İçeriğe Yönlendir

Sanırım Borçlanmak Üzereyim...

Erkut Uysal

Recommended Posts

Erkut Uysal

Geçen hafta Cuma günü, evli barkli olmayan 42 yaşında kuzenimin tekel dükkanına uğradım... Kapının önünde Bir Atv duruyo... Bunun aynısı...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-atv-cfmoto-berta-motors-cfmoto-cf450-yeni-kasa-4x4-1400-km-cantali-1094027415/detay

Abi bu ne dedim ? Yeni aldim, al anahtarları bir tur at dedi...

Demez olaydı...

Bir tur atmam, 1 saat sürdü, oraya git, buraya git...

Böyle bir tat, böyle bir zevk yok...

Tabi sonra bende gözü buna diktim...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-atv-cfmoto-rex-motors-dan-2022-cf625-atv-100km-sifir-ayarinda-1093319341/detay

Yatiyorum kalkiyorum Atv bakiyorum, yutube de videolar izliyorum falan baya sardım...

Hanımın dikkatini çekti tabi, çekmez olurmu, malını biliyo... 

"Sen Atv mi almak istiyosun" dedi...

"Evet, istiyorum, yarin gidip alıcam zaten" diyemedim tabi, direk...

Önce bulaşıkları yıkadım, çamaşırları astım, süpürdüm ve,

Sadece "Heee bakiyom öyle" diye bildim...

Şimdi her gün tepemde Kemal Sunal'ın Kibar Feyzo filmindeki annesi Adile Naşit'in " O paraya öküz alırız, vazgeç bu sevdadan" diye haykirdigi gibi " O paralarin biraz üzerine ekler karavan alırız" diye haykiriyor...

Karavanı ayda bir kez ya kullaniriz ya kullanmayiz, ama hadi gonlun olsun Atv nin çekebilecegi 750 kg alti bi karavan alayim diyorum onuda istemiyo...

İşin özü galiba beni yeni bir borc bekliyo...

Lanet olsun kuzen o anahtari neden verdin ki bana...

Atvler hakkinda bilgisi olanlar yardimcı olsun... :D

• Beğen 2
  • Mutlu 18
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Allah kolaylık versin zor bir yol ayrımındasınız. Evimizde motosiklet vardı amcam kaza yapınca satıldı. Motosiklet bike bundan daha güvenli kazaları çok beter.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Metin Uzunoğlu yazdı:

Allah kolaylık versin zor bir yol ayrımındasınız. Evimizde motosiklet vardı amcam kaza yapınca satıldı. Motosiklet bike bundan daha güvenli kazaları çok beter.

Metin abicim, mutlaka haklısındır...

Bende motosikletten çok korkuyorum, 2 teker hiç bana göre değil...

Normal kullanımlarda, 4 teker olduğu için Atv bana daha güvenli geliyor...

Bu Atv zaten neredeyse Corsa kadar heybetli... Biraz dağ bayır takılayım diyorum... Ama hanımdan vize alamıyorum... :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Buna hanımı ve çocuğu bindiremem , aldığım duyguya ve haza ortak edemem. Buda bende ister istemez çocuğumun rıskını bencilce harcadığımı hissetirir. Ben bu algoritmadan kurtulamadığım için bu tip aletleri hoş göremiyorum.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Ali Darbaz yazdı:

Buna hanımı ve çocuğu bindiremem , aldığım duyguya ve haza ortak edemem. Buda bende ister istemez çocuğumun rıskını bencilce harcadığımı hissetirir. Ben bu algoritmadan kurtulamadığım için bu tip aletleri hoş göremiyorum.

Hayat görüşü ve bakış açısı... Saygı duyuyorum fakat katılmıyorum...

Farklı pencerelerden bakıyoruz... 

Yaşamın ve gelecek kaygısının bolca ruhumuza işlediği, canım ülkemde insanların bu tarz düşüncede olmasını anlayabiliyorum... 

Her zaman kendime şu soruyu soruyorum, şimdi değilse ne zaman ? 

Hastalanınca mı ? Elden ayaktan düşünce mi ? Yada ölünce mi ? 

Biraz bencil olmak iyidir, abartmamak kaydı ile...

Yani işin özünde diyorum ki Allah sağlıklı ömür verirde 80 yaşıma geldiğimde, gözlerimi yattığim yerde, tavana dikip " O atv yi alıp şöyle oğlumla bir ormanda gezinti yapamadım" demiyeyim... :)

Yaşayıp görücez, deneyimleyenlerden, bilgi edinicez elbet... Selamlar... :)

• Beğen 4
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Zevkini alıp satacağım diyerek bir şeyler yapılabilir sanki. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Zevkini alıp satacağım diyerek bir şeyler yapılabilir sanki. 

Yengeye öyle diyecez taam :crazy:

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vitrinde bir ayakkabı, ayakkabıyı inceleyen kadının cümlesi

''bu ayakkabıyı alıp mutlu olmak varken almayıp mutsuz olmayı neden tercih edeyim''

• Beğen 3
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Utv alsanız? Bunlar güvensiz bence. Ayrıca trafiğe çıkan versiyon olsun plakalı… 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Süper zavkli alet bunlar. Hızlanmazsan yeteri kadar güvenli bence. Sakın hızlı gitme tekrar yazıyorum. 50 ve üzeri hatta 50 bile tehlikeli bu aletlerde. Ekipmansız binme. Bende yol ayrımındayim. Eşime bir kere sordum veto etti. 2 veto hakkı var 3.de kapının önünde olur. :D

Ali Darbaz yazdı:

Hanımın çocuğun bunda nr işi var. Ayrıca bana göre de yanlış düşünüyorsunuz. 

