İçeriğe Yönlendir

Sony Teyp Çıkarılıp Android Multimedya Takılır mı?

Öner Kurukuz

Recommended Posts

Öner Kurukuz

2013 model focus 3 titanyum aracımdaki sony teypten memnunum.

Ancak android tabanlı bir multimedya taktırmak da aklımın bir köşesini kurcalıyor.

Sony sistemi çıkarıp aşağıdaki gibi bir cihaz bağlamaya değer mi sizce?

https://www.n11.com/urun/ford-focus-3-android-3gb-ram32gb-rom-carplay-multimedya-8233166?magaza=gndgarage#unf-review

Ses kalitesinde düşüş olur mu dersiniz?

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Şahsi tecrübem, bazı multimedya sistemlerinin ses kalitesi gerçekten çekilmez oluyor. İkame aracımda orjinal teybi söküp bir multimedya sistemi takmışlar. Saç baş yoldurdu bana 15 gün. Ürünü tecrübe edebilme ihtimaliniz varsa ses kalitesini mutlaka deneyin. Bazı ürünlerde ses kalitesinde kayıp olmazken dediğim gibi bazıları rezalet oluyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Deniz Kom yazdı:

Şahsi tecrübem, bazı multimedya sistemlerinin ses kalitesi gerçekten çekilmez oluyor. İkame aracımda orjinal teybi söküp bir multimedya sistemi takmışlar. Saç baş yoldurdu bana 15 gün. Ürünü tecrübe edebilme ihtimaliniz varsa ses kalitesini mutlaka deneyin. Bazı ürünlerde ses kalitesinde kayıp olmazken dediğim gibi bazıları rezalet oluyor. 

İşte tam olarak çekindiğim nokta o.

Yakınlarımda bu işi yapan bir yer yok. Merkezde de belki 1 ya da 2 yer vardır. Onlarda da deneme şensim olur mu bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Orijinal hoparlörler ile çok fark olacağını sanmıyorum. Ses kalitesindeki farkı anlamazsınız bile.

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Görüntü açısından güzel olur 

Geri görüş kamerası falan hoparlöler orjinalse çok sıkıntı olmaz diye düşünüyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Öner Kurukuz yazdı:

İşte tam olarak çekindiğim nokta o

Amfi olmayacak ise kesinlikle gaz yağı tenekesi gibi ses dinleyeceksiniz. Tecrübe ile sabit

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Hamit inan yazdı:

Amfi olmayacak ise kesinlikle gaz yağı tenekesi gibi ses dinleyeceksiniz. Tecrübe ile sabit

Şimdilik amfi düşünmüyorum. 

Aslında bu cihazla birlikte hoparlörleri de değiştirmeyi düşünüyorum.

İyi bir fark olmayacaksa bu masrafa girmem.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Öner Kurukuz yazdı:

İyi bir fark olmayacaksa bu masrafa girmem

Android teyplerde iki farklı çıkış var. Sizin link attığınız bir üst sınıf çıkış olan. Ben android ile beraber ön kapılara Pioneer hoparlörde taktım fakat tatmin edici değil. müzik dinlersin ama sadece dinlersin. Diğer yönleri +. 

Yinede takarsın begenmez isen amfi ile desteklersin ama tek başına Sonyden aldığın tada ne yaparsan yap ses olarak yaklaşmaz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Sonra Sony teybi geri takıp ikinci elde o dandroit teybi satmaya çalışırsınız.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Hamit inan

İlave bilgi olarak ekleyeyim

teyp yada android sistemlerde 4x50w yazar. toplam 200w ses çıkışı alacağı sanılır.

Entegrenin toplam çıkış gücü ise 70-80w dir. Yani 4 kanaldan ses almaya kalkınca kanal başına 20w bile alamazsınız. Çoğu kişi 50w rms değeri olan hoparlörler seçerken bunu fark edemez.  Bu tip düz çıkışlara kaliteli ama 20w hoparlörler fazlası ile yeterlidir. Gerçek 4x50 güç almak için ise amfi şarttır 

Yorum bağlantısı
Harun Özden

Focus mk2.5 sony teybini android ile değiştim. Değişirken dsp'li bir model olmasına dikkat ettim. Sony ile arada aşırı bir fark hissetmedim. Bangır bangır müzik dinleyen biri değilim. Normal kullanımda bana yeterli geldi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sesi kaybedeceksin ama daha vahimi radyoları kaybedeceksin.. 

Görsellik daha önemli benim için diyorsan çok güzel görünüyor. Takabilirsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benim orijinal teypten daha fazla radyo çekiyor android. Ayrıca ses kalitesi orijinal üniteden daha iyi. Markadan markaya değişebilir. Sony sistemden sonra ses tat vermez ama navigasyon klip uygulama vs açısından android çok kullanışlı.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

Radyo konusunda netleşmedim. Çevremde kimi iyi çekiyor kimi çekmiyor diyor.

