İçeriğe Yönlendir

Kış Arabası 4*4 Mübarek

Emre Demir

Recommended Posts

Emre Demir

Alacak karşılığı bir araba geçti elime , ilk görüşte aşk dedikleri gibi bir şey , kendileri 77 model manuel 4 ileri , ufak tefek eksikleri var satmaz isem gidereceğim .

Aracın artıları 80 km hız ile giderken 200 ile gidiyormuş gibi verdiği hissiyat ile spor araba hissi , dağ bayır gibi bozuk yollarda gösterdiği performans ile adeta bir arazi taşıtı , evimin ikinci arabası gözümü budaktan esirgemem konusunda bana yardımcı oluşu , 1.4 litre motor hacmi yıllara meydan okuyan karoser yapısı daha halen lpg ile tanışmaması , triger mi o da ne der gibi bakışı ,hayatımda koltuğunun bu kadar yumuşak bir arabanın varlığını bana hatırlatması .

1.jpg

2.jpg

5.jpg

6.jpg

3.jpg

4.jpg

• Beğen 17
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bunun sedanını görünce aklıma direk polis arabası geliyor. Bahçe, dağ , bayır gidiyorsanız bence yaptırıp kullanın. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Erhan Doruk yazdı:

Bunun sedanını görünce aklıma direk polis arabası geliyor. Bahçe, dağ , bayır gidiyorsanız bence yaptırıp kullanın. 

Hocam , çorum kaloriferi bile var :bravo: ; yapılacaklar sadece  kozmetik olarak yapılması gerekenler  az buçuk da mekanik .

77  model bir model araç olmasına rağmen stepnesi halen aynı yerinde duruyor, çakmaklık halen çalışıyor.

Jikle teli kopuk , sol arka cam krikosu bozuk ,önceki sahibi teybini sökmüş  sol stop lambası çatlak , gibi gibi ufak dertleri var 

Hamit inan yazdı:

Koltukları yaylı mı? :)

Abi yaylı puf puf, ya yok öyle bir şey , focus var bide bende koltukları bunun yanında beton gibi , sanki istikbal mobilya evde oturuyorum ama ne kadar da ileri getirsem vites hep uzakta kalıyormuş gibi geliyor .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ben çocuktum bizde bunun 86 modeli vardı sedan. Gts sarı göğüs ve klimalı. Dayım r9 almıştı o fena tokatlıyordu bizi manyak bozulurdum.

Diğer dayım doğan aldı sonra uff demiştik. Manyak konforluydu ve ısınıyordu. Hey gidi yıllar...

• Beğen 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar: dağ keçisi hem de metalik mavi

İlkay Başaran yazdı:

Gts sarı göğüs ve klimalı.

250 ye hayırlı olsun

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Toros göstergesi ve direksiyonu değil mi onlar? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Ufff renoya bak zil gibi mübarek paraya ihtiyacın yoksa satma topla bin

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Hele o direksiyonun ağırlığıyla yapılan kol kasları😅 hayırlı olsun 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Evren Erakçora yazdı:

Toros göstergesi ve direksiyonu değil mi onlar? 

Hocam valla çok karmaşa var dürbün göğüs var kemik direksiyon var , hangi model hangi seri ne özellik taşıyor kafam çok karıştı , biz de şöyle bir durum var araç bozuldu , kaza yaptı vs durumlarında , yeni model olan parçalar takılıyor , bir nevi modifiye tatmini sanırım .

Çağatay Kılınç yazdı:

Hele o direksiyonun ağırlığıyla yapılan kol kasları😅 hayırlı olsun 

Direksiyon gerçekten çok sert mesela tofaş hidrolik olmayan direksiyona göre 2 kat daha sert 

Ersen şahin yazdı:

Ufff renoya bak zil gibi mübarek paraya ihtiyacın yoksa satma topla bin

Elektronik ateşleme , çift weber karbüratör ,yağlı direksiyon dedikleri hidrolik tofaş direksiyonu modifiyesi çık aklımdan :D

Mehmet Ozyurek yazdı:

Güzelmiş be :)

4316 Lira sigorta olmasa güzel olacak hehehe :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Hayırlı olsun

Pedalların yanında iki ayaklık dinlenme yeri var 😄 

Pek keyifli olur şimdi bunla uğraşması

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emre Demir yazdı:

4316 Lira sigorta olmasa güzel olacak hehehe :)

Seneye düşer o ya.  

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Hayırlı olsun.Allah kaza bela göstermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Mehmet Göktürk yazdı:

1332 gibi bişey motor 1.4 değil. 

1289 cc olanlar 1.3
1397 cc 1.4 

olarak geçiyor diye biliyorum hocam , bir de gordini diye model çıkarmışlar 1565 cc olup 120 hp olan modeli de var türkiyede 1 adet mevcut ilanda onun fiyatıda 1,2m civarı .

Benim araç 1,4 diye biliyorum belirleyici bir yeri var ise hocam bakayım netleştiririz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sw candır. Motor yaşam alanına el atılıp toparla havalar ısısınca. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Mehmet Ozyurek yazdı:

Seneye düşer o ya.  

Abi sİgortayı geç yaptırsak zam harici sigorta geç yapılmış diye fiyat artar mı ? 

Servet Aydın yazdı:

Sw candır. Motor yaşam alanına el atılıp toparla havalar ısısınca. 

Servet abi şuan bile kaşınıyorum ama havalar soğuk elim alet tutmuyor , aklımda yapılacaklar listesi oluşturuyorum, kablo hortum revizyonu karbüratör bakımı ,elektronik ateşlemeye dönüşüm gibi , siz değerli büyüklerimden de tavsiye alacağım .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Çanakçı

Yıllarca kullandığım TOROS hala aklımdadır. Onunla yola çıkınca "acaba?" diye bir şey olmazdı. Her türlü hava ve yol şartında bizi hiç üzmedi. Hatta halâ alıp köyde kullanasım bile var. Konforunu bilmem ancak rahmetli annem arada bir "ah! toros ne de genişti" derdi. Tek sıkıntısı güçlü mekanizmasıydı. Pedallar ve direksiyon kas yaptırır. Güle güle bininiz:biggrin:

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bunun geyik testi baya başarılı. youtube de vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...