İçeriğe Yönlendir

1.5 CRDI Accent Alınır mı?

Kemalcan Taşkın

Recommended Posts

Murat Kırçal
Kemalcan Taşkın yazdı:

Km daha düşük bakın , bu araç üç silindir bildiğim kadarıyla 4 silindir olanı tutuluyor. Km çok yüksek üç silindirli bir araç bu kmde nasıl performans verir. Tartışılır. Ama yinede karar sizin.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Pek sevilmez piyasada, bildiğim 3 silindirinden dolayı sevilmiyor. Traktör gibi çalışır, bolca titreşir. Her usta anlamaz, hatta hyundai ustalarının bile çoğu pek anlamaz. Performansı zayıftır, kasası hafif ama focus tdci kadar yakar.  

Bir de bunların yakıt tankının içi boyalıydı, boya zamanla dökülüp aşınıp (tankın içindeki boya neden aşınır bilmiyorum) pompaya enjektörlere falan zarar veriyordu. 

Aracın kendisine gelecek olursak, benzinli olanlarını rent a carda kullanmıştık. Güvenliği ve yol tutuşu zayıf, hatırladığım frenajda çok dağılıyordu. ABS çoğunda yok, opsiyon muydu yoksa bazılarında var mıydı açıkçası pek hatırlamıyorum ama çoğunda yok. Direksiyon hissiyatını hiç bir zaman sevmemiştim. Bagajları nazaran ufaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Getz üç silindirden daha fazla yakıyor diye biliyorum( getz ile bazı farklar var sanırım , enjektör vs)  motor güvenilir, ama titreşimli.  Fazla yakmasından şikayet edenler de var. 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

babamdan mütevellit 1 sene kadar kullandım. 3 silindirli motoru hem titreşim hem de içeri verdiği sesten dolayı çok rahatsız ediciydi. direksiyon çok hissiz yol tutuş zaten hak getire. kaportası neresinden baksan teneke hissi veriyordu. aklımda iyi kalan özelliği 4 cam otomatik olmasıydı sadece :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Coşku Mert yazdı:

babamdan mütevellit 1 sene kadar kullandım. 3 silindirli motoru hem titreşim hem de içeri verdiği sesten dolayı çok rahatsız ediciydi. direksiyon çok hissiz yol tutuş zaten hak getire. kaportası neresinden baksan teneke hissi veriyordu. aklımda iyi kalan özelliği 4 cam otomatik olmasıydı sadece :)

O zamanın hyundai lerin direksiyonları hep öyleydi, bmc kamyonet direksiyonu gibi. Forddan sonra kötü gelir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Arkadaşım satıyor 3 silindir Admire CRDI 275 k fiyat olarak 220 k istiyor arayan yok.Arabanın Negatif bir imajı var uzun yıllardır kullanıyor motordan yana sıkıntı yaşamadı ama bu km bu araba üstelik dizel çok zor satılır.Arkadaşlarında belirttiği gibi bu arabalara motorda bariz vibrasyon var.İlandaki araçtada ABS mevcut bu güvenlik paketi olan extra donanım araçlarda oluyor.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemalcan Taşkın

Arkadaşlar herkese çok teşekkür ederim elinize yüreğinize sağlık yazılanlar için allah razı olsun hepinizden

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

piyasada taksi olarak çokça kullanıldığı için herkes bir adım uzak bakardı. 6-7 ay önce ben de niyetlenmiştim şehir dışına başka araç almaya gitmiştim ancak araç istediğim gibi çıkmayınca  o şehirdeki ilanlarda birkaç tane bundan vardı tanıdık hyundai ustası ile görüştüm 3 silindirse sakın bulaşma hatta dizel 4silindirse bile pek yanaşma 3 silindir alırsan da bana getirme demişti hyundai ustası bile böyle konuşunca hiç bakmadan es geçmiştim. 

Bu paralara eğer yıl takıntınız yoksa tertemiz full donanımlı 1997-2001 arası mondeo mk2 ghia bulabilirseniz değerlendirebilirsiniz. Modelli olacağına düzgün donanımlı olmasını yeğlerim ki öyle de yaptım 4 cam otomatik, sunroof, abs, tcs, 4 airbag, klima, cruise control, elektrikli koltuk, yol tutuşu, konfor, performans :) 5. mondeo mk2'mi aldım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Eniştemde var yıllardır kullanıyor. Ben de kullandım 3-5 defa

Sesi ve titreşimi traktör gibi, rahatsız edici

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...