İçeriğe Yönlendir

Oksijen Sensörü Tekleme

Baran Arslan

Recommended Posts

Baran Arslan

Herkese merhabalar oksijen sensörümün kablosu kopmuştu aldığımdan beri öyleymiş üzerinden çıkan bosch marka oksijen sensörüydü FAE marka oksijen sensörüyle değiştirdim ancak oksijen sensörünü taktığımda özellikle lpgde alt devirlerde çok tekleme yapıyor sökünce düzeliyor aynı şekilde benzindede boğulma oluyor.Lpg ayarı yaptırmak için gittim ama bi sorun görünmüyor dedi yardımcı olabilir misiniz.

Yorum bağlantısı
Baran Arslan

Henüz ölçemedim çağlar abi kendi kablosu kopuk olanı söküp FAE olanı taktım ilginç bir şekilde oksşjen sensörü olmayınca çok çok daha iyi gaz yiyor 1.8 döküm manifold tam tersi olması gerekmez mi ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kablolar yanlış bağlanmış ise ilginç değil hatalı veri okuyordur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baran Arslan

Hocam ölçecek aletim yok henüz ancak lpgde yapıtır bunu çok net şekilde benzinde tekleme yok

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Baran Arslan yazdı:

benzinde tekleme yok

oksijen sensörünü bağlayınca benzinde çalışması normal mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baran Arslan

Çağlar abi benzinde kusursuz değil ama oksijen sensörü olmadan önceki halinden çok çok daha iyi şuanki biraz boğulmanın sebebi enjektörler ve benzin pompasının verimli çalışmaması olabilir diye yorumladım çünkü benzin pompasının sadece pompa değişti komple şamandıra bulamamıştık ama lpgde özellikle alt devirlerden hızlanırken bariz bir şekilde tekleme var sensörü çıkarınca tekleme kesiliyor. LPG ci bi sıkıntı gözükmüyor ama bunlar çok eski ECU dedi döküm ecu bunlar artık plastiğe döndü hepsi arabayı yakarsın komple değiştirelim sistemini oda sana 5000 TL olur dedi :) Tekrardan bi LPG ciye göstericem ama sorun nedir bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Baran Arslan

Manifolddan bahsetmiyor abi lpg nin ecu sundan bahsediyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Baran Arslan

Herkese merhabalar bu gün elektrikçimle ölçtük bütün gelen veriler sağlıklı ancak tekleme devam ediyor özellikle alt devirlerde ve sensörü taktığım zaman çekiş düşüklüğü oluyor nasıl çözebilirim bu durumu ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Kayaoğlu
Baran Arslan yazdı:

Herkese merhabalar bu gün elektrikçimle ölçtük bütün gelen veriler sağlıklı ancak tekleme devam ediyor özellikle alt devirlerde ve sensörü taktığım zaman çekiş düşüklüğü oluyor nasıl çözebilirim bu durumu ?

Kaç volt ölçtü 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baran Arslan

Volt rakam olarak aklımda değil usta ölçtü herhangi bir problem yok dedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...