İçeriğe Yönlendir

Bir Yatırım Aracı Olarak, Kullanmamak Üzere Araba Almak

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Doğan Arşiray

fabrika bacalarının egt sini arttırıyorum hoop viop taban yapıyor işte bu da videosu.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

Tl olarak düşünme murat hatta dolara da enflasyonunu ekleyerek bak

Abi ben zaten birim olarak düşünmüyorum ki. Alım gücü mantığı iyi gidiyor. Kilosu 70 lira olan kaşar peynirini dün 250 TL'den aldım. Bu noktada TL dolar falan anlamlı değil. Alım gücüne bakmak lazım. 

Teknik olarak ben fiyatlarda düşüş olacağını düşünmüyorum. Ülke şartları ve dünya ekonomisi ortada. Veriler net. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bence kullanılmayan araçsa yani olmaması dert değilse tutmak anlamsız, o parayla para kazanırsın, arabadan yatırım olmaz, ancak bizdeki gibi extrem durumlar olursa, onunda zamanı geçti, şuan fiyatlar böyle gidecek gibi, ufukta daha ağır abd kaynaklı kriz gözükmekte, hesabınızı ona göre yapınız, daha ağır durumlarda olabilir ama daha zamanı var gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Sahın yazdı:

Abi ben zaten birim olarak düşünmüyorum ki. Alım gücü mantığı iyi gidiyor. Kilosu 70 lira olan kaşar peynirini dün 250 TL'den aldım. Bu noktada TL dolar falan anlamlı değil. Alım gücüne bakmak lazım. 

Teknik olarak ben fiyatlarda düşüş olacağını düşünmüyorum. Ülke şartları ve dünya ekonomisi ortada. Veriler net. 

Kaşar? O neydi?   

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

Veriler net. 

imzadaki yazı gibi, tarih kitaplarında okuduklarımız şimdi x50 hızında yaşıyoruz. dünyanınn 1900 den 1950 ye kadar yaşadıklarını, ve her ülkenin hangi farkla yaşadığını okurken iyiydi de şimdi içinde yaşıyoruz

vesile ile araba fiyatlarındaki ani artışın içinde ötv değişikliği payı da büyük dolayısı ile ileriki yıllrda geçmiş yıl hzında artmaz, ama sabit te kalmaz düşmez de, ihtiyaçları iyi belirleyip, sınırlar çizmeli her türlü harcama için

Mehmet Göktürk yazdı:

Kaşar? O neydi?   

peynircibaba var gebze de, ben 120 km gitgel yapıp alıyorum, pişman değilim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o parayla para kazanırsın,

gece gündüz dolar noldu borsa indimi  kripto uçtumu diye takip edecek adam maksimum edeceği kar ile arabanın fiyat artışını zor yakalicak gireceği stres de cabası 

arkadaşımın biri 2. arabasını satıp borsaya girdi efsane para kazandığını anlatıyordu araba ne oldu dedik sahibindene girdi gözünün feri kaçtı zaten aynı para olmuş araba uğraştığına değmedi :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Gök yazdı:

gece gündüz dolar noldu borsa indimi  kripto uçtumu diye takip edecek adam maksimum edeceği kar ile arabanın fiyat artışını zor yakalicak gireceği stres de cabası 

arkadaşımın biri 2. arabasını satıp borsaya girdi efsane para kazandığını anlatıyordu araba ne oldu dedik sahibindene girdi gözünün feri kaçtı zaten aynı para olmuş araba uğraştığına değmedi :D 

hehe, arabayıda zamanında alıp borsaya girenler ne yaptı peki :)  arabanın getirisi borsanın yanında cüccük kalır kardeş :) helede borsada orta uzun vadede neler kazanırsın neler, işi bileceksin ama, araba falan çerez...

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

helede borsada orta uzun vadede neler kazanırsın neler, işi bileceksin ama, araba falan çerez...

Evlendiğim yıldan(2015) bu güne kadar her ay düzenli yatırım yapsaydım şuan milyonerdim kesin.

Geç anladık

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

imzadaki yazı gibi, tarih kitaplarında okuduklarımız şimdi x50 hızında yaşıyoruz. dünyanınn 1900 den 1950 ye kadar yaşadıklarını, ve her ülkenin hangi farkla yaşadığını okurken iyiydi de şimdi içinde yaşıyoruz

vesile ile araba fiyatlarındaki ani artışın içinde ötv değişikliği payı da büyük dolayısı ile ileriki yıllrda geçmiş yıl hzında artmaz, ama sabit te kalmaz düşmez de, ihtiyaçları iyi belirleyip, sınırlar çizmeli her türlü harcama için

peynircibaba var gebze de, ben 120 km gitgel yapıp alıyorum, pişman değilim

Kralın yeri var peynir dağıtıyo

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ahmet Çalışkan

Ahh ah aklıma gelenleri fiiliyata dökmediğim için çok şey kaybettim şu hayatta. Bu da onlardan birisi. Aracı satıp parayı altın yapmıştım. Aracı bi garaja çekseydim kenarda yatsaydı daha karlıymışım :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet Çalışkan yazdı:

Ahh ah aklıma gelenleri fiiliyata dökmediğim için çok şey kaybettim şu hayatta. Bu da onlardan birisi. Aracı satıp parayı altın yapmıştım. Aracı bi garaja çekseydim kenarda yatsaydı daha karlıymışım :)

bekle.. değil...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Çalışkan yazdı:

40 yıl geçse de 40 ons 40 onstur eksilmez paslanmaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...