İçeriğe Yönlendir

Bulaşık Makinesi Bozuldu :(

Ali Darbaz

Recommended Posts

Alptuğ Özcan
Sani Gerşon yazdı:

Biz alırken su ve elektrik tüketimine bakarak aldık mesela.

Bunlardan bahsetmemiştim. Yok dokunmatik tuşlu olsun yok ekranlı olsun yok 8-10 programlı olsun bakmadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Ali bey, akılları pazara çıkartmışlar herkes kendi aklını satın almış. Bu arada unutma ki Iyi mal iyi fiyat. Benim aklım şöyle çalışmıs idi. Kendi evime taşınırken ikea ya gidip siemens ankastre makinelerine bakmistim. Orada teshirden bir suru makine satiliyordu. Bir tanesini begendim oldukca uygun bir fiyata tam alacak iken aslinda sifir kapali kutu olanlarinda piyasaya gire uygun satildığını gorup kapali kutusunu almistim.  Benim gibi şansini bi dene istersen :vreka:

Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ
Koray Demir yazdı:

Alınır neden alınmasın şart değil bütçe belirler. 

Ali Darbaz Koç çalışanı olduğu için şartlar daha cazip ona. 
Yerli marka olduktan sonra da her bütçeye uygun mal var. Altus da dahil

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Şu saatten sonra alacağım tüm beyaz eşyalar altus olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2
Köksal Yılmaz yazdı:

Şu saatten sonra alacağım tüm beyaz eşyalar altus olur.

+1

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bende alman üretimi siemens var, 2012'de almıştım. Halen çok iyi. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Al sat ekonomiye can ver.

Bulaşık makinesinde kullanılan parlatıcı ne yapışkan bırakır ne kimyasal. Her şeyi çözer. Deliğe mantar çakarsanız olur onun dışında kimyasallar bir süre sonra yine çözülür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Hem evde ham bahçede aynı model arçelik var, Nazar değmesin ama bozulmuyorlar. Ayvalıktaki evde Leydi 170 vardı, kaç yıllık hatırlamıyorum, hala çalışıyor meret. Yeni makinalarda planlı eskitme planı da yapıyorlar, garantisi bitince veya ekonomik ömrünü dolrudunca bozuluyor maalesef.

Beyaz eşyada yerli üretim almak bence en mantıklısı, Arçelik - Beko - Altus , Bosch , Siemens , Profilo , iyi seçenekler ama arçelik grubu bence fiyat/performans/servis konusunda en iyisi, kendi fabrikasında birçok yabancı markaya da fason üretim yapıyorlar.  Ankara da üretiliyor.

geçen fabrikaya uğradım, rusya için üretilen ufacık bulaşık makinaları vardı.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erdem Doğan yazdı:

Yanlis hatirlamiyorsam Bosch un kurucusu ucuz mal alacak kadar zengin degilim demis 😂

Sondaki AE bölgeye özel olabilir. SN63HX60 aslinda modeli. 

Ortalama 800 euro 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

9 yıldır kullandığım tüm eşyalarım samsung, hiç bir şikayetim de yok.

Geçenlerde bulaşık makinem bozuldu, yetkili servise gittim, elektronik kart artık üretilmediği ve ellerinde de olmadığı için, kart tamir fiyatına (1250 TL. idi sanırım) sıfır bulaşık makinesi verdiler :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
İsa Acar yazdı:

9 yıldır kullandığım tüm eşyalarım samsung, hiç bir şikayetim de yok.

Geçenlerde bulaşık makinem bozuldu, yetkili servise gittim, elektronik kart artık üretilmediği ve ellerinde de olmadığı için, kart tamir fiyatına (1250 TL. idi sanırım) sıfır bulaşık makinesi verdiler :crazy:

Samsung'un

11 yıldır bulaşık makinasını kullanıyorum.

10 yıl çamaşır makinasını kullandım.

9 yıl da buzdolabını kullandım hepsi çok iyi işini gördü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

buzdolabını 9. yılda iyi niyet garantisi ile %50 indirimli değiştirdiler.

Muhammed Orak yazdı:

samsung almayın beyaz eşya işinde fiyasko tamamen, profilo ya da koç grubunu öneririm.

bunu kaç yıl ve hangi şartlarda kullandığınız önemli

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kart arızasını çoluk çocuk 100-200 liraya çözüyor artık. Onu arıza saymayalım. 

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bosch. 2006dan beri kullanıyoruz bırak bozulmayı bir defa servis görmedi.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

2 gündür fiyat araştırıyorum. En son media markette yukardaki modeli hanımla inceledik. Beğendi fakat fiyat yüksek gelmişti. 8700 tl cçfiyatı vardı. Kısa bir araştırma sonrası gördümki hepsiburada satıyor hemde 1200 tl altına. valla yapıştırdım..

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

2 gündür fiyat araştırıyorum. En son media markette yukardaki modeli hanımla inceledik. Beğendi fakat fiyat yüksek gelmişti. 8700 tl cçfiyatı vardı. Kısa bir araştırma sonrası gördümki hepsiburada satıyor hemde 1200 tl altına. valla yapıştırdım..

Hayırlı olsun. Vaktinde yetişemedim, kazanı metal olsun diyecektim, zaten öyle olanını almışsın. Plastik olanlarda çok şikayet var demişti beyaz eşya satıcısı (Arçelik) arkadaşım, bende gidip metal kazanlı olanını almıştım. 7 yıldır kullanıyoruz, sorunsuz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammed Orak
Fatih Evcin yazdı:

buzdolabını 9. yılda iyi niyet garantisi ile %50 indirimli değiştirdiler.

bunu kaç yıl ve hangi şartlarda kullandığınız önemli

doğrudur değiştirebilirler ancak çamaşır makinesi yüzünden servisle ahbap olduk, ablamlar bulaşık makinesini aldı aldığından beri düzgün yıkadığını görmedik.

Ali Darbaz yazdı:

Aldım arkadaşlar.. 

Adsız.png

en iyisi abi, yedek parçası uygun, ömrü uzun, servis ihtiyacın olursa makul, daha ne olsun :) yıkamasını beğenirsen buraya yaz alma gibi niyeti olanlar için iyi olur.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Türkiye dışında her ülkede var.. 

Demekki iyi bir şey. :)

nasıl seçiyorlarsa en dandik şeyleri. vizyon yok.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Koç indirimli yok muydu?

Hepsi burada daha ucuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...