İçeriğe Yönlendir

Yakıt Azaldıkça Garipleşme

Murat Kıyıcı

Recommended Posts

Murat Kıyıcı

Herkese merhaba, 2005 dizel fiesta aracimda kadrandaki yakit gecislerini hissediyorum ,yani bildigim kadariyla 2006 makyajli kasadan sonra  yakit gostergesi ibre seklinde ,ama bizim kasada dijital yani en altta 2 ince cizgi sonra yukari dogru kalin cizgiler halinde. Depodaki yakit azalmaya basladiginda bir cizgi sonecegi zaman arac anlik olarak tekliyor ,ama asil son 3 cizgiye geldigi zaman yani depo dibine yaklastigi zaman daha belli oluyor hatta gurultulu calisma ve koku yapiyor ,acaba depoyu sokturup temizletmek mi lazim ,veya katki kullansammi ,simdiden tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

depo içini neden temileteceğiz? yaygın kanaat aksine depodan zaten hep en dipten çeker yakıtı , hatta basınç düşüyor olabilir depoda azaldıkça

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kıyıcı

Yakit sistemi mantigini tam bilmiyorum ,ama depodeki yakit ilk 3 cizginin ustundeyse yani ceyrek depodan fazla ise aracin cekisi ve sesi cok guzel , eger sizin dediginiz gibi basinc duduyorsa bu bi sorunmudur?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sorundur motor bloğu yakınındaki yakıt hattına baktırmalı, lifte alıp alttan da , altta ezik boru vs görsel kontrol lazım, depo kapağı açarken tıslama yapıyor mu

Yorum bağlantısı
Murat Kıyıcı

Kapagi acarken tıslama farketmedim ,ama emin olmak icin sabah bakarim

Tesekkurler caglar bey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

depo içini neden temileteceğiz? yaygın kanaat aksine depodan zaten hep en dipten çeker yakıtı , hatta basınç düşüyor olabilir depoda azaldıkça

Benzin filtresinden çamur aktı benimkinde. Ve hep dolu olur benim benzin depom, dibe hiç inmez. Dediğin doğru abi, dipten çekiyor yakıtı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...