Benim çocuklar kuru kayısı yemiyor ben yersem rıskını yemiş olur muyum onların. 

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Cem Işık

1 kez bindim bu tip bir alete kiralayıp, forumun adapazarı buluşmasıydı sanırım hatırlayamadım. Bana hiç güven vermemişti , konvoy halinde 4-5 km kullandık sanıyorum. Belki benim kullandığım bakımsız vs idi bilemem ama ben pek tat almamıştım.. hayırlı olsun şimdiden:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Göktürk yazdı:

Utv alsanız? Bunlar güvensiz bence. Ayrıca trafiğe çıkan versiyon olsun plakalı… 

Atv/utv plaza bebesi işi değil mi hocam?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Cem Işık yazdı:

1 kez bindim bu tip bir alete kiralayıp, forumun adapazarı buluşmasıydı sanırım hatırlayamadım. Bana hiç güven vermemişti , konvoy halinde 4-5 km kullandık sanıyorum. Belki benim kullandığım bakımsız vs idi bilemem ama ben pek tat almamıştım.. hayırlı olsun şimdiden:)

Düşük cc li ve teker araları çok dar olanlar var. Market arabası formunda. Onlar çok tehlikeli. Aks mesafesi büyüdükçe güvenlik artıyor. Kısa olanlar denge kaybetmeye çok müsaitler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
İlkay Başaran yazdı:

Düşük cc li ve teker araları çok dar olanlar var. Market arabası formunda. Onlar çok tehlikeli. Aks mesafesi büyüdükçe güvenlik artıyor. Kısa olanlar denge kaybetmeye çok müsaitler.

Önce rampa çıktık, tepede mola verdik. İnişte 8-10 km gibi bir süratle iniyorduk. Virajda dönemedim aletle. Baktım gerektiği kadar dönmeyi reddediyor. 125 cc alışveriş arabası gibiydi bizimki. Ben pek beceremedim o işi:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Cem Işık yazdı:

Önce rampa çıktık, tepede mola verdik. İnişte 8-10 km gibi bir süratle iniyorduk. Virajda dönemedim aletle. Baktım gerektiği kadar dönmeyi reddediyor. 125 cc alışveriş arabası gibiydi bizimki. Ben pek beceremedim o işi:)

Onlar zor. Denge sıfır. Kimse beceremiyor onlarda :)

Erkut bu arada 10 litreyi indirir o konuyu da yazayım.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben atv değil de şu alete hastayım asıl.. 

IMG_3787.jpeg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Cem Işık yazdı:

Ben atv değil de şu alete hastayım asıl.. 

IMG_3787.jpeg

Gerekirse boşanırım :crazy:

• Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
(düzenlendi)

Ben 2017 yılıydı sanırım TGB 1000 cc kullanmıştım Biraz zorunluluk için olmuştu asfaltı çok olmayan ve ana yolları güvensiz olan bir yerde işimizi çok iyi görmüştü. Ben alır almaz 1 hafta sonra sanırım 4 cm idi spacer ile jant/lastik leri dışa almıştım zira çapraz gidiş ve yüksek yer yada çukur yerlere dönüşlerde güven vermiyordu. Spacer sonrası çamur atması fazlalaşsa da yol tutuşu efsane olmuştu. Bizimkinde kilitli dif, ayarlanabilir süspansiyon, vinç vs var idi. Tek sorunu 4 çeker 2 çeker tuşu azcık dandik idi, tozdan etkilenebiliyordu arada bir söküp wd-40 uygulardım . Tabiki şehir içinde belki fazla gelebilir. Alet aşağıdakinden bendekinde arkada sert çanta vardı.

a3bcc88899fe4ccc84af0c576078175318012019

tarihinde Talha Bilgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yengeyi dinle, kuzenin ATV ye çök 😁

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Cem Işık yazdı:

bir süratle iniyorduk. Virajda dönemedim aletle. Baktım gerektiği

Koray Demir yazdı:

Atv/utv plaza bebesi işi değil mi hocam?

Yaşadığın yere bağlı. Kasabadaysan bağ bahçe varsa mantıklı. Turistik yerde kiraladıysan evet plaza bebesi olur. 😅

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Erkut Uysal yazdı:

Atvler hakkinda bilgisi olanlar yardimcı olsun... :D

Geçen yıl arkadaşım '' ben keyfini aldım istersen sana vereyim al istediğin zaman ödersin'' diye bir atv vermeyi teklif etti bana.

İstediğin zaman ödersin teklifi güzeldi aslında :Darkadaşım bana fotoğrafları attı tabi ben bayıldım. Birde sonda video atmış ben onu fark etmedim.

Abi adam videoda aniden direksiyonu sola kırdı yanlamasına patates çuvalı gibi düştü aletin üzerinden, alet de bunun üstüne düştü ,  kalktı yerden üstünü başını silkeledi birde kahkaha attı devam etti :D Hanım bunu bir gördü çok riskli olduğuna karar verdi :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bu alınıyprsa sıkışırsam satarım mantığı olmamalı. Al sata gelmez çok zarar ettirir. Deniz kadar olmasa da pahalı bir hobi. Değer mi? Bence değer.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu konudan şunu anladım, böyle bir alet almadan önce hanıma tek taş alınacak. Arkadaş bu nasıl bir bela. :onder:

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mahmut Yıldız yazdı:

Bu konudan şunu anladım, böyle bir alet almadan önce hanıma tek taş alınacak. Arkadaş bu nasıl bir bela. :onder:

Ben kulak tıpası alıp atv alacağım. Cidden maliyet hesabı yaptım daha uyguna geliyor tektaşa göre :crazy:

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...