İçeriğe Yönlendir

Hobi Garajı

Ayhan Uğur

Recommended Posts

Ayhan Uğur

Merhaba Cümleten bu konuyu fikir almak için açmış bulunmaktayım.

Hali hazırda 2 adet aracım var biri şuanda forumda konusu aktif olan kendi garajımda restore ettiğim aracımdır.

Lakin garajımın oturduğum muhite uzak olmasından kaynaklı yaklaşık 50 km gidiş dönüş 100 km civarı bir mesafe ayrıca bu işleri tam zamanlı çalıştığım işten arta kalan vakitlerimde uğraştığım için zaman ve maddi açıdan kendime hobi garajı açmanın mantıklı olduğunu düşündüm hali hazırda bir kaç dükkan buldum gidip görüştüm pazarlık dahi yaptım ama tam olarak konsetp fikri konusunda yardıma ihtiyacım var işim ve hobi gereği 3d sla tip printer 3d modelleme silikon kalıplama kaynak ve araç restore ile ilgili olmasını düşünüyorum bunun tam konsept ve iş fikri isim karşılığını be detaylandırmasını kafamda oluşturamadım net olarak yaklaşık 110 m2 4 araç kadar sığabilen bir yer buldum kendime ikame adresime yürüme mesafesi ses sorunu yok daha önce bu tarz girişimlerde bulunan veya düşünen arkadaş ve abilerimden düşüncelerini merak ediyorum bir arkadaşım ile beraber düşünüyoruz bunu bakalım hayırlısı olması dileği ile diyorum teşekkürler :))

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Güzel fikir, başarılı olursunuz dilerim

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Güzel fikir. Özellikle orijinal parçası bulunmayan trim vs. gibi ürünleri üretmeye, cam açma tuşu gibi soyulan bölgeleri restore etme üzerine yoğunlaşırsanız, yürür bu iş. :) 

Hayırlı olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Güvenlik sorunu yoksa mükemmel. Güvenlik için paraya acımayın paralı aboneli sistemlerden taktırın.

İyi kötü şartlar uygunsa belki bir köpek de ilave yararlı olur. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Tekirdağ da olsam yerim hazır hemen hemen her hafta sonu geliyorum ama nafile dükkan ikamet yerin de olmalı.

Ayhan aç ta çay içmeye uğrayalım

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Uğur
Cem Işık yazdı:

Güzel fikir, başarılı olursunuz dilerim

İnşallah ilk başta 2 li yürütmeyi deneyeceğiz bkalım :)

Celal Aydın yazdı:

Güzel fikir. Özellikle orijinal parçası bulunmayan trim vs. gibi ürünleri üretmeye, cam açma tuşu gibi soyulan bölgeleri restore etme üzerine yoğunlaşırsanız, yürür bu iş. :) 

Hayırlı olsun.

İleriye yönelik ekipmanlar tamamlandığı taktirde olabilir tabiki :) ilk başlarda sadece kendi araçlarımızdan başlamayı düşünüyoruz 

Fatih Keskin yazdı:

Tekirdağ da olsam yerim hazır hemen hemen her hafta sonu geliyorum ama nafile dükkan ikamet yerin de olmalı.

Ayhan aç ta çay içmeye uğrayalım

İnşallah nasibimizre var ise olur muhakkak :)) beklerim tabiki abi

Mehmet Göktürk yazdı:

Güvenlik sorunu yoksa mükemmel. Güvenlik için paraya acımayın paralı aboneli sistemlerden taktırın.

İyi kötü şartlar uygunsa belki bir köpek de ilave yararlı olur. 

Güvenlik sorunu olan bir bölge değil abi işlek bir kısımda :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Uğur
Mert Gülkokan yazdı:

Sakaryada var bu trim üretme işi

En büyük avantajları 3d tarama yapan cihazları ile parçaların tasarımlarını kısa sürede yapabiliyorlar

https://instagram.com/sakarya3dtaramabaski?igshid=MDM4ZDc5MmU=

Bayağı güzel işler yapmışlar tabi onların uğraşı tek bu iş olduğu için bayağı profesyonel duruyor 

Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Ayhan Uğur yazdı:

Merhaba Cümleten bu konuyu fikir almak için açmış bulunmaktayım.

Hali hazırda 2 adet aracım var biri şuanda forumda konusu aktif olan kendi garajımda restore ettiğim aracımdır.

Lakin garajımın oturduğum muhite uzak olmasından kaynaklı yaklaşık 50 km gidiş dönüş 100 km civarı bir mesafe ayrıca bu işleri tam zamanlı çalıştığım işten arta kalan vakitlerimde uğraştığım için zaman ve maddi açıdan kendime hobi garajı açmanın mantıklı olduğunu düşündüm hali hazırda bir kaç dükkan buldum gidip görüştüm pazarlık dahi yaptım ama tam olarak konsetp fikri konusunda yardıma ihtiyacım var işim ve hobi gereği 3d sla tip printer 3d modelleme silikon kalıplama kaynak ve araç restore ile ilgili olmasını düşünüyorum bunun tam konsept ve iş fikri isim karşılığını be detaylandırmasını kafamda oluşturamadım net olarak yaklaşık 110 m2 4 araç kadar sığabilen bir yer buldum kendime ikame adresime yürüme mesafesi ses sorunu yok daha önce bu tarz girişimlerde bulunan veya düşünen arkadaş ve abilerimden düşüncelerini merak ediyorum bir arkadaşım ile beraber düşünüyoruz bunu bakalım hayırlısı olması dileği ile diyorum teşekkürler :))

