İçeriğe Yönlendir

500.000₺ ye Bu Araca Geçilir mi?

Mert Emre ŞAMCI

Recommended Posts

Mert Emre ŞAMCI

Herkese selamlar,

2015 i20 1.2mpi style paket aracım 193.000km de. Yılda en fazla 13-15 bin km yapıyoruz kullanım olarak. Araç olarak temel beklentim sorunsuzluk. Bu neticede i20 yi 460.000₺ civarlarına satıp üstüne ufak bir ekleme ile linkteki araca geçiş düşünüyorum. Tasarımı da çok hoş, sade görünüyor. Sorunsuzluk anlamında beni üzmeyeceğini düşünüyorum. Donanım olarakta i20 style dan sonra bir fark hissedeceğimi de düşünmüyorum. Hatta i20 style dan daha dolu bir araç diyede biliyorum. 

130-140-150 bin kmlerde çok daha güzel araçlarda olabilir lakin düşük km ve sorunsuzluk önceliğim. Tasarım görecelidir ben şahsi olarak beğendiğim. Donanım olarakta gayet güzel. Tam biçilmez kaftan gibi duruyor. Ne düşünüyorsunuz?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-gulkar-dan-52.000km-2015-kia-rio-1.25-cvvt-concept-1097983380/detay

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Geçilir, iki firma kardeş dense de kia hep bir tık daha kaliteli oluyor. Ödenecek fiyat farkı da km farkının yanında önemsiz görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

aradaki fiyat farkı bir iki haftada kapanır. renginin siyah olması haricinde başka bir engel göremiyorum. 

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Selçuk Bakış yazdı:

Kendi aracınızda sıkıntı mı var?

Sıkıntı yok abi. Aksine çok masraf yaptım bakım ve görsel olarak. Ancak 200 bine dayandı. Düşük km bir araç istiyorum uzun zamandan beri.

Haluk Şentürk yazdı:

aradaki fiyat farkı bir iki haftada kapanır. renginin siyah olması haricinde başka bir engel göremiyorum. 

Fiyat farkı kapanırdan kasıt rio piyasa olarak çok değerlenmez ama i20 değerlenir manasında mı söylediniz hocam.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Aksine çok masraf yaptım bakım ve görsel olarak

Bu sebeple ben geçmezdim, kaşıntı varsa veya takas vs olacaksa geçilir yoksa macera.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Krediler iyice yavaşlamaya başladı. Satanın finansal gücü olsa da alanların işi aksayacak. Alıcısı varsa 460k dan hemen verin.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Önce istediğin arabayı al. Alamıyorsan, önce arabanı sat para hazırken ne alacağını düşün. Şuan karar verip sen arabanı satana kadar ilandaki araba gidebilir. Sonra arabasız kalırsın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

rio piyasa olarak çok değerlenmez

rio polo samba ibiza model marka önemsiz, rover bile olsa alınır

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

Km önemsiz

Pardon siz yarışmaya Arjantinden mi katılıyorsunuz? Bizim buralarda km takıntıdır malum :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

siz satana kadar ilandaki araç giderse ne olacak

Takas teklif ettim. Adam ne istiyorsun diyor. Ne demeliyim kararsız kaldım.
i20 + x nakit diyeceğim ama nakiti kaç desem bilemiyorum.

tarihinde Mert Emre ŞAMCI tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

rio polo samba ibiza model marka önemsiz, rover bile olsa alınır

Arkadaşım 620 rover almıştı. Babasına gösteriyor arabayı bende yanlarındayım. Oğlum bu ne neden aldın bunu dedi adamcağız. Baba kraliyet ailesi bu arabaya biniyor sen nediyorsun ya dedi bizimki. Kraliyet ailesi başa çıkamamış satmış sen ne b.k yemeye aldın demez mi. 

• Mutlu 7
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Bana son zamanların öğrettiği önemli bir dip not...

Artık Ev yada Araba sattıktan sonra ya hemen yenisini alırım yada satmadan önce alacağımı garantilerim.Araba sattım ev sattım acele etmeyeyim bekleyeyim dedim çok zarar ettim.

Ayrıca Altın Kural Satarken değil Alırken kazanılır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Sahın yazdı:

Pardon siz yarışmaya Arjantinden mi katılıyorsunuz? Bizim buralarda km takıntıdır malum :) 

takıntı sayılır ama değildir. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Fiyatlar daha makulken zor satılan, değeri hiç artmayan marka modeller vardı ama artık 400 bandına kadar insanlar parasına ne ederse onu alıyor. 

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

5 ay önce suzuki alto aldık 250 bin para verdik. şu an 400 bin falan olmuş. aracı sattığınız gün almaya bakın. daha geçenlerde bir  cumartesi ikinci el  araç baktım. anlaştık ,elimi uzattım.  pazartesi satışı yaparız dedim. pazartesi fiyatı farklı olabilir dedi ,kapora vereyim dedim kabul etmedi, iki gün için mırın krırn ettiği için vazgeçtim başka araç aldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Kia nın tüm trim malzemeleri, iç donanım malzemeleri her zaman daha kalitelidir. Artı olarak izalasyonu da hyundaiden daha iyidir yani maudil iki araçta Kia da daha az ses duyarsınız. ( İki markayı da kullanmış ve kullanan birisi olarak söylüyorum) 

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam

Bir uygulamadan kullanmistim kia guzel bir arac olarak gozukuyor, bizim marketde de gayet guvenilir diye biliyorum. Bence mantikli bir gecis, harcama olarak max bi pasta cila ister heralde ama km cok dusuk, eger gucude yeterse guzel. Fakat bakmak lazim i20 mi daha hizli gider yoksa kia mi, ama km az oldugu icin heralde uzun sure sizinle kalir gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçilir ama şu var sizin araç 460 ettiği yerde bu aracın 500 etmesi tutarlı gelmiyor. Biri 50k km de diğeri 200k km de. Kia hyundai den bir tık daha kaliteli olduğu durumda bu durum kapandaki peynire benziyor. İ20 de yaşadıklarınızı yaşamanız muhtemel görünüyor. Birde şu var fiesta 1.25 trendx leri takip ediyorum 2016~17 modelleri 550 bandında onlarada bakın derim.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçilir ama şu var sizin araç 460 ettiği yerde bu aracın 500 etmesi tutarlı gelmiyor. Biri 50k km de diğeri 200k km de. Kia hyundai den bir tık daha kaliteli olduğu durumda bu durum kapandaki peynire benziyor. İ20 de yaşadıklarınızı yaşamanız muhtemel görünüyor. Birde şu var fiesta 1.25 trendx leri takip ediyorum 2016~17 modelleri 550 bandında onlarada bakın derim.

Abi kia daha kaliteli ama marka imajı olarak hyundai önde. Sanırım servisi ve ikinci el için sanayide ustası daha yaygın, parçası da nazaran daha uygun. Kia da en az hyundai kadar lpg uyumlu ve uzun ömürlü motorlar üretiyor ama taksicilerin tercihi hyundai modelleri oluyor. Malum taksiciler genelde yaş tahtaya basmaz :) Fiyat farkını buna bağlıyorum ben. Daha iyi bir algısı var hyundainin. Haliyle piyasada daha çok tutuluyor. i20 deyince herkes biliyor ama rio deyince genelde pek fikir oluşmuyor. 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...