İçeriğe Yönlendir

50cc Motorsiklet Önerisi

Mert Uslu

Recommended Posts

Mert Uslu

Arkadaşlar merhaba yeni kayıt oldum, yanlış yere açıyorsam özür dilerim.

Normal araba ehliyetim var, iş yerim ile evim arası 4km. Normalde arabayla 7dk gösteriyor ben otobüsle gidebilmek için 1 saat önceden çıkıyorum evden yürüyorum otobüs değiştiriyorum vb.

Bu sebeple bir 50cc motor bakıyorum.

Şuana kadar bir çok motor baktım, tüm forumları tüm konuları okudum, videolar izledim. Açıkcası hiçbirinin markası falan aklımda kalmadı hiç kimse ikna edici bir şey söyleyemiyor ama tek anladığım şey şu ki aslında hepsi aynı gibi.

Bende bu sebeple en son Küba Blueberry ve Motolux Rs arasında kaldım. Motolux'un özellikleri ve yapısı hoşuma gitti, daha yakışıklı ve erkeksi duruyor, blueberry gibi modeller ise motolux tarzı olanlarla karşılaştırılınca biraz daha minimal, kızların falan tercih edeceği hafif tarzda duruyor.

Ancak yine de emin olmak için tavsiyelerinizi sormak istedim.

2. El alacağım, bütçem Maksimum 20.000₺. Ama maksimum, yani 21 bile olmaz çünkü krediyle alacağım.

Ankarada oturuyorum.

Sizce hangi motorlara bakmalıyım.

CC'si yükseltilmiş almayı planlıyorum ki biraz hızlı çıksın çok yokuşlu bölgeler buralar.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Merhaba Hoş geldiniz.

İlk mesajda kendinizi tanıtsaydınız daha iyi olabilirdi :) 

bende aynı tarz bir  arayıştaydım . 2. El olarak SYM orbit 2 tavsiye ederim ama bi 5 bin lira gibi bir ekleme gerekebilir.

Birde Altai diye çok bilinmeyen bir motosiklet var onu da kullanan bir arkadaşım var 80 cc yükseltip baya baya memnun. (6.000 Kilometrede)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Uslu
Fatih Evcin yazdı:

Merhaba Hoş geldiniz.

İlk mesajda kendinizi tanıtsaydınız daha iyi olabilirdi :) 

bende aynı tarz bir  arayıştaydım . 2. El olarak SYM orbit 2 tavsiye ederim ama bi 5 bin lira gibi bir ekleme gerekebilir.

Birde Altai diye çok bilinmeyen bir motosiklet var onu da kullanan bir arkadaşım var 80 cc yükseltip baya baya memnun. (6.000 Kilometrede)

Valla hocam şahsen çok aceleci bir insanım dolayısıyla doğru motoru ve doğru ilanı bulsam hemen gidip alacağım :) dünden beri hesabım onaylansın da bu konuyu açayım diye bekledim o yüzden tanıtamadım özür dilerim.

Sym orbit bizim şehirde çıkmıyor ilan 2. el, ayrıca dediğim gibi maalesef max. bütçem 20.000₺ ki oda maximum yani, aslında 16-18 arası almak istiyorum çünkü kask v.b. gibi masraflarla da karşılaşacağım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Babamda mondial turismo var. 50 cc enjeksiyonlu. Memnunuz gayet iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Motorsiklet servisi olan bir arkadaşım benimle uğraşmamak için kanuni tradon 50 almamı istedi, aldım memnunum arıza yapmadı. İşin özünde hepsi çin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Ben 2.5 yil arora cappucino kullandim. Bayiden 80cc ye donusumu yapilmis olarak aldim. 14 bin km kullandim. Mekanik olarak pek bir sıkıntı yasamadim. Yasadigim en buyuk sıkıntı şasenin kaynak yerinden kopmasiydi. O yuzden çin menseili scooter bir daha almam, yakinlarima da aldirmam.

