İçeriğe Yönlendir

Karadeniz Gezisi İçin En Uygun Mevsim..

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Kendi aracınız ile karadeniz gezisi yapmak isterseniz en uygun mevsim hangi tarihler arası olurdu. Haritada yıldızlı yerleri gezmeyi planlıyorum. Tarih konusunda kararsızım. Yazın sıcağında gezmek bana mantıklı gelmiyor. Sizin tavsiyenizi bekliyorum. 

Capture.PNG

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yazın o işaretli yerlerde polar yeleğe ihtiyacı olabilir

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Yazın gidilmeli işaretli yerlere. Tabi yazın da gitsen Çabinin tavsiyesi geçerli. Bu arada, araçta her kişi için yağmurluk ve yağmura uygun yedek ayakkabı unutulmamalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Yazın gidilmeli işaretli yerlere. Tabi yazın da gitsen Çabinin tavsiyesi geçerli. Bu arada, araçta her kişi için yağmurluk ve yağmura uygun yedek ayakkabı unutulmamalı.

Çabi kim 

survivordan-once-o-ses-turkiye-yilbasind

Şurayada çıkıcam. 320 newtonluk işe benziyor... 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

orda 200 nm kalırsa şükret

fotodaki çin malı çabi, fake o

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Forum yönetimi toplansın. Çabiyi tanımayan üyenin aforoz edilmesi için acil oylama başlatılsın :D 

Bu arada @çabi diye etiketleyebilsek fena olmazdı.

Turbo hotrumu neden patlasın? Yüksek rakımda yaşayanlar turbolu araç kullanamıyor mu?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Forum yönetimi toplansın. Çabiyi tanımayan üyenin aforoz edilmesi için acil oylama başlatılsın :D 

Bu arada @çabi diye etiketleyebilsek fena olmazdı.

Turbo hotrumu neden patlasın? Yüksek rakımda yaşayanlar turbolu araç kullanamıyor mu?

İki sene kadar önce aynı yaylaya Renault Megan 2 1.5 dizel otomatik aracıyla çıkan arkadaşımın Turbo hortumu patladı. Lakin İniş yolunda patladı. Ne zaman yayla kelimesi duysam o vukuat aklıma geliyor. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sahil kesim Mayıs Haziran. İç kesim Haziran Temmuz. 4.5 sene Rize de yaşayan biri olarak tavsiyemdir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Hüsar yaylasında turbo hortumu patlarmı ... 

aksine büzüşür

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Ali ben batı karadenizliyim..Ağustos ayında bile gece soğuğu adamın nihayetini keser.Doğu karadenizi düşünemiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Mankal yazdı:

Ali ben batı karadenizliyim..Ağustos ayında bile gece soğuğu adamın nihayetini keser.Doğu karadenizi düşünemiyorum.

Soğuktan çok yağmur sell beni ürkütüyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Soğuktan çok yağmur sell beni ürkütüyor. 

ios ta radar görünümü var açmadın mı?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hazır çıkılmışı var, sürdüğüm sürebileceğim en keyifli yollardı, 4. Vitesi sahil yolu hariç kullandığımı hatırlamıyorum. Sağ salim gidip geldik.

Ordu Çambaşı Yaylası 

FB_IMG_1675544111998.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Karadenizde yayla kısımları yazın gezilir. Hatta ağustos en iyisi. 

sahilde havada bulut yokken yaylaya çıktığında sisten yağmurdan birbirinizi görmeme ihtimali vardır. 

