İçeriğe Yönlendir

Katılım Bankası ile Araç Alınca Satamıyor muyuz?

Hakan Örmeci

Recommended Posts

Metin Akbal
Emre Demir yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2013-emsalsiz-bva-175-hp-tam-otomatik-latitude-1085624056/detay

BU ARAÇA 265.000tl KREDİ KULANA BİLİRSİNİZ  demiş galerici arkadaş banka neye göre veriyor krediyi araç 10 yaşında ikinci el kredi kapsamında da değil . 

10 yaşa kadar ve kasko değer listesinde 400-800 bin arası yanlış hatırlamıyorsam %50 si kredilendirilebiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Metin Akbal yazdı:

10 yaşa kadar ve kasko değer listesinde 400-800 bin arası yanlış hatırlamıyorsam %50 si kredilendirilebiliyor.

hocam araç üzerine şerh koyuyorlar mı , satılamıyor sanırım , ayrıca zorunlu kasko da istiyorlar mı ? 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Emre Demir yazdı:

hocam araç üzerine şerh koyuyorlar mı , satılamıyor sanırım , ayrıca zorunlu kasko da istiyorlar mı ? 

Taşıt kredisi ile alınırsa kasko ilgili bankadan yaplacak. Önceki mesajlarımda şunu yazmıştım :)

Metin Akbal yazdı:

Banka kredisi ile alınan bir evi katılım bankası esşliğinde aldım. Süreç şöyle.

1. derece rehin koyan x bankası, 2. derece rehini y katılım bankası koyuyor. Katılım bankası parayı x bankasına yolluyor x bankası ipoteği kaldırıyor. 1. derece rehin sahibi y bankası oluyor.

Araç alım satımında da durum bu şekilde olması lazım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kaskoyu bankadan yapma zorunluluğu yok ama kasko yapmak zorunlu. Benim kaskoyu Emmi yaptı, poliçeyi de bankaya gönderdim. Kaslo yapılırken sigortacıya söylerseniz, poliçeyi ona göre yapar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Metin Akbal yazdı:

Taşıt kredisi ile alınırsa kasko ilgili bankadan yaplacak. Önceki mesajlarımda şunu yazmıştım :)

Taze bilgi vereyim. Kredi miktarı aracın kasko bedelinin  yarısı, vade maksimum 36 ay ve bankadaki görevliler vermemeye meyilli gibiler, kasko işi göreceli kaskoyu kredi veriyorum diye kendi yapmak isteyen bankada var , hiç bulaşmayan banka da var.

Kaskoyu kendi yapmak isteyip yapan bayi de var.  Netice de ruhsata rehinli işleniyor. Netice de satıcı bayi temsilcisi yada banka görevlisi ile alıcı arasındaki diyaloglar sonucu bir kaç farklı varyasyon olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Taze bilgi vereyim. Kredi miktarı aracın kasko bedelinin  yarısı, vade maksimum 36 ay ve bankadaki görevliler vermemeye meyilli gibiler, kasko işi göreceli kaskoyu kredi veriyorum diye kendi yapmak isteyen bankada var , hiç bulaşmayan banka da var.

Kaskoyu kendi yapmak isteyip yapan bayi de var.  Netice de ruhsata rehinli işleniyor. Netice de satıcı bayi temsilcisi yada banka görevlisi ile alıcı arasındaki diyaloglar sonucu bir kaç farklı varyasyon olabiliyor.

Ağam kasko bedeli 800 bin üstü olursa %30 kredilendirilebiliyormuş diye öğrendim. Fiyat aralığına göre bir oranlama var.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Kasko dışarıdan yapılacak olursa kredi faiz oranı biraz artıyor. 1,59 dan 1,61 e çıkıyor. Bankanın kasko için verdiği fiyatta fazla oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...