İçeriğe Yönlendir

Benzin Pompası Elektrik Gelmeme

Baran Arslan

Recommended Posts

Baran Arslan

Arkadaşlar herkese merhabalar, bu gün kornadaki akım azdı korna çalmıyordu bende kornayı değiştirmek için ustaya gittim usta Role bağladı ve akımı güçlendirdi korna çalmaya başladı ancak araba benzin pompasına elektrik vermeyi kesti benzinde çalışmadı. Akü kutup başlarını söktük role bağladık geri taktık elektrik ünitesiyle hiç işimiz olmadı.Sigorta tablasına elektrik geliyor ancak tabladan arka pompaya elektrik gitmiyor darbe sensörü takılı usta köprü attı şimdilik hiç istemeye istemeye... ondan 5 dakika öncesinde çalışıyordu sorun yoktu akü kutup başını söktük role bağladık böyle bi sıkıntı oldu. Usta tablanın lehimlerini yenilememiz gerekiyor dedi. sorun nerede olabilir yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Baran Arslan

coşku ustam bilir elbet girdiğinde bakacaktır  :) @Çağlar Bayur abininde bir fikri vardır. Aracın hiç bir yerinde tablaya giden kablo köprü vs vs yok tamamen orijinal tesisatı bunuda ekleyeyim yani bir anda böyle olması çok şaşırttı beni hiç bi türlü anlam veremedim 5 dakika önce benzine alıp çalıştırdım üstelik çünkü benzin regülatörünü değiştirdik.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Korna için yapılan işlemi iptal edip denediniz mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sigorta kutusu tabi ki. 

Geçici çözümler, büyük sorunların oluşmasını gizleyebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baran Arslan

büyük ihtimalle sigorta tablası ancak önceden böyle bir olay yoktu kesinlikle hatta 1 dakika öncesinde çalıştırdım aracı kutup başını sökmeden önce . Korna için yapılan işlemi iptal edip bakmadım henüz.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Lpg nin benzin pompası elektriğini kesen röle devresi var oraya da bakın. Röleye elektrik gelip çıkmıyorsa röle sorunu olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baran Arslan

tam olarak nerede hocam kaputu açtığımda saydam bir role var o mudur hocam çünkü deponun orada herhangi bir role yok soketinin olduğu bölümde. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mdeol yılı eskidikiçi bir yerlere işlem yaparken el değer, kablo çekiştirilir bu sırada zayıf bir bağlantı, lehim vs. geçirmemezlilik yapmaya başlar, böyle bir ana denk gelinmiş olabilir, yani olacak olan arıza erkene alınmıştır, kabahat olarak değil de teknik olarak böyle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

Çağlar abi nin yazdiklarina katılıyorum ve sigorta kutu revizyonu olmazsa olmazdir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erman Uzun

Sigorta kutuları revize edilebiliyor mu yoksa yenilemek mi lazım 

Yorum bağlantısı
Mustafa Kayaoğlu
Erman Uzun yazdı:

Sigorta kutuları revize edilebiliyor mu yoksa yenilemek mi lazım 

Yapan var. Nerde araç 

Yorum bağlantısı
Mustafa Kayaoğlu
Erman Uzun yazdı:

Samsun 

Samsunu bilmiyorum da ankarada yapan  var 

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Mustafa Kayaoğlu yazdı:

Samsunu bilmiyorum da ankarada yapan  var 

Ankara'daki ustanın no alabilir miyim 

Yorum bağlantısı
Mustafa Kayaoğlu
Erman Uzun yazdı:

Ankara'daki ustanın no alabilir miyim 

+905445026081

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...