İçeriğe Yönlendir

E Faturaları Nasıl Bulabilirim?

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

Cocuklara aldigim hala garantisi suren botlardan birisi ustten acildi. Faturasi e-fatura idi. Bu tip faturalari nasil gorebilirim? E fatura portali diye birsey var, saticinin kimlik nosu ve fatura nosu soruyor. Bunlari faturaya sahip olmadan nasil bileceksinki?!... Cok komik yani. 

Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Kesilen fatura e-arşiv faturasıdır büyük ihtimal ticari bir işletmenize kestirmediyseniz.www.gib.gov.tr adresinden interaktif vergi dairesine giriş yapın,bilgilerim sekmesinin altında e-arşiv faturalarım seçeneğinden sorgulayabilirsiniz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

İnteraktif vergi dairesinde (https://ivd.gib.gov.tr/) bilgilerim kısmında e-arşiv faturalarım menüsü var oradan satın aldığınız tarihi biliyorsanız satın alma tarihinizi içeren bir haftalık aralık seçerek varsa e-arşiv faturanızın detaylarını görebilirsiniz. Ancak pdf veya diğer formatlarda faturanıza ulaşmanız biraz zor gibi. Sanırım sadece düzenleyen firmalar bu faturalara ulaşabiliyor.

Fatura detayları ile satıcıya ulaşmayı deneyin bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Kaan Bey'in dediği gibi pdf olarak alamazsınız,yanlış hatırlamıyorsam sadece excel döküm alınıyor.Fakat tarih ve fatura numarasını görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

E-fatura mükellefi isen kendi portalından bakabilirsin pdf olarak indirebilirsin. E-arşiv mükellefiysen karşı taraf mail ile göndermiştir faturayı.

Mükellef değilsen yine mail ile göndermiştir. Göndermediyse ara göndersin.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ben gelen tüm e-faturalar oluşturduğum klasöre aktarıyorum.Arşivde duruyor.Neyin ne zaman lazım olacağı belli olmuyor.

Mail arşivini bir tarayın e fatura silmediyseniz orada duruyordur.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Dukkandan aldik botlari. Sms ile link gelmisti. Tarihi biliyorum, odeme dokumunde buldum. Dukkana gittigimde ne kadar bilgim olursa o kadar iyi. Satici uyuzun tekiydi zaten.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tükkandan sms ile fatura henüz rastlamadım buralarda nasıl bir firma o öyle 3500m2 ayakkabıcı falan mı

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Akşama kadar 4 katlı villada yukarı aşağı koşunca ayakkabı haşat oluyor sonra vay efendim ayakkabı yırtıldı

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Her cocugu kendi yardimcisi kucaginda taşıyor ondan olamaz yani.

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

Kifidis diye bir dukkan.

Onlar ciddi bir firma telefon açın yeter.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Çağlar Bayur yazdı:

satın aldığın sisteden istiyorsun tık  diye geliyor basit ama etkili

Hepsiburada benim delikanlıya telefon almıştım. Bir sene sonra fatura istedim gonderemediler onun yerine 150 TL hediye çeki attılar 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hamit inan yazdı:

onun yerine 150 TL hediye çeki attılar 

eski alışverişleri araştırayım 3 5 demeyelim iyi olmuş :)

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Çağlar Bayur yazdı:

eski alışverişleri araştırayım 3 5 demeyelim iyi olmuş :)

Sıradan fatura talep et. Tavsiye ederim:)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Kaan Karakaya yazdı:

İnteraktif vergi dairesinde (https://ivd.gib.gov.tr/) bilgilerim kısmında e-arşiv faturalarım menüsü var oradan satın aldığınız tarihi biliyorsanız satın alma tarihinizi içeren bir haftalık aralık seçerek varsa e-arşiv faturanızın detaylarını görebilirsiniz. Ancak pdf veya diğer formatlarda faturanıza ulaşmanız biraz zor gibi. Sanırım sadece düzenleyen firmalar bu faturalara ulaşabiliyor.

Fatura detayları ile satıcıya ulaşmayı deneyin bence.

buraya giriş yapamıyorum, sistemden çıkış yap öyle tekrar gir diyor oysaki kullanıcı hatalı diyor. bu siteleri kim yapıyor acaba...

şimdide hatalı giriş diye bloke etti.

şifreyi değiştirdim, e fatura arşivinde 1 sene aralık giriyorum seçtiğim tarihde e arşiv faturası yok diyor...........

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...