İçeriğe Yönlendir

2011 Fiesta 1.4 Su Eksiltme

Doğukan Özdemir

Recommended Posts

Doğukan Özdemir

Arkadaşlar bitmeyen su eksiltme sorunum var...Fakat degisik bir durum var.Şoyleki aracin suyunu max cizgisine getiriyorum..3-5 gün sonra yedek depoya giren alt ince hortumun altina kadar su iniyor .ve bundan sonra su eksiltme olmuyor...hile nerde?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Doğukan Özdemir yazdı:

ve bundan sonra su eksiltme olmuyor...

Eksiltiyor aslında 🙃

Sorun büyük ihtimalle kapakta. Suyu dolduruyorsunuz ve basınç olunca kapak kaçırıyor. Su buharlaşıyor ve basınç tam o noktaya gelince kapak artık kaçırmadığından sorun kalmıyor

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Yedek su deposunda kılcal çatlaklar oluşuyor eskidikçe. Başıma geldi su eksiltmenin sebebini bi türlü bulamamıştım tesadüf kılcal çatlaklar iyice büyüyünce gördüm.

Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir

Yani kapagi değiştireli 2 sene oldu ama ..ben almadım sanayiden usta aldırmış takmis.acaba yan sanayi kalitesiz mi?

Ü.Emre Kartal yazdı:

Eksiltiyor aslında 🙃

Sorun büyük ihtimalle kapakta. Suyu dolduruyorsunuz ve basınç olunca kapak kaçırıyor. Su buharlaşıyor ve basınç tam o noktaya gelince kapak artık kaçırmadığından sorun kalmıyor

Oda  orjinal senesi dolmadi.zannetmiyorum

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Termostat.

Devirdaim.

Hortumlarda çatlak.

Radyatör.

Motorun sağında, motora giren su hortumu mevcut, ucu kelepçeli, o kısımda gevreme.

Genleşme Deposunda çatlak.

Genleşme Deposunun kapağı (orijinal değilse yapabilir).

Lpg varsa regülatör kısmı.

Şüpheli Listesi bu.

Ucuzdan pahalıya doğru gidin derim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Özdemir

Arkadaşlar tüp beyninin bağlantılarında kaçak varmış..Üstten bakınca görünmüyordu, life kaldırınca fark ettik..Şuan sorun halledildi inşallah..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...