İçeriğe Yönlendir

Ankara Belediye Kartakip Sitesi

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

https://kartakip.ankara.com.tr

anlık olarak trafik durumu görebiliyorsunuz. Farklı olarak da kar küreme araçlarının kameralarına canlı bağlanıp yol durumuna bakabiliyorsunuz. Güzel düşünülmüş bir uygulama. 

• Beğen 7
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Erhan Doruk yazdı:

https://kartakip.ankara.com.tr

anlık olarak trafik durumu görebiliyorsunuz. Farklı olarak da kar küreme araçlarının kameralarına canlı bağlanıp yol durumuna bakabiliyorsunuz. Güzel düşünülmüş bir uygulama. 

Bizim enişte kaytarıyor mu çalışıyor mu takip ederim arada.. güzelmiş uygulama :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

harikaymış ya :) bizim evin oradan geçecekmi bakayım.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bunun siyasetle ilgisi yok ama bundan 6 yıl önceki kar yağışında öveçlerden çankayadaki evime 3 saatte gitmiştim. Sonrasında yetkililer doğal afet demiş sıyrılmışlardı. Haritaya bakıyorum da sayamadığım kadar araç teyakkuzda bekliyor. Demek ki kar küreme araçlarına ,dinozorlardan daha çok ihtiyacımız varmış. 😁

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

Bunun siyasetle ilgisi yok ama bundan 6 yıl önceki kar yağışında öveçlerden çankayadaki evime 3 saatte gitmiştim. Sonrasında yetkililer doğal afet demiş sıyrılmışlardı. Haritaya bakıyorum da sayamadığım kadar araç teyakkuzda bekliyor. Demek ki kar küreme araçlarına ,dinozorlardan daha çok ihtiyacımız varmış. 😁

aslen cümle içinde  kar küremeyi bile siysaete  bağlatmış olanlar utansın, biz değil , kar yağınca yolların açılma faaliyeti teknik bir konudur mevzusu bile olmamalı idi

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Dun akşam Eryaman da çok hızlı şekilde kar tuttu. Yağarsa 1 saate doldurur her tarafı.  Bu arada uygulama çok güzel.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Uygulama çok güzel. Gerçi ben 3-5 tanede denedim kamera açılmadı. 

bu aralar iett’nin yanma bozulma sorunu var ama esas sorun yıllardır çözülmeyen konum sorunu. Alt tarafı otobüsteki konum verisi uygulamaya aktarılacak ve otobüs nerede görülebilecek. Ama yok arkadaş. Bu kadar mı zor anlamıyorum. Konum verileri tamamen yanlış gösteriyor yıllardır. 

bir de pazar gecesi istanbul’da kar var. Şimdiden ukome karar almalı. Kar yağışının beklendiği birkaç gün boyunca kış lastiği olmayan hususi araçların trafiği çıkması yasaklanmalı. Kardan önceki gün Kontroller yapılmalı. Yola Çıkıp da trafiği aksattığı belirlenirse işlem yapılmalı. Yoksa yine geçen seneki görüntüler olabilir

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Uygulama çok güzel. Gerçi ben 3-5 tanede denedim kamera açılmadı. 

bu aralar iett’nin yanma bozulma sorunu var ama esas sorun yıllardır çözülmeyen konum sorunu. Alt tarafı otobüsteki konum verisi uygulamaya aktarılacak ve otobüs nerede görülebilecek. Ama yok arkadaş. Bu kadar mı zor anlamıyorum. Konum verileri tamamen yanlış gösteriyor yıllardır. 

bir de pazar gecesi istanbul’da kar var. Şimdiden ukome karar almalı. Kar yağışının beklendiği birkaç gün boyunca kış lastiği olmayan hususi araçların trafiği çıkması yasaklanmalı. Kardan önceki gün Kontroller yapılmalı. Yola Çıkıp da trafiği aksattığı belirlenirse işlem yapılmalı. Yoksa yine geçen seneki görüntüler olabilir

Herkesin baktığı ana denk gelince açılmıyor bazen. Bir de araç internetin az çektiği yerdeyse bağlanmıyor. Bir kaç yıldır var bu uygulama. 

Bizde otobüs uygulaması da var. Kaç dk sonra geleceği falan görünüyor. Gel Ankara'ya taşın. Yakıtın da düşer 😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yurdaer Elay yazdı:

Bizim enişte kaytarıyor mu çalışıyor mu takip ederim arada.. güzelmiş uygulama :) 

Plakası kaç. Biz de bakalım. Kaytarırsa söyleriz sana 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Kameralara baktım güzel uygulama.

Burdan belediye başkanına sesleniyorum, aynı uygulamayı belediyeye ait iş makinelerinde de yapsın

Ekskavatör, loader filan millet ata sporumuzu seyretsin canlı canlı. :D 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dün başka partiden yetkili bir arkadaş çıkmış, canlı yayın yapmış.. Hiç kar küreme aracı görmedim diyor. 

