İçeriğe Yönlendir

Bir Yatırım Aracı Olarak, Kullanmamak Üzere Araba Almak

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

AhmetSaglam

Hocam otoparka çekseniz daha fazla masraf çıkaracaktır. Motorun yağsız kalması vs derken.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

eurobond alın

banka fonları bondda bir garip işlem yapmakta, detayı incelemdim ama kur yükslirken fon düşüyor, bes gibi bir numara var orada

Ali Darbaz yazdı:

araba şu an 15800 dolara alıcı buluyor

noter rakamı esastır, sarı site ile gaza gelme

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Ali Gök yazdı:

sigortasız muaynesiz araç kullanmayı memur biri olarak düşünmenizi yadırgadım açıkçası . okumuş  bilgili memur bir insan böyle düşünceye girerse  ülkedeki kalanlar ne yapmaz bilemedim

Çaresizlik insana her şeyi yaptırıyor maalesef. Ülkenin memurunun yokluktan daha neler yaptığını bilmenizi istemem. Benim Allah korkum daha ağır basıyor da o taraklarda bezim yok. Keşke sadece sigortasız arabaya binsek :)

Yanlış olduğunu biliyorum evraksız araç kullanmanın, sadece bi fikirleri alayım dedim :) siz de sağolun türlü türlü felaket senaryolarıyla geldiniz :D tamamdır kullanmıyorum, kullanmayacağım. Peki alıp otoparkta yatırmalı mıyım yoksa kullanmayacaksam hiç almamalı mıyım?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

haber sitelerine bakınca 100 bin aracın tahmini kullanılamaz duruma geldğini söylüyorlar eğer doğruysa buda araç fiyatlarını yukarı etkiler 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Noktasından virgülüne kadar katılıyorum.

Hem de adliyede çalışıy...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Hem de adliyede çalışıy...

hocam sicilimi falan da yazsaydınız daha rahat soruşturma açarlar :D 

tarihinde Ahmet Çalışkan tarafından düzenlendi
Düzeltme
  • Mutlu 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Ahmet Çalışkan yazdı:

ev kira ve tek çalışanım

Bende bu noktaya odaklanıyorum , gerçekten zor.Allah Kolaylık versin.

Sigortasız araç kullanımı için konunun uzmanı olan arkadaşlar gerekeni söylemiş zaten üstüne söz olmaz sizin anlayıp vazgeçmenize sevindim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet Çalışkan yazdı:

hocam sicilimi falan da yazsaydınız daha rahat soruşturma açarlar :D 

Ya yabancı değiliz. Tüm ülkenin durumu ortada.  Ben çocuğa odaklandım çocuk okula gitmekte zorlanıyorsa bi formül bulmanız iyi olur. Elinizdeki para çoğalsın dursun diye düşünmeyin harcayın. Yaşınız işiniz ilerliyor gelişiyor yeni fırsatlar çıkar. Ama kara gün parası olarak kenarda dursun derseniz o başka. Eş çocuk durumu çok önemli. hayatınızı iyileştiriyorsa eğer bi araç, aracınız olsun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Geçtiğimiz mayıs ayında 600 bin TL'ye aldığım araç şu an 1.100 bin bandında.

Birikimlerimden hiç birisi bu denli bir getiri sağlamadı. 

Keşke diyorum aynı araçtan 3 tane daha alıp kapalı garaja koysaymışım. :secret:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Rıdvan Ergün yazdı:

Geçtiğimiz mayıs ayında 600 bin TL'ye aldığım araç şu an 1.100 bin bandında.

Birikimlerimden hiç birisi bu denli bir getiri sağlamadı. 

Keşke diyorum aynı araçtan 3 tane daha alıp kapalı garaja koysaymışım. :secret:

o işi keşke pandeminin yarısında yapsaymışız. şimdi milyonerdik.

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Benim eşim Muhasebeciydi.. Okadar bıktıki ona eve geldiğinde aklı işte olmayacağı bir işe girmesini tavsiye ettim. Şimdi bir çikilota fabrikasında çalışıyor. Tek yaptığı bandaki çikilotaları uygun yerlere koymak. 

Maaaşını aldı. Doğalgaz elektrik su ve kredi kartını ödedi. Çok mesut oldum.

Bence eşinizi çalışmasını ve emeklilik prim günü doldurmasını sağlayın. Emekli olduğunuzda eve iki maaş girer. 

Doğan Arşiray yazdı:

o işi keşke pandeminin yarısında yapsaymışız. şimdi milyonerdik.

Pandemide ev almak gibi bir deliliğe imza attım ve en büyük pişmanlığım Hyundai i10 satıp eve peşinat yapmak oldu. Satmadan da ev alabilirdim. 62500 liraya satılan arabam şu an 350 bin tl olmuş. Evin krediside 188 bin tl kalmış. Arabayı satar evin borcunu silerdim . miss gibi olurdu. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

hyundai artık seni bozardı...

Kuzucuğu satmadık iyi ettik. Oda gitseydi hepten zayi olurduk. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

en büyük pişmanlığım Hyundai i10 satıp eve peşinat yapmak oldu.