Şu an 2017 model peugeot kisbee 50cc (cc ile oynanmamis) bir scooterim var. Çinlilerden her açidan cok daha kaliteli diyebilirim. Grenaj parcalari haric yedek parca olarak hic sıkıntı çekmezsiniz. 25 bin ₺ civarinda temizleri bulunabilir. Tavsiye edebilirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Uslu
Burak Kuşçu yazdı:

Motorsiklet servisi olan bir arkadaşım benimle uğraşmamak için kanuni tradon 50 almamı istedi, aldım memnunum arıza yapmadı. İşin özünde hepsi çin

maalesef ankarada ilan bulunmyor

Tevfik Işık yazdı:

Ben 2.5 yil arora cappucino kullandim. Bayiden 80cc ye donusumu yapilmis olarak aldim. 14 bin km kullandim. Mekanik olarak pek bir sıkıntı yasamadim. Yasadigim en buyuk sıkıntı şasenin kaynak yerinden kopmasiydi. O yuzden çin menseili scooter bir daha almam, yakinlarima da aldirmam.

Şu an 2017 model peugeot kisbee 50cc (cc ile oynanmamis) bir scooterim var. Çinlilerden her açidan cok daha kaliteli diyebilirim. Grenaj parcalari haric yedek parca olarak hic sıkıntı çekmezsiniz. 25 bin ₺ civarinda temizleri bulunabilir. Tavsiye edebilirim. 

hocam bende açıkcası cappucino bakarak başladım araştırmaya ama o tipten baya uzaklaştım sonradan çünkü bu rks sniper tarzı olanların görünüşü daha hoş gelmeye başladı açıkcası.

öneriniz için çok teşekkür ediyorum fakat 18.000 civarına bakıyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Öncelikle güzergah bilgisi alabilir miyim?

İkincil olarak, senede kabaca maksimum 7, iyi şartlarda 8 ay ulaşım sağlar, bu detayı biliyorsunuz varsayıyorum.

20 bin lira bütçeniz varsa ekipmanlar alınınca geriye motor parası kalmaz. Ekipman önemli. 50cc scooter ile düşüp arabanın tamponunun altına sıkışan elemanım kalıcı hasar almadan kurtarıldı. Ama ekipmanlar darmadağındı. 50 cc de olsa motosiklete ekipmansız binilmez. 20 bine alırım işimi görürüm diyorsanız vazgeçin. Bisiklete falan yönelin. 

İlle marka öner gerisinden sanane derseniz mondial bakın.

Selamlar...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Elektrikli katlanır bisiklet alın. Gerekirse kaldırımdan da gider . 4 km nedir ki elektriksiz de olur yokuş yoksa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

50cc (aslında 80 e çıkacak)diye bakıp techizatı eksik etmeyin.  Mehmet hocama katılıyorum. Yok alırım ben diyorsanız markadan dolayı Kuba derim.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Ekim ayında sym orbit 2 satın aldım,50 cc ama oturaklı,sağlam motor,100kg ağırlığı ile sınıfının en hantal motoru sanırım,hız limitörü var 50de kalıyor düz yolda yeterli belki ama rampada sıkıntı,vergiden ve sigortadan muaf çok memnunum şehir içi kullanım için harika...tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren

bütçeye en uygun mondial serileri gözüküyor,revival yada tourismo olabilir

bando kayış ve 8o cc yapmayı unutmayalım. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kissbee 50 cc’ye bende çok baktım da bu cihazlar bana göre değil. Gittiğim iki motosiklet bayisi beni vazgeçirdi. Eve çok yakım kymco bayisi var. Gelip geçerken bakıyorum geçiyorum.. Oraya gitmiştim 50 cc ile buralarda barınamazsın demişti.. 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

Elektrikli katlanır bisiklet alın. Gerekirse kaldırımdan da gider . 4 km nedir ki elektriksiz de olur yokuş yoksa.