Her yerdeler ve çalışıyorlar. Daha ne yapsın adamlar. 

ankara.jpg.f80c4d03ad42146be304e55f9b5017c8.jpg

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Koray Demir yazdı:

Şöyle bir paylaşım denk geldi abi sayfada yakınan çok.

https://www.instagram.com/p/CoNzip3ocB1rIJ2J3phSwwOpbOmg3-62eRxIHM0/

Kimseyi savunmuyorum gördüklerimi yazacağım.

Herkes kendince haklı. Dün 2 3 saat civarı dışarda dolandım arabayla. Ana caddelerde 1 2 cm kar vardı. Ara sokaklar kapalıydı. Bulvarlarda tek şerit bazı yerlerde 2 şerit konple tertemizdi. 

İstiyoruz ki(!) Yollarda bir kar tanesi bile olmasın. 805 tane araçla 2 saat içinde kaç tane yol açılabilir, ciddi anlamda iyi kar yağarken... 3 saat içinde 25 cm kar oldu. Biz yüksek yerde değiliz halbuki.. Evet tertemiz bir asfalt yoktu ama kış lastiği olup da yolda kalan bir tane araba görmedim.

Ben gayet memnundum dün gece yapılan çalışmadan. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Oğuzkan Erışık yazdı:

Kimseyi savunmuyorum gördüklerimi yazacağım.

Herkes kendince haklı. Dün 2 3 saat civarı dışarda dolandım arabayla. Ana caddelerde 1 2 cm kar vardı. Ara sokaklar kapalıydı. Bulvarlarda tek şerit bazı yerlerde 2 şerit konple tertemizdi. 

İstiyoruz ki(!) Yollarda bir kar tanesi bile olmasın. 805 tane araçla 2 saat içinde kaç tane yol açılabilir, ciddi anlamda iyi kar yağarken... 3 saat içinde 25 cm kar oldu. Biz yüksek yerde değiliz halbuki.. Evet tertemiz bir asfalt yoktu ama kış lastiği olup da yolda kalan bir tane araba görmedim.

Ben gayet memnundum dün gece yapılan çalışmadan. 

Zor iş aslında insanlar hep bir yerlere yetişmeye çalışıyor. Ankara’nın göbeği sayılır

Angora Bulvarı ODTÜ geliş istikameti şu haldeydi. Çevre yolları hep açık olur zaten. 

84BFC7C3-9A54-4CD8-9D06-0C905EEF9728.jpeg

Mehmet Ozyurek yazdı:

Silinmiş galiba 

Ankara trafik instagram sayfasında duruyor herkese açık gibi.

5A2957DB-5DBE-4368-81F0-6968DBC7A1B2.jpeg

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Koray Demir yazdı:

Ankara’nın göbeği

Sabah Batıkentten Atakuleye gittim. Heryer tertemizdi. Ara sokakların bazılarında hala kar vardı. 

Dün akşam %1 eğimli yolda hareket edemeyen sıfır vw suw görünce, kimlerin şikayet ettiğini daha iyi anlıyor insan.

Videodan bağımsız konuşuyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Koray Demir yazdı:

Adamlar diyor ki kar küreme araçları ortada yok. 

Sahadalar ya. Canlı görüyoruz hepsini. 
Onlar köşe başlarında beklesin istiyorlar. 
Bekleyen kar küreme aracı bir işe yaramaz. 
Her yere yetişir veya yetişemez o ayrı konu ama. Kar olmayan caddenin köşe başını neden beklesin.  
Bu sebeple eleştirileri yersiz buluyorum.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

isveçli bu yolları görse mayo ile yaz tatiline gelir , bünyeler alışık

Oğuzkan Erışık yazdı:

%1 eğimli yolda hareket edemeyen sıfır vw suw görünce,

belgeselde vardı türk tır ı kara saplanıyor, şoförün ehliyetinde sıkıntı var, polisi görünce tırsıyor, lakin polisin derdi kışa uygun olmayan lastiklerinde, isveçte.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Çağlar Bayur yazdı:

isveçli bu yolları görse mayo ile yaz tatiline gelir , bünyeler alışık

belgeselde vardı türk tır ı kara saplanıyor, şoförün ehliyetinde sıkıntı var, polisi görünce tırsıyor, lakin polisin derdi kışa uygun olmayan lastiklerinde, isveçte.

Sonra garaja çekip yeni lastik takılıyordu ? İzledim sanırım onu. Konyalıydı sanırım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Oğuzkan Erışık yazdı:

Sonra garaja çekip yeni lastik takılıyordu ? İzledim sanırım onu. Konyalıydı sanırım 

firma ile telefonda küfürleşiyorlardı, belgesel yabancı sansürlememiş :) , sonra Türk firması norveç odda şehri yerine otta şehrindeki banlkaya lastik parası yolluyor, şoför ilk otobüsle kaçıyor, yeni şoför geliyordu.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Plakası kaç. Biz de bakalım. Kaytarırsa söyleriz sana 😅

Abi sen daha yeni mi gördün 3 yıldır var bu uygulama dedi :D 

Yorum bağlantısı
Ümit Türkel

Canlı kamera görüntüleri süper. Karda arabayla geziyorsun.:bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...