih yapmalı. Şahsım bu tip sorunlarla uğraşmamak için nispeten az performanslı toyota kullanıyorum. Yalıtımı biraz zayıf.

Mesela 3.0 atmosferik araba, tork konvertörlü şanzıman ile güzel performans alırsınız. Arıza riski de çok olmaz. Bu sefer yakıttan kapatır o açığı. örnekler böyle. Hepsinin artısı eksisi var

Cok dogru kesinlikle. Konfora ve performansa önem veren biriyim bu konuda. Mesela yalıtım konusuna takılmam. Golf polo tsi kullanan tanidiklarim var sorunsuz biniyorlar. Ilk sahibi arabadan anlamayan biriymis benim arabanin. Habire akü bitirmis ampul degismeye servise gitmis ya arabadan anlamadigindan yada aşırı titiz olduğundan bilemicem. Hor ve bilincsiz kullanılmış anlayacaginiz. Bunuda servise gidip gecmis raporlari görünce anladım.

Doğan Arşiray yazdı:

al bir tane w203 mis...

2003 2004 modelleri anca alabilirim 😄 cok kral makine onlar abi iyi bakilanlar hala canavar gibi

20230122_231519.jpg

20230122_231600.jpg

20230122_231442.jpg

20230122_231415.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Leventoğlu

Görüntü netti ama buraya yükleyince bulaniklasmis nedense

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Çözüm
Furkan Leventoğlu

Yaşadığım sorunun çözümünü paylasmak istedim. Sorun çözüldü aküyü degistigimden beri daha o sorunu yaşamadım. Eger devam etseydi map sensörlerine bobin hattına girecektim ki onlara da baktırdım sorun gözükmedi. Benzin pompasindan da suphe ettik lakin deponun ordaki degil motordaki pompa. Bujilerde bobinlerde zaten sorun yoktu. Velhasıl hic akla gelmeyecek bir sekilde şükürler olsun sorunu çözdük 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

yine geri gelecektir. benden söylemesi. akü söküldüğü zaman sistem resetlendi ve yeniden parametreleri öğrendiğinde aynı şeyler yine olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...