Brusless motor enerji yokken rejerenasyon yapmıyor. Pil ve motor toplasan 25kg. Ama bisiklet külçe gibi oluyor. Zorluyor epey. Sizin bisiklet aynı mı? 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Öncelikle güzergah bilgisi alabilir miyim?

İkincil olarak, senede kabaca maksimum 7, iyi şartlarda 8 ay ulaşım sağlar, bu detayı biliyorsunuz varsayıyorum.

20 bin lira bütçeniz varsa ekipmanlar alınınca geriye motor parası kalmaz. Ekipman önemli. 50cc scooter ile düşüp arabanın tamponunun altına sıkışan elemanım kalıcı hasar almadan kurtarıldı. Ama ekipmanlar darmadağındı. 50 cc de olsa motosiklete ekipmansız binilmez. 20 bine alırım işimi görürüm diyorsanız vazgeçin. Bisiklete falan yönelin. 

İlle marka öner gerisinden sanane derseniz mondial bakın.

Selamlar...

Oradan gideceksek bisiklete de ekipmansız binilmez. 10 km hızla düştüm ne el kaldı ne diz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Brusless motor enerji yokken rejerenasyon yapmıyor. Pil ve motor toplasan 25kg. Ama bisiklet külçe gibi oluyor. Zorluyor epey. Sizin bisiklet aynı mı? 

22Kg. yapmasın ne olacak dere tepe her yere gidiyorsun o kadar dik yokuş inişinde hızlı inersin :)  Ben çok başarılı buluyorum. 

Satın alacaklara carraro nun yahut alba nın güzel modellerini öneririm. 

image.png.3cd145ef4d77dbe4014f0fb4917b374a.png

https://www.trendyol.com/carraro-elektrikli-bisiklet-x-b107936-c110349?pi=2

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

22Kg. yapmasın ne olacak dere tepe her yere gidiyorsun o kadar dik yokuş inişinde hızlı inersin :)  Ben çok başarılı buluyorum. 

Satın alacaklara carraro nun yahut alba nın güzel modellerini öneririm. 

image.png.3cd145ef4d77dbe4014f0fb4917b374a.png

https://www.trendyol.com/carraro-elektrikli-bisiklet-x-b107936-c110349?pi=2

Öküz alırız o parayla. Yani motor, benzinli..

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Yok hocam, o kadar az ağırlık olmasına rağmen neden çok zor gidiyor onu çözemedim

yaşlandın

vesile ile benzin candır, kötü halde bi cola şişesinde yedekleye yedekleye  500 km durmaksıızn gidilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Yok hocam, o kadar az ağırlık olmasına rağmen neden çok zor gidiyor onu çözemedim

Bisiklette dinamoyu açıp ışığı yakınca, klima devreye girdiğinde motor ne çekiyor anlamıştım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

yaşlandın

vesile ile benzin candır, kötü halde bi cola şişesinde yedekleye yedekleye  500 km durmaksıızn gidilir

Zaten bugün yarın elime ulaşacak motör. Acil durumda trafiğe takılmadan Çin'e kadar git

İlkay Başaran yazdı:

Bisiklette dinamoyu açıp ışığı yakınca, klima devreye girdiğinde motor ne çekiyor anlamıştım.

Bunda durum farklı. Motor boşta dönüyor. Yük yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Servet Aydın yazdı:

Zor gitmiyor ya. 

Muhittin Kaplan yazdı:

Öküz alırız o parayla. Yani motor, benzinli..

Yahu adamın lastikler şivalbe jantlar bilmemne vitesler kimono vb.. ucuz e bisikletler 10 bin gibi.. düzgün normal bisiklet elektriksiz 10 bin olmuş.

Muadil motorlar 80-90 bin 

Servet Aydın yazdı:

Seni arıyacağım. Bişey çeviriyorsun.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Zaten bugün yarın elime ulaşacak motör.

gelmişken hazır olsun alayım

Yorum bağlantısı
Ümit Türkel

Daha önce uzun süre 50cc motorsiklet kullandım. rmg rapid 50, apachi alfa 50 tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...