İçeriğe Yönlendir

Bulaşık Makinesi Bozuldu :(

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Dostlar 2015 model bulaşık makinem sizlere ömür.. Yeni bir bulaşık makinesi gerekiyor. Bütce dostu en az 10 yıl garantili fiyat performans ürünleri paylaşırsanız sevinirm. 

Ne kadar hızlı alırsam okadar az zam yerim .. 10000 bütçeyi aşmayacak olması dışında tavsiyeleriniz bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Makine bir yerlerden delinmiş ve su sızdırmış. Sızan su motora ulaşıp rezistansı bozmuş.. 

Delik nedeniyle komple davlumbazımı desem adı neyse değişmesi gerekiyor. 

IMG-20230314-WA0004.jpg

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yazık ya nasıl delinir..

Neyse.

Ben o paralara Arçelik’te güzel bir makine bulmuştum. Bir de Siemens. Sonra bizim LG’yi tamir edince almaktan vazgeçtik..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Emre Şimşek yazdı:

Yazık ya nasıl delinir..

Neyse.

Ben o paralara Arçelik’te güzel bir makine bulmuştum. Bir de Siemens. Sonra bizim LG’yi tamir edince almaktan vazgeçtik..

Plastik kazan olduğu için servisi tamir olmaz dedi. Bu iki maddeyi birleştirip taşlaşan bir hamur vardı delikleri kapatıyorlardı. Cekomaksmı neydi adı ismini bilen varsa paylaşırmı. Hamur gibi birşey 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Karadağ
Ali Darbaz yazdı:

Plastik kazan olduğu için servisi tamir olmaz dedi. Bu iki maddeyi birleştirip taşlaşan bir hamur vardı delikleri kapatıyorlardı. Cekomaksmı neydi adı ismini bilen varsa paylaşırmı. Hamur gibi birşey 

Selsil epoksi macun var, başka markada vardır elbet. Ben evde delinen panel radyatörü tamir etmiştim taş gibi oldu, kış başından beri bir sorun yaşamadım.

image.png.c39237560a636bc859b18db08b0b4eb5.png

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Tesadüfe bak Pazar günü de bizim makine gitti. Isıklar yanmiyordu. Sanirim anakart arizalanmis. Eski model oldugu icin parcasi da pek yok. Tamir icin nerdeyse yeni bir makine parasi vermek yerine yenisini almak daha iyi olur dedik. Pazartesi internette dolandim biraz. Samsung, Bosch, Beko ve Siemens modellerini karsilastirdim. 400 euro Samsung ve Beko, Bosch 550, Siemens ise 579 du. 
Samsung güzel olmasina ragmen 52db ses cikardigi icin yorumlar iyi degildi, direkt eledim. Beko’nun malzeme kalitesi iyi degildi. Bosch ic tasarim, tüketim ve ses olarak iyiydi ama 550 Bosch a verene kadar ayni özelliklerde Siemens tercih ettim. 99 euroya +3 yıl garanti aldim. Burada servisin yada tamircinin eve gelip arizayi tespit etmesi 150 euro zaten 😂

Tam olarak modeli SN63HX60AE. Bi kontrol etsene orada ne kadar?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu videodan sonra bosch marka bulaşık makinesi almamaya karar verdim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erdem Doğan yazdı:

Türkiye dışında her ülkede var.. 

Demekki iyi bir şey. :)

• Mutlu 8
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erdem Doğan yazdı:

Tesadüfe bak Pazar günü de bizim makine gitti. Isıklar yanmiyordu. Sanirim anakart arizalanmis. Eski model oldugu icin parcasi da pek yok. Tamir icin nerdeyse yeni bir makine parasi vermek yerine yenisini almak daha iyi olur dedik. Pazartesi internette dolandim biraz. Samsung, Bosch, Beko ve Siemens modellerini karsilastirdim. 400 euro Samsung ve Beko, Bosch 550, Siemens ise 579 du. 
Samsung güzel olmasina ragmen 52db ses cikardigi icin yorumlar iyi degildi, direkt eledim. Beko’nun malzeme kalitesi iyi degildi. Bosch ic tasarim, tüketim ve ses olarak iyiydi ama 550 Bosch a verene kadar ayni özelliklerde Siemens tercih ettim. 99 euroya +3 yıl garanti aldim. Burada servisin yada tamircinin eve gelip arizayi tespit etmesi 150 euro zaten 😂

Senin önerdiğin Ülkede yok. En ucuz Arçelik beko bişey bulcaz artık. 

