İçeriğe Yönlendir

JBL GTO 609C Mid Takımı

Tamer Çakır

Recommended Posts

Tamer Çakır

Merhaba, ustalarım aracıma dört kapıya olacak şekilde 16 cm mid takımı düşünüyorum. Jbl gto 609c modelini araştırdım biraz iyi gibi ama bunu nasıl bir amfiyle beslemek gerek? 270 peak, 90 rms gibi değerlere sahip. Ayrıca önerebileceğiniz başka ürün var mıdır? 16.04.23 tarihi için 5900-6000 gibi rakamlara satılıyor jbl. Bütçem aşağı yukarı 15 bin civarı. Aracım vw bora.

Not: midrange kesinlikle istemiyorum. Önceki aracımdan, eş dost araçlarından tecrübe ettiğim kadarıyla cidden kulağımı tırmalıyorlar. Daha kaliteli, sade orjinale sadık birşeyler istiyorum. Subwoofer bile koymayacağım muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Tamer Çakır
Mehmet Göktürk yazdı:

Orjinal blaupunkt gayet iyiydi?

Abi şu an üzerinde 7 inç android bir teyp var. Çok yüksek ihtimalle ön kapılarda değişmiştir, arkalar zaten boş. O sebeple güncellemek istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tamer Çakır yazdı:

Jbl gto 609c

ka ya takmıştım, şimdi bu fiyata alıp takmam olmaması gereken bir fiyat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mid takımı arıyorum ama midrange kesinlikle istemiyorum demişsin. Bi karar ver:)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Midrange 'den kasıt coaxial hoparlör sanırım.

Bi ara ben de heves ettim.

Pioneer a6704 aldım hem tavsiye hem de incelemelerim sonucu.

Arkaya Sony XS-XB6951 oval aldım. Önlere de sizin örneğinizde olduğu gibi crosover ile frekansları bölecektim.

Kesme delme işini sevmediğimden orijinal yuvarları kullanmak isteyince saçma bir ebada sahip olduğumu gördüm ve elimdeki sistemi ziyan etmemeye karar verdim.

Yalnız hep derlerdi de anlayamazdım.

Müzik ve kulak zevkine göre tecrübe ederek bir sistem kurmak gerek gerçekten.

Hem Cengiz hem günümüz şarkıları aynı sistem ile pek mümkün olmuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Recep Selim Kaya yazdı:

Hem Cengiz hem günümüz şarkıları aynı sistem ile pek mümkün olmuyor.

deq 9200 olursa olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Çağlar Bayur yazdı:

deq 9200 olursa olur

Yakın zamanda elime öyle bir fırsat geçmişti.

YouTube 'da bi adam var. Fuat Cengiz. Nadir ve temiz Pioneer koleksiyonu vardı. Bi ara hepsini satışa çıkardı. Abartısı olmayan ama malın hakkı neyse iyi fiyatlara çıkardı hepsini elinden. Alsam mı almasam mı diye düşünürken bitti gitti hepsi. Değerini bilen son kullanıcı fiyatına verdi hep. Şimdilerde de Alpine başlamış.

Benim için efsane budur. 

Yorum bağlantısı
Tamer Çakır
Servet Aydın yazdı:

Mid takımı arıyorum ama midrange kesinlikle istemiyorum demişsin. Bi karar ver:)

Siz mümkünse engin bilgilerinizi kendinize saklayın :)

• Beğenme 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tamer Çakır
Çağlar Bayur yazdı:

ka ya takmıştım, şimdi bu fiyata alıp takmam olmaması gereken bir fiyat.

Dediğin gibi abi fiyatlar çok yüksek. Piyasada daha bulunabilir biraz daha uygun fiyatlı hertz, audison gibi markalara yönelicem sanırım

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tamer Çakır yazdı:

Siz mümkünse engin bilgilerinizi kendinize saklayın :)

Bu şekilde sonuç almanız güç. Forumumuzda hint kast sistemi uyguılamaktayız, üst kastlara söz söylenemez..

Şaka bir yana aynı soruyu ben de soracaktım.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

midrange kesinlikle istemiyorum

zamane midrançleri çin malı körükler katkat düz  kağıtlı geliyor ona diyorlar, 1000hz de sokak dinliyor mid takımı diye de frekansı kesilmiş sürücü ile paket edip 5000 e satıyorlar.

