İçeriğe Yönlendir

Sizce Araç Nedir?

Ümit Türk

Recommended Posts

Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

Dacia

3 silindir dacia. Hani şu rönonun yaptığı dacia. Sanıyorum küçük turbo motorlu dacia. Vazgeçtim, gelme. İstemem röno falan :D 

• Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Aaa bu da mı su kaçırmış :) 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

3 silindir dacia. Hani şu rönonun yaptığı dacia. Sanıyorum küçük turbo motorlu dacia. Vazgeçtim, gelme. İstemem röno falan :D 

Ne motor yapmışlar be. Düzgün çalışınca meecedes, nissan, mitsu oluyor. Bozulunca reno :D

• Beğen 3
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aaa bu da mı su kaçırmış :) 

Nereye ?

Yağ kanalına mı ? :crazy:

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Yahu biz paspasından arac bilen adamlarız.. Hatta bi ara konusu vardı. Yarım yamalak resim koyup bu hangi aractır yapıyorduk.. Değil araç modeli, motor kodu yazanlar oldu 🤣 

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Neden sıfır motor değişimini kabul etmediğini anlayamadım. Ne güzel miss gibi sıfır motor. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

Ne motor yapmışlar be. Düzgün çalışınca meecedes, nissan, mitsu oluyor. Bozulunca reno :D

Aynı motoru koymuyorlardır, illa bir ARGE bir degisiklik vardır 

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

En başta servis kullanıcıya motor kaynaklı bir hata olduğu için aracın motorunu değiştirmeyi teklif etmiş.... Tüketici neden bunu kabul etmemişki ? Yani kasa değişse ne olurki sorun motordaydı... :unknw:

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Cla'sı olan arkadaşım bakım parçalarını renocudan alıyor. 😄

Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Bizim millet otomobili sıfır alınca arıza olmayacak zannediyor. adı üstünde üretim ve fabrika hatalarını onarım garantisi. motor arızalandıysa ve yenisiyle değişim onaylandıysa , değişeceksin. şanzıman arızalıysa yine şanzımanı değişeceksin. teyp arızalıysa teybi değişeceksin. bunlar ve benzerleri garantiden değişir. aracı değişim yapmaya çalışmak bir şey ifade etmez. bir sürü geri çağırma kampanyaları yapıyor firmalar. sadece arızalı parça değişir. böyle durumlarda araç değişimi istemek , boşa zaman kaybı olur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Pompa, enjektör, sübap, gömlek, krank farklıdır. Ama yine de ayıp olmasın diye renodan aldık diyorlardır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Altındaki yorumlarda yazmış biri, araç Datca Stapway

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Cla'sı olan arkadaşım bakım parçalarını renocudan alıyor. 😄

Bakım parçası ortaktır da turbo enjektör yazılım vs vs, bir takım farklar vardır. Kaç hp cla mesela?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Daha 2000 km olmamış motor yenilense ne yenilenmese ne

aracın kaput altı on defa elden geçmiş. Sök tak türlü türlü. Ben olsam ben de etmem. İşçilik hatası bile çok olası. Kaldı ki motor no değişecek. Satarken usta bakacak bir sürü anahtar izi sök tak var diyecek. Peh

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Satarken usta bakacak bir sürü anahtar izi sök tak var diyecek. Peh

inan o sök takları anlayacak usta yok memlekette :) 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Araç sahibi saçmalamış. Tabi ki hiç kimse sıfır aracında sorun çıksın istemez ama bir arıza çıkarsa garantiden yapılır, hemen araç değişimi istenmez. Defalarca onarılıp giderilemeyen bir arıza değilse araç değişimi istemek anlamsız. Anlamsız derken, değişim kabul edilmez yani. O zaman herkes her arızada değişim ister. Garanti denen şey böyle durumlar var.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Azalma yazdı:

inan o sök takları anlayacak usta yok memlekette :) 

eksperler anlamaz ama usta anlıyor hocam. Adam arabayı ustaya götürmek

istese çıkar ortaya. Bunun motor açılmış oynanmış abi der. Evet sorun yok belki ama alıcı kesin bi kıllık çıkarır. Türkiye burası. İngiltere olsa tamam derdik. 

garantiden yapılan işlemler kabul edilmeli. Sonuçta ödeme almadan sorunu çözmeye gidiyorlar. Ama araba da çok yeni. Alındığından beri sorunla karşılaşılmış. 3.kere aynı arızadan sorun çıkaran beyaz eşyayı servisler anında yenisiyle değiştiriyor mesela. Dacia da yapar mı aynısını? Yaparsa eyvallah. Yapmazda burada kötü niyet var derim ben

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

eksperler anlamaz ama usta anlıyor hocam. Adam arabayı ustaya götürmek

istese çıkar ortaya. Bunun motor açılmış oynanmış abi der. Evet sorun yok belki ama alıcı kesin bi kıllık çıkarır. Türkiye burası. İngiltere olsa tamam derdik. 

garantiden yapılan işlemler kabul edilmeli. Sonuçta ödeme almadan sorunu çözmeye gidiyorlar. Ama araba da çok yeni. Alındığından beri sorunla karşılaşılmış. 3.kere aynı arızadan sorun çıkaran beyaz eşyayı servisler anında yenisiyle değiştiriyor mesela. Dacia da yapar mı aynısını? Yaparsa eyvallah. Yapmazda burada kötü niyet var derim ben

Satarken alıcıya zaten bunun motoru bu şekilde sıfırı ile değişti denecek. 

Burada araç sahibi olsam ben de sıfır araç isterim ama mantık motor değişmesi doğru diyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bunun motor açılmış oynanmış abi der.

Sandık motor vermeyi teklif etmişler. yani tamirat yerine komple motor değişimi teklif edilmiş. 3 kere aynı arıza olmaz ama olursa da sınırsız onarım garantisi var. beyaz eşyada onarım ve servis maliyeti 3. kereden sonra ürün fiyatını geçtiği için değişim yapıyor. ama otomobilde imkansıza yakın.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Azalma yazdı:

Sandık motor vermeyi teklif etmişler. yani tamirat yerine komple motor değişimi teklif edilmiş. 3 kere aynı arıza olmaz ama olursa da sınırsız onarım garantisi var. beyaz eşyada onarım ve servis maliyeti 3. kereden sonra ürün fiyatını geçtiği için değişim yapıyor. ama otomobilde imkansıza yakın.  

yasada ne diyor? Garantili araç arızadan 3.kere sorun çıkaran araba değişmez mi diyor? Yani öyle ibare varsa tamam deriz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Aracın sahibi Hanımefendinin kendi iddiasına göre motor değişimini kabul etmeyince arızalı motoru bagaja koyup aracı teslim etmişler bu olmamış.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

haberde okuduğum kadarı ile, piston aşağı inmişken arabamın tamirini kabul etmiyorum mahkemye verdim deyince geri takılamaz, araba da sahibine aittir el konamaz, dolayısı ile hayat olağan akışı içinde bu şekilde motor araba içinde eksiksiz olarak teslim edilir, sonrası mahkeme süreci.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Dacia Sandero

Çağlar Bayur yazdı:

haberde okuduğum kadarı ile, piston aşağı inmişken arabamın tamirini kabul etmiyorum mahkemye verdim deyince geri takılamaz, araba da sahibine aittir el konamaz, dolayısı ile hayat olağan akışı içinde bu şekilde motor araba içinde eksiksiz olarak teslim edilir, sonrası mahkeme süreci.

Karton sermişler ama güzel uygulama.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...