İçeriğe Yönlendir

Toyota Corolla - Landirenzo Evo L Stop Etme ve Tekleme Sorunu

Enes Talha Tüfekçi

Recommended Posts

Enes Talha Tüfekçi

Merhaba, 

2020 model 1.6 Corolla aracıma yetkili serviste LANDİRENZO EVO L lpg kiti taktırdım. Servis %50 yerli %50 ithal parçalı olduğunu söyledi. 

-Montajdan sonra 1 bin km bile olmadan araç 2 kere üst üste stop etti. Seyir halindeydim. Bir tanesinde araçla yeni hareket ettikten sonra. Bir tanesinde dur kalk trafikte tam durmak üzereyken. O kadar arabanın arasında aracı Park moduna alıp dörtlü yü yaktım ve aracı yeniden çalıştırdım.çok şükür bir kaza olmadı ama olabilir maalesef. 

-Ayağımı gazdan çekip tekrar gaza basınca tekleme yapıyor. Hem düşük hem de yüksek hızda. 

-LPG tankından metal bir çarpma ve çalkantılı bir ses geliyor. Bilhassa tank tam dolu olduğunda daha net duyuluyor. 

Bunları servise söyledim. Ama maalesef bir işe yaramadı. Bugün tekrardan stop etti. 

Açıkçası 15 bin km benzinde kullandım. Asla bu şikayetler olmadı. 

Sizce sorun AFR ve yol ayarıyla çözülür mü? Yoksa montaj kaynaklı daha büyük bir sorun mu var? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

serviste enjektör ayarlarına tekrardan bakıldımı bu sorunlar sonrasında

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Enes Talha Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

serviste enjektör ayarlarına tekrardan bakıldımı bu sorunlar sonrasında

Bilmiyorum maalesef. Sizce servisten talep edeyim mi? 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bende evo kullandım opeldeyken.. 

Tık dememisti.. Hep keyfi bakım yapardım.. Afr ayarı yapılmıştı. Gözden kacan bir detay vardır.. Rica edin elbet biri kapsamlı bakarsa halleder.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben bunu benzin deposu tam doluyken aliyorum. Depoda çalkantı sesi olur LPG de ilk kez duyuyorum okuyorum. Başka.bir LPG servisine gitmek gerekli sanırım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Quattro garaj var, orda Bekir usta var. Tavsiye ederim. Çözülemeyen çok araç gönderdim, çözdü her seferinde. Afr ayarı da yapar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Ben bunu benzin deposu tam doluyken aliyorum. Depoda çalkantı sesi olur LPG de ilk kez duyuyorum okuyorum. Başka.bir LPG servisine gitmek gerekli sanırım.

niye dalgakıran yokmu? Vardı ya🤔 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Alpay Sumer yazdı:

niye dalgakıran yokmu? Vardı ya🤔 

Yok valla.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Alpay Sumer yazdı:

Tövbe.. Dizelinde vardı. Benzinlide yok demek :unsure2: 

Belki model yılıyla da alakalı olabilir. Bazı şeyler makyajda eklendi bazıları da çıkarıldı. Mesela marsbiyel üstündeki fitiller bizde yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enes Talha Tüfekçi
Murat Sahın yazdı:

Quattro garaj var, orda Bekir usta var. Tavsiye ederim. Çözülemeyen çok araç gönderdim, çözdü her seferinde. Afr ayarı da yapar. 

Duydum. Eğer servis çözemezse götürürüm. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Enes Talha Tüfekçi yazdı:

çalkantılı bir ses

Benim corollada da var aynı ses depo doluyken sanırım şamandıra çarpıyor ondan oluyor. Aynı motor bende de var prins takılı LPG hala düzgün ayar yaptıramadım. Depodan vanayı kapattığımda motor güzel marş alıyor ama LPG de az kullanayım soğuk motorda marş uzun sürüyor sanırım enjektörler kaçırıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...