İçeriğe Yönlendir

Çözülemeyen Sorun

Sercan Süer

Recommended Posts

Sercan Süer

Merhaba;

Aracım 2000 devirde kerkinme yapiyordu  4 ve 5 . Viteste  rail yakit musrunu degistirdik cikan parcada resimlerde ekledim  taktigimiz parçanın kodunu bilmiyorum fakat 2000 devirde sallamayi kesti simdi daha yuksek suratta sallaya basladi akslar sokuldu tamir oldu on takımda bir sikinti yok sadece sanziman alt kulagi kotu ama kerkinme olayini yapmaz

Acaba rail yakit müşrü kodu farklı  mi taktik yuksek suratta kerkinme yapmaya basladi

Ustam farkli kod taksak calismaz diyor sizce dogru mu 

https://www.google.com/search?q=55pp06-03&client=ms-android-xiaomi-rev1&prmd=misvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjP4My32ej8AhW8SvEDHSGkCi0Q_AUoAnoECAIQAg&biw=393&bih=720&dpr=2.75#imgrc=aLS_3IbRL51_JM

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir parçaya odaklanılmış.. oysa farklı sebepler de olabilir.. 

Yüksek hızlarda yapıyorsa bu aks değildir. Aks sabit hızda da yapmaz.. Kulaklar da aks ile benzer tepkiler verir. 

Bu sebeple motora odaklanmalı. 

Enjektörlere bakıldı mı. Araçta arıza kodu var mı ? Turboya bakıldı mı ?

Yorum bağlantısı
Ali Çanakçı

Sorun çözülemiyorsa, metod yanlıştır. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sercan Süer

Bağlandı abi bir şey çıkmıyor

Debriyaj 100 bin km oldu   4 ve 5 viteste 2500 devirde  kerkiniyor devir saati oynuyor baski balatasdan yapar mi

Yorum bağlantısı
Sercan Süer

Abi peki hatali musur takildi desek  takarken parca koduna bakmadik arabayi çalıştırır mi

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir parçaya odaklanılmış.. oysa farklı sebepler de olabilir.. 

Yüksek hızlarda yapıyorsa bu aks değildir. Aks sabit hızda da yapmaz.. Kulaklar da aks ile benzer tepkiler verir. 

Bu sebeple motora odaklanmalı. 

Enjektörlere bakıldı mı. Araçta arıza kodu var mı ? Turboya bakıldı mı ?

Abi şöyle ilk 2000 devirde 4 ve 5 . Viteste yapıyordu rail yakit musrunu degistirdik 2000 de silkeleme  2500 devirde başladı arabanin çekisi iyi ve enjektor gecen sene kontrol edildi. Su da ek bir not geceyim; 3 vites  te yapımiyor genellikle 5 . Vitreste   araba hafif yuke binerse

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yürüyenle ilgili bir sorun değil bu.. Öyle olsa en çok 3. viteste hissetmen gerekirdi. 

Hatalı müşür aracı çalıştırabilir. 

Şasi ile sorgulayıp doğru parçayı takın.

Yorum bağlantısı
Sercan Süer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yürüyenle ilgili bir sorun değil bu.. Öyle olsa en çok 3. viteste hissetmen gerekirdi. 

Hatalı müşür aracı çalıştırabilir. 

Şasi ile sorgulayıp doğru parçayı takın.

Abi  birkac ustaya sordum araba calismaz diyor arabadan soktugumuz parca bu hangi numaralara gore almam gerekli. 

55pp06-03

My b bunlarin altindaki rakam tutmuyor ama bu yazdigim iki  seyde urunu bulabiliyorum

IMG_20230111_205135.jpg

IMG_20230111_082149.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her arızalı müşürde motor çalıştırmaz diye bir şey yok, o bir kısatas değil zaten o parça ölçülebilir sonra değişir, rail basıncın canlı veri okunmalı arıza kodu değil ama!

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

her arızalı müşürde motor çalıştırmaz diye bir şey yok, o bir kısatas değil zaten o parça ölçülebilir sonra değişir, rail basıncın canlı veri okunmalı arıza kodu değil ama!

Bunun için de IDS ve bunu okuyabilecek usta lazım. 

Yetkili servise gidin, yaşlı bir usta bulun. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bence şanzıman alt kulağını es geçmeyin, onu da değiştirin, ustalar çok farketmez dese de bence fark ediyor, kauçuk zamanla darbe sönümleme özelliğini yitirip taş gibi oluyor, çok pahalı parça değil ama iyisini alın.

Yorum bağlantısı
Sercan Süer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunun için de IDS ve bunu okuyabilecek usta lazım. 

Yetkili servise gidin, yaşlı bir usta bulun. 

Abi peki ben obd cihazi alsam bu telefona baglanan onlardan kontrol etsem orda sensörlero gosterir mi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sercan Süer yazdı:

Abi peki ben obd cihazi alsam bu telefona baglanan onlardan kontrol etsem orda sensörlero gosterir mi

Onlarla sadece arıza kodunu görürsün. 
Ancak yorumlayamazsın. Usta lazım. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Rail müşürünün doğrusu için şasiden bakmak lazım. Belki üstünden çıkandan farklıdır ya da iyileştirilmiş parçası olabilir. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kerkinmek ne demek, anlamış çok tuhaf çünkü.

araç titriyormu? kesiklik mi yapıyor?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

alver yapıyor da derler, ben şunu anlıyorum gaz pedalı sabit mesela 2500 devirde giderken anlık 2200 düşüyor geri çıkıyor doğru mudur_?

Yorum bağlantısı
Sercan Süer
Çağlar Bayur yazdı:

alver yapıyor da derler, ben şunu anlıyorum gaz pedalı sabit mesela 2500 devirde giderken anlık 2200 düşüyor geri çıkıyor doğru mudur_?

Dogrudur sabit gaz pedali devir gostergesi cok az iler geri oynuyor araba gaz keser gibi yapıyor

Sercan Süer yazdı:

Dogrudur sabit gaz pedali devir gostergesi cok az iler geri oynuyor araba gaz keser gibi yapıyor

Arada pedal sabit olmasada yapıyor. Ornek video.  

https://youtube.com/shorts/WwXvzbFgSLo?feature=share

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Süer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Onlarla sadece arıza kodunu görürsün. 
Ancak yorumlayamazsın. Usta lazım. 

@Çağlar Bayur 

Tekrar merhabalar

Bugun araci anlik bilgisayar bağlayıp kontrol sagladik ve 2000 devir sallanma yaptigi yerlerde yakit musru  ve trigerin orda okuyucu mu ne varmış onun araba sallandigi yerde dalgalandigina baktik usta dedi  trigerin okuyucuya bakalım ama yakit musru daha cok dalagalandigini söyledi  pc den bakan kisi

Usta yeni taktigi musrun kodu bakamadan taktigi icin o parçadan olmayacagini diyor sizce bu ikisinden kaynaklı diyebilir miyiz 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sercan Süer yazdı:

trigerin orda okuyucu

bu parça olabilirbir söküp temilzeyip dikaktlice geri takılır, okuyucuda mekanik aşınma var mı diye kontrol edilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sercan Süer

Merhaba 

Motor krank devir sensörü  okuyucu değişimi yapılarak sorun çözüldü

Miknatisli olan bir parca ve okuyucu triger değişmi yapilirken aradan çıkartıldı.

Teşekkürler ilginize alakaniza

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...