İçeriğe Yönlendir

Android Geliştirici Etkinliği (ücretsiz)

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Bizim teknokentin Ataşehirde ücretsiz etkinliği var. zamanı olanlar uygulama geliştirme hedefleyenler bu işe nasıl girerim diyenler gidebilir.

Sayın Yetkili,

Ataşehir Belediyesi & GOSB Teknopark ortaklığı ile İNOVATA Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi’nde gerçekleşecek olan “Android: Herkes İçin Güvenilir Bir Deneyim” etkinliği, meraklılarına Android hakkında detaylı bilgiler vermeyi ve Android ile Google Play Geliştiricisi Olmanın nasıl bir deneyim olduğunu aktarmayı amaçlamaktadır. 

Android mobil sistemler ve mobil aplikasyonlar yönetimi konularında 10 yılı aşkın tecrübeye sahip Güneş Aykan Alves Fonseca, yüksek öğrenimini önce Almanya Freiburg Üniversitesi’nde ardından Portekiz Minho Üniversitesi’nde İşletme ve Avrupa Çalışmaları üzerine tamamlamıştır.

Türkiye, Almanya ve Portekiz’de çok farklı sektörlerde pazarlama, stratejik iletişim ve dijital iletişim ile ilgili yöneticilik deneyimlerinin ardından kariyerini, mobil aplikasyon alanına yönlendirmiştir. İş yaşamına dünyanın önde gelen şirketlerinden birinde “Android Mobil Aplikasyonlar Kalite ve Test EMEA Kıdemli Bölge Yöneticisi” olarak Lizbon’da devam etmektedir.

13 Nisan Perşembe günü yaklaşık 3 saat sürecek etkinlikte, katılımcılar Android’i çok daha yakından tanıyacak, Google Play geliştiricisi olmanın temel kriterleri hakkında bilgi sahibi olacak ve Google’da olmak bizlere ne kazandırır gibi konularda da tecrübe paylaşımlarından yararlanacaklardır.

Başvuru Formu: https://bit.ly/3JaLXU4

Detaylı bilgi için: bilgi@blinktto.com / 0262 678 88 00

Bu mesajı yazdırmadan önce çevreye verebileceğiniz zararları bir kez daha düşününüz.

Think of the environment once more before printing out this message.

• Beğen 8
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Mehmet hocam şu yazılım geliştirme olayının katma değerini toplum olarak anlasak yüzlerce binlerce fabrikaya bedel olurdu. Çok kısa sürede ciddi kalkınma yaşardık 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu bir bütün. bilgiye değer vermekle, merakla, hobiyle ilgili biraz. Bakalım inşallah aşacağız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Metin Uzunoğlu yazdı:

Uzaktan katılım mümkünmü?

Bakacağız ben katılırsam youtube'dan basarım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ios olsa katılırdım

ios açık kaynak yazılım mı_,

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

isteyen yazılım geliştirir. android açık kaynak da huawei nasıl kullanamıyor?  

Önemli olan kendi yazılımını geliştirmek. İsteyene ios serbest. 

androidde geliştirdiğin yazılım da açık kaynak değil ki?  açık kaynak geliştiren kaynağı açık yaparsa açık. yapmazsa kapalı. ios için de android için de açık kaynak yazılım var. 

Yani ikisi ilgisiz bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

insanlar kendi programlarını neden yazmıyor, zor birşey mi telefon için?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

insanlar kendi programlarını neden yazmıyor, zor birşey mi telefon için?

Yazıyor ihtiyacı olanlar. Bankalar, şirketler, vs. Bunlar da bunu yazmak için eleman istihdam ediyor ya da hizmet alımı yapıyor. 

Senin de özel ihtiyacın varsa sen de yazabilirsin. 

yazacağın şeye bağlı zorluk. Alışırsan yazarsın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

üstü açık. Kabrio gibi :) 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Mehmet hocam bir şekilde bir yerden aktarabilme olanağınız olursa sevinirim. Denizli'den teee oralara gelmek çok zor 😳

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

IOS un kapalı olan kısmı işletim sistemi. Android de bu açık.

Wndows da kapalı, linux açık.

Açık olan bir işletim sisteminde yeteneğiniz varsa alıp kendinize has istediğiniz şekilde özelleştirebilir "kaplan OS" yapabilirsiniz. Bu işletim sistemi tarafı.

Genelde kursu verilenler bu işletim sistemi üzerine yazılan APP ler içindir. IOS için yazılmış bir app, Android için yazılmış bir app, windows yada linux için yazılmış bir app. (Native denir)

Yada bunların tamamı için yazılmış tek bir yazılımdan ibaret olan ama hepsinde çalışabilen (crossCompile) bir app.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...