Hepsiburada 36 ay taksit imkanı vermiş. https://www.hepsiburada.com/arcelik/bulasik-makineleri-c-22156

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Çamaşır makinemi Vestel 'e çevirmiştim Bosch 'un kart arızası yüzünden. Kurutmayı da Vestel aldım.

Bulaşık makinası için araştırma fırsatım olmadığından bir şans daha verdim ama Bosch ve grubundaki diğer markalara tövbe.

Evren Erakçora yazdı:

Bosh un ucuz modellerinde plastik taban var. 

Sorun sanırım uzun yıllar kullanımdan sonra bulaşık makinesi temizleyicilerden kaynaklanıyor.

Bütün tortuları temizleyince suya çıkacak aralık açılıyor.

Rezistansın konumu ve tasarımı zaten sıvı temas etsin diye yapılmış.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ali Darbaz yazdı:

Senin önerdiğin Ülkede yok. En ucuz Arçelik beko bişey bulcaz artık. 

Hepsiburada 36 ay taksit imkanı vermiş. https://www.hepsiburada.com/arcelik/bulasik-makineleri-c-22156

Yanlis hatirlamiyorsam Bosch un kurucusu ucuz mal alacak kadar zengin degilim demis 😂

Mehmet Ozyurek yazdı:

Türkiye dışında her ülkede var.. 

Demekki iyi bir şey. :)

Sondaki AE bölgeye özel olabilir. SN63HX60 aslinda modeli. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bazı markaların kullanıma özel kalitesi oluyor. Beko-Arcelik tercih ederim bulaşık makinası için.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
(düzenlendi)

2 Sene önce bizim de bulaşık makinası bozuldu. 2015 yılında almıştım Hotpoint Ariston.

Bu bozulunca baktım en ucuz ve en az özellikli hangi marka varsa gittim onu aldım.Altus.

Bulaşık makinasında ne kadar özellik kullanılıyo ki sanki. Bozulan makinada hep aynı programda çalıştırıyorduk. 4 programlı led ekranı, dokunmatik tuşları ve onlarca programa sahip olmayan bi makina aldım.

Çok şükür bir sıkıntı yok şimdilik:nazar:

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Alptuğ Özcan yazdı:

Bulaşık makinasında ne kadar özellik kullanılıyo ki sanki.

Biz alırken su ve elektrik tüketimine bakarak aldık mesela.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mert Gülkokan yazdı:

Koç grubunda çalışan adamsın

En iyi seçenek beko arçelik senin için

Koç ailem %30-35 gibi güzel indirim veriyordu en son halen uygulanıyorsa tabi.

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

samsung almayın beyaz eşya işinde fiyasko tamamen, profilo ya da koç grubunu öneririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ahmet Hasan Şendağ yazdı:

Beko ve Arçelik varken başka marka alınmaz

Alınır neden alınmasın şart değil bütçe belirler. 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Güney Kore üretimi Buzdolabı kullanıyorum pek memnun sayılmam şimdide yiyecekleri Dondurmaya başladı.Yüksk sesli çalışma ve kapak contası sorunları var.İyi olan yönü İnverterli olması düşük tüketimi.

2007 yılında Evlendiğimde evime aldığım Beyaz Eşya Ev Eşyası Elektrik Elektronik Cihazlardan sadece Arçelik Çamaşır Bulaşık Makinesi ile Bosch Elektrik Süpürgesi kaldı.Ortak yönleri Standard olmaları.Öyle ilave teknolojileri falan mevcut değil ama halen kullanılıyorlar.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Koç ailem %30-35 gibi güzel indirim veriyordu en son halen uygulanıyorsa tabi.

%12 olması lazım

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Arçelik Beko da 12000 TL üzeri chippinle yapılan alışverişlerde 500 TL chippin 150 TL world puan da var düşünebilirsiniz 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Ben 2021 eylülde beko 8 programlı bulaşık makinası almıştım. Hanım gayet memnun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...