Ali Darbaz yazdı:

Arabayı satar evin borcunu silerdim . miss gibi olurdu. 

hazine yönetimine geç kurtar bizi

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

hazine yönetimine geç kurtar bizi

Ben petrolü kotaya bağlarım abi.. Benim uygulamalarım çok sert olurdu :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Ben petrolü kotaya bağlarım abi.. Benim uygulamalarım çok sert olurdu :D 

ol, lakin kotalı petrol ile hazineyi batırırsın, vazgeçtim seni ulaştırmanın başına alalım

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Mehmet Göktürk yazdı:

Ya yabancı değiliz. Tüm ülkenin durumu ortada.  Ben çocuğa odaklandım çocuk okula gitmekte zorlanıyorsa bi formül bulmanız iyi olur. Elinizdeki para çoğalsın dursun diye düşünmeyin harcayın. Yaşınız işiniz ilerliyor gelişiyor yeni fırsatlar çıkar. Ama kara gün parası olarak kenarda dursun derseniz o başka. Eş çocuk durumu çok önemli. hayatınızı iyileştiriyorsa eğer bi araç, aracınız olsun. 

Küçük yer olduğundan, araç olmasa da oluyor. Ama olsa çok iyi oluyor :) sağolsun iş yerinden arkadaşların çocuklarıyla aynı okula gittikleri için onlarla beraber alıp beraber bırakıyoruz. Evden alıp eve bırakıyorlar sağolsunlar. Ama başkasına yük olmak sıkıntı işte.

Ali Darbaz yazdı:

Bence eşinizi çalışmasını ve emeklilik prim günü doldurmasını sağlayın.

Sırf bu sebepten ikinci çocuğu yapmıyoruz :) kızımız büyüsün, eşim de çalışmak zorunda maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Çanakçı

İnsanımız şaşırmış durumda. Bu talep ancak trafiği olmayan bir mezrada karşılık bulabilir. 

Evet arabanın işletme maliyeti yüksek.

Fakat çılgın fikirlerin riski had safhada.

En güzeli "otur evinde paşa paşa".

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

ol, lakin kotalı petrol ile hazineyi batırırsın, vazgeçtim seni ulaştırmanın başına alalım

Abi dizel araba satışı yasaklıycam. Kamyon kamyonet pickup otobus minibüs vs haric binekde dizel yasak olacak. Dizel yakıtıda litresi 10 liradan satacağım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hayattan tatmini başarıyı medyamız eğitim sistemimiz "parayla" ölçüyor.. Bu da hepimizde dolaylı mutsuzluk yaratıyor. 

Ali Darbaz yazdı:

Abi dizel araba satışı yasaklıycam. Kamyon kamyonet pickup otobus minibüs vs haric binekde dizel yasak olacak. Dizel yakıtıda litresi 10 liradan satacağım. 

kamyonet alırık.. alıyok..

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

heee taam ben teknik olarak yazdın sandıydım

Ali Darbaz yazdı:

Dizel yakıtıda litresi 10 liradan satacağım. 

seni hazineden uzak tutmalı yoksa kısa sürede batarız

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Berkay Akülker yazdı:

Merhaba. Bu enflasyonda araç fiyatlarının en az 1 yıl daha artacağını düşünüyorum. Ancak sonrasında düşüşe geçeceği de aşikar. Eğer masrafını kapatacaksa araba ülkemizde maalesef doğru bir yatırım aracı. (şimdilik)

Not: Çekme belgeli araç kullanmanızı ben de onaylamıyorum. Hele de sizin gibi eli kalem tutan birinin yapmasını hiç. 

3 yıldır 1 yıl sonra düşüş eğilimi bekliyorlar. Yurt dışından ikinci el araba ithalatı bekliyorlar. Düşmez. En fazla yerine sabitlenir.

Araçlarda fiyatı neden düşsün ayrıca? Hata bu tür durumlara nicelik olarak bakmamız. Nitelik mühim. Araba fiyatı etiketteki rakamlardan ibaret. Aslolan alım gücü. Bir şeyin fiyatında artış indirim falan anlamlı değil. Alım gücü ne durumda bunu incelemek gerek. 4 sene önce 10 maaşımla aldığım araç şuan 25 maaşım ediyorsa aracın sarı sitede kaç para olduğu hiç bir işe yaramıyor.

@Ahmet Çalışkan bir kez yakalanıp ceza yersen aldığın risk batar dostum. Kaza bela işinden bahsetmiyorum bile. Sadece senin sebep olacagin kaza olarak bakma. Ben gelip sana carpsam gene sen zor durumda kalırsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tl olarak düşünme murat hatta dolara da enflasyonunu ekleyerek bak

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

Ülkenin mevcut yönetimine bakınca bence Ali Darbaz da denenebilir en fazla bu kadar kötü yönetebilir zaten :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Gök yazdı:

Ülkenin mevcut yönetimine bakınca bence Ali Darbaz da denenebilir en fazla bu kadar kötü yönetebilir zaten :D 

Sadece kemer sıkma politikalarını yürürlüğe koysa bir hayli yol alınır :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...