İçeriğe Yönlendir

Suzuki Garanti Süresini 10 Yıla Çıkardı !!!

Berkay Akülker

Recommended Posts

Berkay Akülker

Herkese merhaba, 2022 Aralık ayında Suzuki Swift Hybrid almıştım. Hem şehir içi hem şehir dışı kullanımından ve yakıt tüketiminden oldukça memnunum. Bir test yazısı da yazmak istiyorum açıkçası.

Ancak bundan bağımsız olarak dün bayi tarafından arandım ve garanti süresinin 3 yıldan 10 yıla çıkarıldığını söylediler. Yeni araç almak isteyen dostlar varsa onlara aşağıdaki linkleri buldum. İnceleyip belki ona göre karar vermek isterler. Açıkçası böyle piyasa koşullarında tüketici dostu bir karar olduğunu söylemeliyim.

https://www.haberler.com/haberler/suzuki-den-10-yil-garanti-15791280-haberi/

https://www.suzuki.com.tr/tr/otomobil/garantim-onda.html

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Kesin sözlesmede kelime oyunlari barindiran bir hizmettir diye siteye girip inceledim ve yanildigimi anladim.

Hatta garanti kapsamini bulmaya calisirken, bugune kadar Suzuki servisine gitmemis ama bundan sonra gidecek olan araclari da kapsadigini gorunce sasirdim acikcasi.

Sifir da alinsa, ikinci el de alinsa, daha onceden yetkili servisi gormus de gormemis de olsa hepsini kapsiyor olmasi oldukca ilginc.

Kapsam da su sekildeymis.

image.png

image.png

image.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Suzuki zaten 10 seneden önce bozulmuyorki :) 

Japon demişken, nimh'leri liion'larla değiştiriyorlar:

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Suzuki almak için bir sebep. Yetkili servis fiyatları nasıl acaba, sonra acısını çıkarmasınlar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mahmut Yıldız yazdı:

Suzuki almak için bir sebep. Yetkili servis fiyatları nasıl acaba, sonra acısını çıkarmasınlar. 

Eskiden parça sorunu çok olurdu japonyadan kapı beklenirdi fiyatlar normal ve fakat japon parçalarının yan sanayi ve gri pazarı o kadar düşük ki orjinal parçaya üff pahalı diyen bi kullanıcı ve usta grubu var. Japon yeni düşüyor çok pahalı olması zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Sani Gerşon yazdı:

Japon demişken, nimh'leri liion'larla değiştiriyorlar:

taktığı pillerin üzerinde ni mh yazıyor yine sani abi dk 31:00 de tam görünüyor. ni mh şarj devresi li ion ile düzgün çalışmaz diye biliyorum bende

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hepsinin avrupa’da merkezleri var. Parçalar japonya’dan değil avrupa’dan geliyor. Bi parça istedik. Türkiye’de yoktu. 1 haftada geldi servis taktı mesela. 

benim s cross alma niyetim hala var ama istanbul içinde gerek yok. Dolar çıkacak. Yakıt tekrar zamlanacak vs

Mehmet Cihat yazdı:

taktığı pillerin üzerinde ni mh yazıyor yine sani abi dk 31:00 de tam görünüyor. ni mh şarj devresi li ion ile düzgün çalışmaz diye biliyorum bende

geçen toplantıda servet abi takılır demişti @Servet Aydın

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Peki takıldıktan sonra patlayıp patlamayacağı hakkında bir şey dedi mi, bence dememiştir :onder:

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Cihat yazdı:

Görmemişim, güzel bilgi. Ben silindire geçince liion diye düşünmüştüm açıkçası.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

iç ve dış görselliğide önem verseler , örnek direksiyon simiti vardı suv aracında dacia nın ki gibiydi :)  

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Öngür yazdı:

iç ve dış görselliğide önem verseler , örnek direksiyon simiti vardı suv aracında dacia nın ki gibiydi :)  

Aynı sınıf araçlara göre daha ucuz. Hem de dört çeker. Hem de 10 sene garanti. Bence geçerli sebepler  abi

Yorum bağlantısı
İsa Acar
Mehmet Ozyurek yazdı:

Alalım birer suzuki 

Benim mondeo kaça gider ki? :dribble:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
İsa Acar yazdı:

Benim mondeo kaça gider ki? :dribble:

Yeğenime alırım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hepsinin avrupa’da merkezleri var. Parçalar japonya’dan değil avrupa’dan geliyor. Bi parça istedik. Türkiye’de yoktu. 1 haftada geldi servis taktı mesela. 

benim s cross alma niyetim hala var ama istanbul içinde gerek yok. Dolar çıkacak. Yakıt tekrar zamlanacak vs

Sen suzuki mi aldın

Yorum bağlantısı
Ali Gök

suzukinin herşeyi güzelde niye tipi çirkin ya 1960 lardan beri hep çirkin kral :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Gök yazdı:

suzukinin herşeyi güzelde niye tipi çirkin ya 1960 lardan beri hep çirkin kral :D 

zevk meselesi bence güzel. Hele yeni jimny. Mesela eski ALTO efsaneydi. Keza swift döneminin iyi aracıydı. şimdi biraz yumurtalaşma var ama bi sonrakiler sanki iyi.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Mehmet Göktürk yazdı:

zevk meselesi bence güzel. Hele yeni jimny. Mesela eski ALTO efsaneydi. Keza swift döneminin iyi aracıydı. şimdi biraz yumurtalaşma var ama bi sonrakiler sanki iyi.

Birde Marutti vardı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

aaa Jimny güzel bence....  keşke ekonomisi ve toplumu adam gibi bir ülke olsak...

3ee29a81-suzuki-jimny-2019-3-1.jpg?lossy

helede kitli hali überr :)

suzuki-jimny-glx-classifieds-g63-9.jpg?w

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Aytac Sakal yazdı:

Birde Marutti vardı.

Alto ile aynı araç. Hint yapısı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...