İçeriğe Yönlendir

Elektrik Devresi Arızası

Erman Uzun
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Erman Uzun

2011 benzinli 508 aracim bir süredir elektrik devresi arızası diye hata veriyor ekranda servis ışığı yakıyor ancak aracın çalışmasında gidişinde vs bir sorun yok daha sonra özellikle uzun süre binersem 10 km civarında sonra servis ışığı sönüyor stop edip yarım saat sonra falan tekrar çalıştırınca sorunsuz çalışıyor ikaz vs vermiyor ancak uzun süre durmussam bir gece falan tekrar aynı hatayı veriyor

aküyü ölçtürdum akü üç yıllık biraz düşük çıktı elektrikci yazı çıkarır kışa değiş dedi ben yine de değiştim ancak sorun devam ediyor

int araştırdım akü besleme sigorta kutusu arızalı olabilir deniyor YouTube baktım bu arızada araç marş almiyor veya tüm hatalarını gösteriyor bende hiçbir şey etkilemiyor hatta biraz yol yapikca sönüyor hata

Aracın benden öncekileri sahibi 2019 yılında bu parçayı serviste değişmiş hafta içi servise gitmeyi düşünüyorum servise gitmeden başka bir yol var mı malum servis fiyatları 

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Doğan Arşiray yazdı:

yeni bir akü şart herşeyden önce.

Akü geçen hafta aldım ancak sorun devam ediyor yarın servis randevusu aldım ama bakalım ne diyecekler 

Yorum bağlantısı
Erman Uzun

Bugün servise gittim cihaza bağlandı akünün üstündeki akü sigorta kutusu arızalanmış servis elemanın tanidikti tamir vs olur mu dedim ama bunlari yapan buralarda yok dedi değişmeye karar verdik parça çok satilmadigi için Fransa dan gelecekmiş 10 veya 45 gün bulabilir dediler fiyat olarakta 5500 civarında dediler inşallah kur yükselmez 

Cihaza bağlayınca araçta kurum var dedi bunun için sizce ne yapabilirim turbo benzinli araç 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erman Uzun yazdı:

Cihaza bağlayınca araçta kurum var dedi bunun için sizce ne yapabilirim turbo benzinli araç 

diyemez? egr tıkalı vs. olabilir mi

Yorum bağlantısı
Erman Uzun

Kurum demedi doğrudan motor arıza kodu var dedi bende daha önce bir kaç farklı yerden yakıt alınca (97 oktan) motor arızası aracı tamir ettiriniz dedi ama aracı devirli kullanınca geçti veya hep aldığım yerden alınca service ışığı söndü neden olur vs diyince kurum vardır devirli kullan dedi benzinli araçta egr oluyor mu abi 

Çağlar Bayur yazdı:

diyemez? egr tıkalı vs. olabilir mi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erman Uzun yazdı:

motor arıza kodu var dedi

kod var demesi  genel bir terim 999 adet sebebi olabilir, kod kaç?

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

kod var demesi  genel bir terim 999 adet sebebi olabilir, kod kaç?

Onu demedi malesef senin anlayacağın kurum var ara ara devirli kullan dedi 

tarihinde Erman Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sigorta kutusu fotosu var mı? Nasıl bişey görelim. Tamiri yerine bakımı vs gerekebilir belki

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Erman Uzun
(düzenlendi)

Aradan dört aya yakın zaman geçti fakat Peugeot parçayı tedarik edemedi halen parça bekleniyor

servis biz ürünü geçtik dedi bende Peugeot Türkiye'ye şikayet yazdım stelantis mi ne olmuş zaten her hafta bir bayan arıyor ekranimda parça ile ilgili bir hareket yok Fransa'dan haber bekliyoruz haftaya bugün tekrar sizi bilgilendirmek için arayacağım  diyor resmen dalga geçiyorlar

int birçok yerde parça var ben garantili iş olsun diye servise gittim fakat sanırım hata ettim önden 3 bin TL kapora almışlardı mayıstan bugüne kur karşısında param eridi bu hafta gidip paramı geri almayı düşünüyorum şimdiye kadar neden beklediniz derseniz burda değildim görev icabı yaz boyu şehir disindaydim 

