İçeriğe Yönlendir

Kaloriferden Kötü Koku Geliyor

Ege Elmacı

Recommended Posts

Ege Elmacı

Merhabalar, aracım 2017 model clio 1.5 dCi. Kaloriferi açınca (sıcak, soğuk farketmiyor) kötü bir koku geliyor ama 1 gün öncesinde hiç böyle bir sorunum yoktu hiçbir koku gelmiyordu 1 günde ne oldu anlayamadım. Polen filtresini söktüm baktım kokladım hiç kötü bir koku yok. Sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim yardım ederseniz çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom
(düzenlendi)

Ön camın oradaki ızgarayı temizleyin.

Havaldırma girişini oraya koyuyorlar. Ne halt olsa koku yapıyor.

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ege Elmacı
Deniz Kom yazdı:

Ön camın oradaki ızgarayı temizleyin.

Havaldırma girişini oraya koyuyorlar. Ne halt olsa koku yapıyor.

Deneyeceğim teşekkürler.

Sani Gerşon yazdı:

Kokuyu tarif edebilir misiniz?

Egzoz gibi mi mesela?

Egzoz gibi değil ama kötü bir ağız kokusu nem kokusu karışık gibi.

Arabanın bir yerlerinde bir hayvan mı öldü acaba ondan olabilir mi ama kaloriferi açmayınca hiçbir şekilde kötü koku gelmiyor kaputu açıp kokladım etrafı yine bir kötü koku yok.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kalorifer peteği patlamış, antifreeze kokuyor olabilir.

Araç suyu nasıl? Eksilme var mı?

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Eski aracımda da aynı problem vardı. Febreze in küçük kokularından aldım. Kötü kokulara karşı etkili yazıyordu üstünde. Devamında koku bitmesine rağmen kötü kalmamıştı aracımda. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Klima peteği muhtemelen bakteri yaptı. Bakteri kokusu ve bakteri yok eden spreyler var. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Antifiriz seviyesini kontrol edin,eksilme varsa kalorifer peteğiniz delinmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Bende de özellikle yağmurlu havalarda nem kokusu mevcut oluyor. Ön camile fitil arası açıktı kapattık orayı bir türlü devam ediyor. Izgaralar falan temiz polen yeni değiştirdim. Koku özellikle sıcak üfleme ve yağmurlu havada çok geliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...