İçeriğe Yönlendir

Ön Arka Balata Değişti, Diskler Tornalandı Kaliperler Boyandı

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

4 disk torna , ön arka balata değişti, kaliperler boyandı. Ön orj balata arkalar Blue print marka.

Şuan frenler yumuşak daha alışmadı.

Bir sorum olacak balatalar değişince normal olarak kalın balata olunca hidrolik seviyesi maksimumu geçti ! Fazla yağı üstten çeksem mi ? Yoksa yerine otururmu zaman geçtikçe. İslemler sonrası 3 km ancak kullandım. 

IMG_20230519_152012.jpg

IMG_20230519_141156.jpg

IMG_20230519_132125.jpg

IMG_20230519_121928.jpg

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
(düzenlendi)

Fazla hidroliği mutlaka çekin, yoksa tahliye ederse kaportaya vs zarar verir. 

Normalde değişimlerde konulması gereken miktar bellidir. Bu iki konudan avantaj sağlar;

1) Şuanki gibi balata değişiminde max seviyesinde kalır, taşma vs olmaz. 

2) Balata değişimi gerekir noktaya geldiğinde hidrolik uyarı verecek seviyede aşağı düşer. Balata değişince tekrar yerine gelir.

Ama değişim yaparken genelde aldığı kadar doldur yapıldığından bunlar yapılamıyor. 

Bu arada resimdeki balata daha gidermiş, erken değişim olmuş biraz. 

tarihinde Ü.Emre Kartal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ü.Emre Kartal yazdı:

Fazla hidroliği mutlaka çekin, yoksa tahliye ederse kaportaya vs zarar verir. 

Normalde değişimlerde konulması gereken miktar bellidir. Bu iki konudan avantaj sağlar;

1) Şuanki gibi balata değişiminde max seviyesinde kalır, taşma vs olmaz. 

2) Balata değişimi gerekir noktaya geldiğinde hidrolik uyarı verecek seviyede aşağı düşer. Balata değişince tekrar yerine gelir.

Ama değişim yaparken genelde aldığı kadar doldur yapıldığından bunlar yapılamıyor. 

Bu arada resimdeki balata daha gidermiş, erken değişim olmuş biraz. 

Balata ses yapıyordu zaten diskler torna olunca da sıfır balata sıfır disk daha iyi olur dedi usta.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Murat Öngür yazdı:

Balata ses yapıyordu zaten diskler torna olunca da sıfır balata sıfır disk daha iyi olur dedi usta.

fazla yağı küçük bir şirangayla çektim tam maksimumda bıraktım frenlerde yavaş yavaş yerine oturuyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...