Hiç düşünme bir an önce hayata geçirin derim. ben 10 yıldır bu hayalin peşindeyim işyerindeki bir kaç arkadaşla ama bir türlü yol kat edemedik. bu süreçte te ne kadar doğru bir düşünce olduğunu da bir kaç sefer yaşadığımız süreçler teyit ettirdi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:

çay içmeye uğrayalım

bugünün işini yarına bırakma derler

Ayhan Uğur yazdı:

110 m2 4 araç kadar sığabilen

110 m2 de tek araç işleme alınabilir , park olarak 4 araç olabilir anca

Ayhan Uğur yazdı:

konsetp fikri konusunda

kumlama... iyidir, parça veya komple şase, gelsin kumla teslim et bitti

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ayhan Uğur yazdı:

İnşallah ilk başta 2 li yürütmeyi deneyeceğiz bkalım :)

İleriye yönelik ekipmanlar tamamlandığı taktirde olabilir tabiki :) ilk başlarda sadece kendi araçlarımızdan başlamayı düşünüyoruz 

İnşallah nasibimizre var ise olur muhakkak :)) beklerim tabiki abi

Güvenlik sorunu olan bir bölge değil abi işlek bir kısımda :)

Siz yine de takın..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

Ben?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Uğur
Serhat Işık yazdı:

Hiç düşünme bir an önce hayata geçirin derim. ben 10 yıldır bu hayalin peşindeyim işyerindeki bir kaç arkadaşla ama bir türlü yol kat edemedik. bu süreçte te ne kadar doğru bir düşünce olduğunu da bir kaç sefer yaşadığımız süreçler teyit ettirdi.

Evet bende bir arkadaşım ile yapmaya çalışıyorum lakin bu hafta baktığım 3 4 dükkanın sahipleri ile bir türlü anlaşmaua varamadık bakalım araştırmaya devam edicem nasip kısmet :)

Çağlar Bayur yazdı:

110 m2 de tek araç işleme alınabilir , park olarak 4 araç olabilir anca

kumlama... iyidir, parça veya komple şase, gelsin kumla teslim et bitti

Biraz yer sıkıntı çekecek gibiyiz abi yakın çevrelerimizde olan kısımlar ile anlaşmaya varamadık bir türlü sanayi ücretleri de şuan için bütçemizi aşmakta arayış içerisindeyim illa ki aklımıza uygun bir yer çıkacaktır.

Bilmediğim konu kumlama işlemleri lakin detsylı araştırmak gerek Çağlar abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ayhan Uğur yazdı:

yakın çevrelerimizde olan kısımlar ile anlaşmaya varamadık

onlarla hiçbir zaman anlaşma sağlayamaz kimse,

Ayhan Uğur yazdı:

Bilmediğim konu kumlama işlemleri l

basit ama müşterisi hazır işler her zaman karlıdır, müşteri aranmayacak, müşteri kendisi gelecek randevulardan randevu beğenecek

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

basit ama müşterisi hazır işler her zaman karlıdır, müşteri aranmayacak, müşteri kendisi gelecek randevulardan randevu beğenecek

Kumlamanın yanına parça yıkama makinesi ve basınçlı sıcak sulu yıkama makinesi de olacak abi

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nihat Palolu yazdı:

basınçlı sıcak sulu yıkama makinesi de olacak abi

ürün yerleştirmesek :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

ürün yerleştirmesek :)

Yerleştirdiğim ürüne takılan kumlama aparatıda var bizde 🤣

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nihat Palolu yazdı:

Yerleştirdiğim ürüne takılan kumlama aparatıda var bizde 🤣

maslkataki kaercher servisi çok üzmüştü bizi ama hala iyi üründür derim. servisi kötü, türk kafası ile para hırsı bürümüştü gözlerini şimdi eğitim şefi falan oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Uğur
Çağlar Bayur yazdı:

onlarla hiçbir zaman anlaşma sağlayamaz kimse,

İşin garipliği orada işte abi pazarlık o falan herşey okey diyoruz sonra iş hobi garajı araç gibi şeyleri duyunca aman aman modundalar sonuç olarak tam ticari bir iş yapmayacağız sadece hobimizi gerçekleştireceğimiz yer olduğu için çok yüksek meblağlara çıkamıyorum maalsef 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ayhan Uğur yazdı:

İşin garipliği orada işte abi pazarlık o falan herşey okey diyoruz sonra iş hobi garajı araç gibi şeyleri duyunca aman aman modundalar sonuç olarak tam ticari bir iş yapmayacağız sadece hobimizi gerçekleştireceğimiz yer olduğu için çok yüksek meblağlara çıkamıyorum maalsef 

kendi aracımı yapacağım kapalı garaj olarak kullanacağım pek fazla da uğramam denilebilir. hobi kelimesi sakıncalıdır bizde. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ayhan Uğur yazdı:

ticaret yoksa bu kiracı kira ödemez, haftasonları da evden kaçan evli arkadaşları ile parti yaparlar diye çekiniyordur mal sahibi

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Uğur
Mehmet Göktürk yazdı:

kendi aracımı yapacağım kapalı garaj olarak kullanacağım pek fazla da uğramam denilebilir. hobi kelimesi sakıncalıdır bizde. 

Haklılık payınız var gibi abi 

Çağlar Bayur yazdı:

ticaret yoksa bu kiracı kira ödemez, haftasonları da evden kaçan evli arkadaşları ile parti yaparlar diye çekiniyordur mal sahibi

Onlarda kendilerince haklılar abi ondan dolayı şuanlık ağırdan alıyorum illa kafama göre bir yer çıkar diye 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...