İçeriğe Yönlendir

Uzun Yolculuklar için Sim Kartlı Tablet Önerisi

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan

Herkese selamun aleykum

Herkese iyi gunler abiler ablalar saygi deger insanlar

Ben uzun yollar icin bir tablet dusunuyorum, navigasyon olarak kullanicam. Fakat LTEsi ayri fiyat 3G si ap ayri fiyat. Ipad Air ve samsung galaxy lere baktim. Dedim telefon gibi koyar sabitler ordan ayarlarim sim kartli ama fiyatlar cok pahali. Sizce en saglam yol arabayinin konsoluna zarar vermeden, ekleme cikarma yapmadan bu tablet planim mantikli mi yoksa baska alternatifler olabilir mi.? Eger bu sekilde yapan varsa hangi tableti onerir?

Tlefonu kullanmak istemiyorum cunku hep bataryadan yiyor hem kafa karistiriyor. Gereksiz bir mevzu oluyor. Navigasyon olarak artik telefonu kullanmak istemedigim icin canli guncel tableti dusundum

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Aracınıza uygun android tabanlı multimedya yok mu? Telefonun internetini paylaşırsınız. Navigasyon olarak kullanılır, lüzumu halinde geri görüş kamerası eklenir, çağrılar multimedya üzerinden cevaplanabilir. 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Murat Sahın yazdı:

Aracınıza uygun android tabanlı multimedya yok mu? Telefonun internetini paylaşırsınız. Navigasyon olarak kullanılır, lüzumu halinde geri görüş kamerası eklenir, çağrılar multimedya üzerinden cevaplanabilir. 

Telefon ile butun bagi kesmek istiyorum usta, sim takiyim diyorum ona, komple telefon kosede dursun o yuzden bu tablet aklima geldi, yilda bir telefon degistiriyorum paraya yazik gunah, lokasyon zarar veriyor telefona, ve surekli sarjda durmasi lazim, o yuzden bu tableti dusundum 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok masrflı olmayacak mı? ayrıca bir hat alacaksınız, ve yeterince gb lı paketli aylık ödemeler?

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Çağlar Bayur yazdı:

çok masrflı olmayacak mı? ayrıca bir hat alacaksınız, ve yeterince gb lı paketli aylık ödemeler?

Onu soyle buldum usta, mesela bir yere gitmem gerekli aylik bi paket atarim bi kac gb lik yol vs arada youtube bi sey izleme oyun falan, telefon bagimliligi azalir, ve tablet ekraninda navigasyonun daha kaliteli olucagini dusunuyorum ondan da istedim, yoruyor telefon ve kafayi surekli buyuk ceviriyosun 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Murat Sahın yazdı:

E hiç uğraşmayıp direk navigasyon alsanız?

Iste bilmiyorum dogrusu navgiasyon nedir, mesela farklari neler, ayni fiyatsa hemen hemen o zamanda arama falan olmiycak, onerebiliceginiz navigasyon var mi acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Günümüz teknolojik şartlarında eski teknoloji navigasyonlar uygun değil.  
Çünkü; gerek yandex gerekse google anlık trafik verisini görüyor ve anlık alternatif oluşturuyor.  
Ben şahsen uzun suredir telefon kullanıyorum. 
Kullanmadığım bir telefon var. İnternet paylaşımı ile o telefonu navigasyon olarak kullanmayı düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Günümüz teknolojik şartlarında eski teknoloji navigasyonlar uygun değil.  
Çünkü; gerek yandex gerekse google anlık trafik verisini görüyor ve anlık alternatif oluşturuyor.  
Kullanmadığım bir telefon var. İnternet paylaşımı ile o telefonu navigasyon olarak kullanmayı düşünüyorum. 

Bu da mantikla usta dogru olabilir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

heee ne kadar dağ bayır varsa girmek için çok iyi değil mi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

heee ne kadar dağ bayır varsa girmek için çok iyi değil mi

Evet o yönü kötü. Rampaları bilmiyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

kullanıcı hatası yok mu yani :rofl: mesela anayol tabelasını kaale almaamak felan , yokuşta hatim indirdim lem

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Mehmet Göktürk yazdı:

Şarjlı bi telefon tutucu alın iş tamam.. araç ne?

clio 2007 dizel

Mehmet Ozyurek yazdı:

neden bilmiyorum abi ? telefondan dolayi mi ? yoksa navigsayon mu sikinti acaba google maps den mi ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tulak Akan yazdı:

yoksa navigsayon mu sikinti acaba google maps den mi ?

en uzak km yi seçin, istikrarlı konforlu seyahat olsun

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tulak Akan yazdı:

clio 2007 dizel

neden bilmiyorum abi ? telefondan dolayi mi ? yoksa navigsayon mu sikinti acaba google maps den mi ?

Öğrencisiniz arabanızı yeni aldınız seviyorsunuz takılmayı. Boşverin güzel bi telefon tutucu çok daha etkin kullanılır. Ve de bluetooth kiti ekleyin teyp olsa gerek sizin bluetooth var mı?

Ben yeni land rover aldım radyo cd yok. bluetooth ve anfi düzenleyeceğim. radyo bile dinlemez olduk. Yok zaten dinliyecek birşey. youtube dinliyoruz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

kullanıcı hatası yok mu yani :rofl: mesela anayol tabelasını kaale almaamak felan , yokuşta hatim indirdim lem

Korkma, C5 bu.  Çıkar 😂

Tulak Akan yazdı:

clio 2007 dizel

Hiç bir navigasyon rampaları bilmiyor :) 

Uydudan bakınca anca bu kadar. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

C5 bu.  Çıkar

heee yan tarafta TDF tırmanma eğitimi vermese iyiydi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

telefon neden yetmedi anlamadım araba sürerken telefon kullanmak ihtiyacı değildir heralde sebep 

kocaman tablet ekran gece ışığı göz yorar vs 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

pratikte çok mantıklı olmayabilir;

tableti monte yeri önemli, havalandırma ızgaralarını kapamaması lazım, 

diğer konu yazın sıcaklar, telefonu alıp kendimizle götürüyoruz ya da bi iki dakika klimaya tutunca soğuyo ama tablet sabit kalacaksa yazın sıcaklarda pili tehlikeli olabilir, 

yine de denemek için ikinci el bir genaral mobile e tab 3 ya da e tab 5 bakabilirsiniz, sim kart takılıyo ve ucuzlar bildiğim kadarıyla. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ipad lerin hem ürün olarak ömrü çok uzun hemde pil ömrü çok uzun. telefonla kıyaslanamaz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

ipad lerin hem ürün olarak ömrü çok uzun hemde pil ömrü çok uzun. telefonla kıyaslanamaz.

teelfon gibi nete bağlanıp navi açınca bile mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

pili kocaman olduğu için tabi.

araba camında güneşin altında 500 km gitsin , alev almaz ise kullanırız

Doğan Arşiray yazdı:

pili kocaman olduğu için tabi.

ekranı da kocaman?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...