İçeriğe Yönlendir

C4 Multimedya Sonrası Direksyon Kumanda Çalışmaması

Berkan Yıldız

Recommended Posts

Berkan Yıldız

Merhaba, 2013 Citroen C4 1.6 e-Hdi MCP bir araç satın aldım. Aracı aldığımda üzerinde Android Multimedya takılıydı. Fakat Araca ait hiç bir bilgiyi ( Aracın anlık yakıt tüketimi, ortalama yakıt tüketimi) multimedya ekranında göremiyorum. Ayrıca direksyondaki ses aç - ses kapa bir sonraki şarkı vb. tuşlarda çalışmıyor. Konu ile ilgili bilgi sahibi olan var ise deneyimlerini paylaşabilirse çok sevinirim. Bildiğim kadarı ile canbus denilen bir parça var tüm ayarlar bunun üzerinden yapılıyor fakat bu ayarların nereden yapılacağı ile ilgili detayı da bulamadım.

1.jpg

2.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Demir

Berkan Bey, aynı sorunu bende yaşamıştım.Farklı bir model canbus takıldı ve sorun çözüldü.Sizin yapacağınız birşey bulunmuyor.Multimedia takan yer canbus değişimi yapması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Berkan Yıldız
Murat Demir yazdı:

Berkan Bey, aynı sorunu bende yaşamıştım.Farklı bir model canbus takıldı ve sorun çözüldü.Sizin yapacağınız birşey bulunmuyor.Multimedia takan yer canbus değişimi yapması gerekiyor.

Bilgi ve yönlendirmeniz için çok teşekkür ederim, o zaman işlemi yapan yere gidip canbus değişimini sağlatacağız anladığım kadarı ile.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Aracın marka model seçip ayarı yapılacak bir menü vardır. Ama o menü genelde şifreli girerek açılıyor. Tabletin markasını yazıp araştırın isterseniz. Genelde bu tabletler bir çok araçla uyumlu universal ürünler olduğu için dediğim ayarın yapılması gerekiyor. 

Yorum bağlantısı
Berkan Yıldız
Mustafa Karaca yazdı:

Aracın marka model seçip ayarı yapılacak bir menü vardır. Ama o menü genelde şifreli girerek açılıyor. Tabletin markasını yazıp araştırın isterseniz. Genelde bu tabletler bir çok araçla uyumlu universal ürünler olduğu için dediğim ayarın yapılması gerekiyor. 

Bahsettiğiniz menü yok malesef. Sadece canbus seçerek altından bir ayar yapılıyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Berkan Yıldız yazdı:

Bahsettiğiniz menü yok malesef. Sadece canbus seçerek altından bir ayar yapılıyor sanırım.

Şöyle bir video var işinizi görür belki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berkan Yıldız
Mustafa Karaca yazdı:

Şöyle bir video var işinizi görür belki

Hocam sıkıntı şu araçta eğer bir canbus takılı ise şayet markasını bilmiyorum. :( Bunuda anladığım kadarı ile soft olarak bir yerde göremiyorum. İlla sökmek gerekecek sanırım multimedyayı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...