Gitmisken parçanın kodunu vs alacağım forumda parça konusunda yardımcı olacak çıkar diye ümit ediyorum 

Birde Fransa Peugeot yazsam diyorum herhangi bir sonuç elde edebilir miyim 

tarihinde Erman Uzun tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Çağlar Bayur
Erman Uzun yazdı:

Aradan dört aya yakın zaman geçti fakat Peugeot parçayı tedarik edemedi halen parça bekleniyor

servis biz ürünü geçtik dedi bende Peugeot Türkiye'ye şikayet yazdım stelantis mi ne olmuş zaten her hafta bir bayan arıyor ekranimda parça ile ilgili bir hareket yok Fransa'dan haber bekliyoruz haftaya bugün tekrar sizi bilgilendirmek için arayacağım  diyor resmen dalga geçiyorlar

int birçok yerde parça var ben garantili iş olsun diye servise gittim fakat sanırım hata ettim önden 3 bin TL kapora almışlardı mayıstan bugüne kur karşısında param eridi bu hafta gidip paramı geri almayı düşünüyorum şimdiye kadar neden beklediniz derseniz burda değildim görev icabı yaz boyu şehir disindaydim 

Gitmisken parçanın kodunu vs alacağım forumda parça konusunda yardımcı olacak çıkar diye ümit ediyorum 

Birde Fransa Peugeot yazsam diyorum herhangi bir sonuç elde edebilir miyim 

Garaj 58 Peugeot Citroen Elektrik Elektronik, Maslak, Sarıyer,

gagıla bunu yazın Oktay usta ne diyorsa onu yapın , geçmiş olsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Araçta start stop var büyük ihtimalle. Doğru mudur 

Devreye giriyor mu start stop 

Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Çağlar Bayur yazdı:

Garaj 58 Peugeot Citroen Elektrik Elektronik, Maslak, Sarıyer,

gagıla bunu yazın Oktay usta ne diyorsa onu yapın , geçmiş olsun

Pazartesi arayacağım abi 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Araçta start stop var büyük ihtimalle. Doğru mudur 

Devreye giriyor mu start stop 

Start stop yok araçta 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Altuğ Altay

WKonu ile alakalı bir gelişme varmı acaba. 

Tam olarak aynı sikintiyi yaşıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erman Uzun
Altuğ Altay yazdı:

WKonu ile alakalı bir gelişme varmı acaba. 

Tam olarak aynı sikintiyi yaşıyorum.

Çağlar abinin dediği tamirci arkadaşla da görüştüm bu parçada şuan sıkıntı var ben bakayım döneyim dedi ancak dönmedi bende doğrusu tekrar aramadım tekrar servise gidip parçanın kodunu öğreneceğim olmadı ben İnt bakıp bulmaya çalışacağım çıkma vs ama biraz tembellikten birazda zamansizliktan birde aracın çalışma ve gidişine sorun açmadığı için çok üstüne dusmuyorum siz ne yaptınız peki 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erman Uzun yazdı:

ben bakayım döneyim dedi ancak dönmedi

dönmeyebilir, yoğunluktan, kalfa işi çalışır not tutmaz, o tafa maslakta böyle siz arayın yine, bizim yan tükkan idi , beni bile unutu, kapıdan kafamı uzatıyordum aaaaa gel ya yapıyordu, uçuktur ben severim tam eski usta lardan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erman Uzun
Çağlar Bayur yazdı:

dönmeyebilir, yoğunluktan, kalfa işi çalışır not tutmaz, o tafa maslakta böyle siz arayın yine, bizim yan tükkan idi , beni bile unutu, kapıdan kafamı uzatıyordum aaaaa gel ya yapıyordu, uçuktur ben severim tam eski usta lardan :)

Aradığımda ilgi alakası çok iyiydi  , belli yoğun olduğu , ben tembellik ettim pek onesemiyorum su siralar yogunluktan  ama tekrar dönüp hatirlatacgim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...