Arkadaşta honda civic var, orjinal android ekranli.

Onda radyolar doğru dürüst çekmiyor.

Bunu farkettim, ses kalitesi de bendeki kadar güzel gelmedi, ama bu konuda net olamadım.

Bana öyle gelmiş olabilir diye düşündüm.

Zira bas-tiz ayarlari ile alakalı olabilir.

Focus bulsam da onda görsem ve biraz dinlesem çok iyi olacak da, yok işte buralarda .😔

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Bilindik ses sistemi markalara yönelin. Biraz tuzludur ama ses çıkış entegreleri kalitelidir. 

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
(düzenlendi)

Markadan markaya ses çıkış kuvvetleri değişiyor Astramdaki navigold kr 7045 ses tesisatımı çok güzel besliyordu çıkışları çok kuvvetli idi. 

tarihinde Zafer Bakar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

En iyi cihazı da alsanız navigasyon telefon kadar akıcı ve kullanışlı çalışmıyor. Bir de ekstra çip takılmaz ise direksiyon üzerindeki düğmeler devre dışı kalıyor. Benim araçta gurbetçi valizi gibi kaset çalar olduğu için değiştirdim. Sony teyp olsa dikiz aynasına geri görüş taktırıp devam ederdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Bu mesajlar doğrultusunda kapılardaki 4 hoparlörü değişip kaliteli birşey koymak daha iyi sonuç verecek gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Öner Kurukuz yazdı:

Bu mesajlar doğrultusunda kapılardaki 4 hoparlörü değişip kaliteli birşey koymak daha iyi sonuç verecek gibi görünüyor

Kendi aracıma alırken araştırmıştım bayağı. 3-4 GB ram olan modellerde fena olmayan bir çıkış var. Öyle apache tarzı açıp gezmez isen orjinal hoparlör ile takmani tavsiye ederim. Radyo konusu yine 4 GB modeller DSP denen cipli ama anten iyi olduktan sonra radyo hepsinde güzel.

Kendi fikrim ben olsam orjinal hoparlör ile takar denerim. Geri görüş kamerası ve görsellik sesi bastırır. Yeterli gelmez ise önce amfi sonra hoparlörleri eklerim. 

Ürün olarak 4gb var ise onu alın. Aşağısı ağır kalıyor hele hele 1-2 GB bellek olanlardan uzak durun

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

focus kapısındaki hoparlöer 2 ohm jbl falan alınmayacak ise birçok markalıdan iyidir, ayrıca hoparlör değişirken kasnak ile tam yerine oturtulmaz ise ses berbat olur, ben 40 w anfi ile çalıştırıyorum kapıları

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Çağlar Bayur yazdı:

focus kapısındaki hoparlöer 2 ohm jbl falan alınmayacak ise birçok markalıdan iyidir, ayrıca hoparlör değişirken kasnak ile tam yerine oturtulmaz ise ses berbat olur, ben 40 w anfi ile çalıştırıyorum kapıları

Parça kodunun fotoğrafını çekip atana kadar stock hoparlör olduguna inandıramadıgım bi kaç kişi oldu. 2004 yılında bu hoparlörü b segmentine takmazlar dediler. Ama takmışlar. :nargile: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Süleyman Can yazdı:

Parça kodunun fotoğrafını çekip atana kadar stock hoparlör olduguna inandıramadıgım bi kaç kişi oldu. 2004 yılında bu hoparlörü b segmentine takmazlar dediler. Ama takmışlar. :nargile: 

ben jbl gto veya nakamichi dışında daha iyi  sesi alamadım, zenginmişiz şimdi olsa gto almam , bir de oval 5x7 mondeo hoparlörleri vardır oval çift yol tizli... 1 takım evde çeyizde emmi sağolsun

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Çağlar Bayur yazdı:

jbl gto veya

Bilader Fransa'da bit pazarından iki hafta önce aldı.

2x jbl-gto936e

2x Pioneer ts-a2065

JBL grand touring amfi.

Hepsine 50 Euro vermiş

Arabayla gelme talan ederim dedim :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Hamit inan yazdı:

Bilader Fransa'da bit pazarından iki hafta önce aldı.

2x jbl-gto936e

2x Pioneer ts-a2065

JBL grand touring amfi.

Hepsine 50 Euro vermiş

Arabayla gelme talan ederim dedim :)

Fransa’da nerede bu bit pazarı? Tam açık adres öğrenelim. Gidersek bakarız bizde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Cem Işık yazdı:

Fransa’da nerede bu bit pazarı? Tam açık adres öğrenelim. Gidersek bakarız bizde

Parasını verelim, bi set de bize alın 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...