O yaylaların yolları da bozuktur. Alçak arabayla yağ karteri delinir. Dört çeker duster kiralanır. Gezi gibi gezi yapılır

bu da benim gezdiğim yerler. Ama bir kısmına yürüyerek kulüp olarak gittik. Arabaların gitmediği yerler çok güzel

67CFCBF5-DA40-44DB-8430-4475DCB3BD8F.jpeg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Tabi ben çamlıhemşin yaylalarından bahsediyorum

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Ali Darbaz yazdı:

Capture.PNG

Karadenizliyim bu yaz da kendi arabamla Ordudan Batum'a kadar konaklaya konaklaya uzun süren bir tur yaptım. Haritada genellikle iç kesimleri işaretlemişsiniz herkesin dediği gibi temmuz ağustos sıcak zamanları tercih etmelisiniz. Yazın en sıcak günlerinde gezseniz bile yaylalara çıkarken sis yağmur olmasın diye dua etmelisiniz çünkü saatlerce yol gidip hiçbir yeri görmeden geri dönebilirsiniz. Yaz olduğuna bakmayın yanınıza sağlam outdoor ayakkabı yağmurluk alırsanız rahat edersiniz. Eğer daha önce gitmediyseniz Ordudan geçerken Aybastı yaylasını da güzergahınıza eklemenizi tavsiye ederim. Çamlıhemşinden yukarısı için ve Artvin tarafı için kendi aracınızı yollara vurmanızı önermem Rize veya Çayeli çıkışlı günübirlik sprinterlarla çıkılan yayla turlarını tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Karadeniz'de yaşayan arkadaşlarım ben burada Ağustos sıcağında pişerken yayladan beni arayıp, dolaptan yorgan indiriyoruz montsuz gezilmiyor burada diye nispet yapıyordu. Yağışları da hesaba katınca Karadeniz en güzel Ağustos ayında gezilir bence. 

Duster önerilerine katılıyorum. Alçak araba gitmez oraya, giderse yolda parça eksiltir :)

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Baba ocağı Adana Ceyhan Hanım Ordu Ünyeli İkamet İzmir.İzmir yanarken ben Karadenize kaçarım.Yalnız bir kaç senedir Karadeniz bana eskiye oranla daha sıcak geliyor.Bilinen kalabalık yerlerden ziyade daha atıl yerler hem fiyat hemde kalabalık açısından iyi oluyor.Akkuş Yaylası var Orduda mutlak uğrarım Mantar toplanır tadına bakmanızı öneririm.110 luk Dci Duster toprak virajlı Dağ yollarında Dere geçişlerinde çok keyifli oluyor tadından yenmez.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Çanakçı

Günaydın. Memleketim gezilesi bir yerdir. Yaşanası demek geçim açısından zordur.

Gezmeyi hedeflediğiniz yerler için gayet isabetli tavsiyeler yapılmış. Mevsim olarak temmuz-ağustos dışında üzülürsünüz. 

Bu yerlerin çoğunun ulaşımı sahile inip çıkmak şeklinde olacaktır. Bunun maliyetine hazırlıklı olmak lâzımdır. Tek bir hedef çok daha keyifli olabilir. 

Daha önce kullandığım için biliyorum. Cruze, bir de lpgli ise, sık hararet yapıp sizi daha da üzebilir. Dikkatli olmanızı öneririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Akbal yazdı:

Sahil kesim Mayıs Haziran. İç kesim Haziran Temmuz. 4.5 sene Rize de yaşayan biri olarak tavsiyemdir.

Ek olarak aslında Karadeniz kışın da güzeldir 😅  Mesela Ayder e yazın da çıkılır kışında. Yağmur Doğu Karadeniz'e yakışıyor ben o yüzden Mayıs ayı da dedim. Çay toplama sezonuna da denk gelince yollar yemyeşil çay yaprakları olur her yere savrulur ve yaş çay kokusu sarar her yanı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

yazın o işaretli yerlerde polar yeleğe ihtiyacı olabilir

Suvaslı adama soğuk mu sorulurmuş Gürün’e veya İmranlı’ya gitmişliğiniz var mı?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

ios ta radar görünümü var açmadın mı?

Abi yarın sahada göreve cıkıcam. Hava durumunu gösteren radar nedir. Windy dışından başka bir programmı .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...