İçeriğe Yönlendir

2004 Corsa C 1.2 Hararet 80 de Kalıyor

Murat Ekinci

Recommended Posts

Murat Ekinci

Merhaba , aracı yeni aldım 150 bin km'de otomatik 1.2 benzinli motor lpg yok hararet 80 de kalıyor 90 na gelmiyor bazen 82 leri görüyor sıcakta üflemiyor ılık üflüyor sorun nerden olabilir şimdiden teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

İlk akla gelen termostat açık kalıyor. Değişimi ile sorununuz çözülür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Mustafa Erkan yazdı:

İlk akla gelen termostat açık kalıyor. Değişimi ile sorununuz çözülür. 

Cevap yazdığınız için teşekkür ederim, benim de aklıma termostat geldi, kaloriferin ısıtmaması kalorifer peteğinin tıkalı olmasından kaynaklı yazılmış bazı sayfalarda ama öncelik sanırım termostat kontrolü olacak. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Murat Ekinci yazdı:

Cevap yazdığınız için teşekkür ederim, benim de aklıma termostat geldi, kaloriferin ısıtmaması kalorifer peteğinin tıkalı olmasından kaynaklı yazılmış bazı sayfalarda ama öncelik sanırım termostat kontrolü olacak. 

Petek tıkalı olabilir elbette, ama ona termostattan sonra bakılmalı. Termostat değişiminden sonra ısıtabilir. Benim araçta peteğe sıcak su girişi yok demişti eksper. Termostat değişince düzeldi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Murat Sahın yazdı:

Petek tıkalı olabilir elbette, ama ona termostattan sonra bakılmalı. Termostat değişiminden sonra ısıtabilir. Benim araçta peteğe sıcak su girişi yok demişti eksper. Termostat değişince düzeldi. 

Evet hararet normalde 90 da sabit olması gerekirken 80 bazen de 80 nin altına düşüyor bu sorun  termostat arızasından dolayı sanırım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...