İçeriğe Yönlendir

Hyundai i20 Eps Sorunu

Onur Demirci

Recommended Posts

Onur Demirci

Merhabalar ,bugun aracimi calistirdigimda ekranda eps uyarisi verdi ve asiri titreme ile karsilastim rolantide arabam oldugu yerde zangırdar gibi titremeye başladi direksyonda sertleşme oldu arabayi 4-5 defa kontak kapatip yeniden calistirdim en sonunda duzeldi.Bu durum icin servise mutlaka basvuracagim ancak sebebi nedir daha once benzer bi durumla karsilan uyemiz varsa destegini rica ederim

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Ateşleme arızası diye yorumluyorum. Bilgisayara bağlatıp, hangi silindirde meydana geldiğine bakılmalı ardından da buji, bobin ve kablo kontrolü diyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Araç çalışır çalışmaz eps ve titreme geldiyse, sanki akü ölmüş olabilir mi?

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bende aküden diyorum, üzerinde ki akü kaç yıllık?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
Mustafa Erkan yazdı:

Ateşleme arızası diye yorumluyorum. Bilgisayara bağlatıp, hangi silindirde meydana geldiğine bakılmalı ardından da buji, bobin ve kablo kontrolü diyorum. 

Tesekkurler.Yarin ustaya gostericem telefonla gorustugumde bobin yanmis olabilir dedi

Evren Erakçora yazdı:

Elektrikli direksiyon sorunu değil mi bu ?

Bir kac yerde elektrikli direksiyon arizasi olduğu acilip yaglanmasi gerekli gibi yorumlar okudum 🤔

Selçuk Bakış yazdı:

Bende aküden diyorum, üzerinde ki akü kaç yıllık?

Aracin 3.sahibiyim bende iki yildir kullaniyorum sanirim 4-5 yili vardir

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Siz bir aküyü ölçtürün o zaman, yeni nesil araçların en büyük derdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Onur Demirci

Sorun cozuldu. Arac cihaza baglandi krank sensoru arizaliymis ekranda ustayla beraber gördük.Orjinali ile degisti şuan 3 gün oldu bir problem olmadi

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...