Mehmet Göktürk yazdı:

Bu şekilde sonuç almanız güç. Forumumuzda hint kast sistemi uyguılamaktayız, üst kastlara söz söylenemez..

Şaka bir yana aynı soruyu ben de soracaktım.

piyasa algısı hocam, mid takımındaki büyük hoparlöler aslen mid olarak gelmiyor, ayrı pazarlama yöntemi olarak midreynç satılıyor. eski düğün hoparlörü

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Jbl tizleri baskın karakterli bir takım bence daha soft bir takım düşünebilirsiniz. Morel maximo olur , focal access olur. 

E18DA522-6150-4EC7-AB4E-7B2ABC32042D.jpeg.63c01666c8abf84162934acc3c543a3d.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Çakır
Çağlar Bayur yazdı:

zamane midrançleri çin malı körükler katkat düz  kağıtlı geliyor ona diyorlar, 1000hz de sokak dinliyor mid takımı diye de frekansı kesilmiş sürücü ile paket edip 5000 e satıyorlar.

piyasa algısı hocam, mid takımındaki büyük hoparlöler aslen mid olarak gelmiyor, ayrı pazarlama yöntemi olarak midreynç satılıyor. eski düğün hoparlörü

Kendimi tam ifade edemediğim için Çağlar abim açığımı kapatmış teşekkür ederim. Fevri çıkışım için özür dilerim biraz küçümseyici, aşağılayıcı bir mesaj gibi geldi benim hatam. Kastım şu kulak parçalayan, kalite olmasında sesimiz caddeye, mahalleye gitsin yeter mantığıyla satılan hoparlörlerden bahsetmek istemiştim midrange istemiyorum derken. 2 yollu komponent hoparlör istiyorum diyeyim. 4 kapımda da 16 lık hoparlör ve tweeter yeri mevcut. İnceleme ve yorumlardan da fikir edinerek bas seslerini de yeteri düzeyde alabileceğim birşeyler bakıyorum çünkü ilk aşamada ekstra bir amfi ve subwoofer bütçemi hayli aşacak. Şu an için jblden vazgeçtim diyebilirim. Hem piyasada yok hem gerçekten pahalı. Audison Apk 165P iyi gibi duruyor.

Furkan Bakırel yazdı:

Jbl tizleri baskın karakterli bir takım bence daha soft bir takım düşünebilirsiniz. Morel maximo olur , focal access olur. 

E18DA522-6150-4EC7-AB4E-7B2ABC32042D.jpeg.63c01666c8abf84162934acc3c543a3d.jpeg

Değerlendiricem çok teşekkür ederim. Focal kullandıysanız tecrübelerinizi aktarır mısınız? Merak ettiğim bir komponentti. Ses şiddeti, kalitesi ve bas sesleri 4 kapı için tatminkar olur mu sizce? 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Tamer Çakır yazdı:

Kendimi tam ifade edemediğim için Çağlar abim açığımı kapatmış teşekkür ederim. Fevri çıkışım için özür dilerim biraz küçümseyici, aşağılayıcı bir mesaj gibi geldi benim hatam. Kastım şu kulak parçalayan, kalite olmasında sesimiz caddeye, mahalleye gitsin yeter mantığıyla satılan hoparlörlerden bahsetmek istemiştim midrange istemiyorum derken. 2 yollu komponent hoparlör istiyorum diyeyim. 4 kapımda da 16 lık hoparlör ve tweeter yeri mevcut. İnceleme ve yorumlardan da fikir edinerek bas seslerini de yeteri düzeyde alabileceğim birşeyler bakıyorum çünkü ilk aşamada ekstra bir amfi ve subwoofer bütçemi hayli aşacak. Şu an için jblden vazgeçtim diyebilirim. Hem piyasada yok hem gerçekten pahalı. Audison Apk 165P iyi gibi duruyor.

Değerlendiricem çok teşekkür ederim. Focal kullandıysanız tecrübelerinizi aktarır mısınız? Merak ettiğim bir komponentti. Ses şiddeti, kalitesi ve bas sesleri 4 kapı için tatminkar olur mu sizce? 

Focal dinamik ve kick vuruşları biraz baskın güzel tavsiye edebileceğim bir cihaz.Morelin tizleri daha kalın ve dolgun kickleri daha doğal daha yumuşak basslar daha derinden geliyor ikisi de güzel tavsiye ederim iyi bir amfi ve montaj sonrası tatmin edecektir.Apk 165 kütük gibi sesi çok yapay ben sevmedim 👎.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...