İçeriğe Yönlendir

Şişe İçindeki Buzun Geç Çözülmesi İçin Ne Yapmalı

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

0,33 kabul görmedi. 1,5 olacakmış :) 

olmaz bak yukarıda ne yazıyor upupup

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

işte bunun dengesi lazım. 4 saatte hızlı erimesin. 12 saatte yavaş yavaş ısı transferi olsun. Zaten arkadaşlar termos kaplar gölgede kalırsa fena iş çıkarmıyor demiş. 

o zaman ben pet şişeleri önce alüminyum folyoya sarayım. Sonra kağıda sarayım. Dondurmacılar hep kağıda sarıp veriyor. Vardır bi bildikleri 

Folyo en dışta olursa olur içte ters etki yapar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pet şişeleri torpidoya , termosu bagaja, etleri de motorun yanına , termos temiz, torpido serin, etler pişmiş olur

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

itiraf et esas derdin arabanın içine buz koyup arabayı onla serinletip klima açmamak dimi 

• Mutlu 10
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Gök yazdı:

itiraf et esas derdin arabanın içine buz koyup arabayı onla serinletip klima açmamak dimi 

yaptı zaten onu

image.png.f0f6614f5b8f1b678965e2276059605f.png

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

500 ml 2 tane su şişesi ve 4 tane buz aküsünü dondurup büyük boy kapaklı termos çantaya koyuyorum sabah 9 da konya altına kampı kurup akşam 8 e kadar duruyorum hala buzlar erimemiş oluyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

şu an bir aydınlanma geldi konuya, pirzolaları yedi bitti arabayı serinletecek

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Şişe içindeki buzun geç çözünmesini istiyorsan buzluktan geç çıkaracaksın kardeşim. Soru mu bu allasen

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
İlkay Başaran yazdı:

Şişe içindeki buzun geç çözünmesini istiyorsan buzluktan geç çıkaracaksın kardeşim. Soru mu bu allasen

En güzeli kurutulmuş et, buz derdi falan da yok kemirmek suretiyle yavaş yavaş yenir olay biter..

images?q=tbn:ANd9GcRFKtnBZ-LUL4TcAZ6AQhE

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Hocam bana mı bu yoksa

İlkay Başaran yazdı:

Bundan dolayı

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yok ya kimseye değil. Bugün bu aklıma geldiydi herkese gönderip duruyorum. Özel bir kişiye değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Hocam bana mı bu yoksa

bu akıllı kalır lem bizim yanımızda :crazy: bisikletle nasıl uçtun videosu yok mu

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

Yazları seviyorum. Motor çalışmıyorken klimanın efil efil soğuk vermesinin zevki anlatılmaz. Salonda oturuyor gibi oluyor :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

bu akıllı kalır lem bizim yanımızda :crazy: bisikletle nasıl uçtun videosu yok mu

Hocanın vurduğu yerde gül biter. Eti senin kemiği benim son edişın bizim nesil.

Kameralara baktık kör noktada kalmış :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Motor çalışmıyorken klimanın efil efil soğuk vermesinin zevki anlatılmaz. Salonda oturuyor gibi oluyor

evet ve öndeki trafik yürüyünce onun için kıpırdamıyordu herhalde mavimsi bi corolla vardı öğlen önümde, salonda oturma hissi güzel bişi olmalı

İlkay Başaran yazdı:

Hocanın vurduğu yerde gül biter. Eti senin kemiği benim son edişın bizim nesil.

Kameralara baktık kör noktada kalmış :D

VAR a gidelim şort ne renk?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

Bizim arkadaş tank çekerri (v12 faun 2 zamanlı dizel) eksozu tıkayıp stop ettiririm dedi. Rolantide çalışıyor kademe içinde. Duvara yaslanıp eksozu tıkadı ayağıyla. 50 saniye sonra yoruldu. Kalanı srn tahmin et abi. Böyle bir karbon klin görmedim ben hayat boyu.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Bizim arkadaş

arkadaş çevreni gözden geçir derim

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

Ohoo sahilgüvenlikten kaçtık biz. Sebep de yok. Baktık zodyak indiriyor arkadan 2x200 hp stop ettim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
İlkay Başaran yazdı:

Bizim arkadaş tank çekerri (v12 faun 2 zamanlı dizel) eksozu tıkayıp stop ettiririm dedi. Rolantide çalışıyor kademe içinde. Duvara yaslanıp eksozu tıkadı ayağıyla. 50 saniye sonra yoruldu. Kalanı srn tahmin et abi. Böyle bir karbon klin görmedim ben hayat boyu.

Bana askerde denk geldi o Faun denilen yürüyen apartmandan. Sıraya girdik, 6 çeker Manlar geliyor sıradan biri direksiyona geçip basıp gidiyor. Ben en sondayım. :D Man bitmiş Faum mudur nedir ondan geldi. Çık dediler direksiyona. Ben vicdani redciyim artık dedim.. :D Bir tane tır şoförü arkadan geldi ben bunu sürerim diye. Sonrası bana su tankerini verdiler akşama kadar su çektim. :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Serkan Toker yazdı:

Bana askerde denk geldi o Faun denilen yürüyen apartmandan. Sıraya girdik, 6 çeker Manlar geliyor sıradan biri direksiyona geçip basıp gidiyor. Ben en sondayım. :D Man bitmiş Faum mudur nedir ondan geldi. Çık dediler direksiyona. Ben vicdani redciyim artık dedim.. :D Bir tane tır şoförü arkadan geldi ben bunu sürerim diye. Sonrası bana su tankerini verdiler akşama kadar su çektim. :D

Kaputa accord park edilir

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eti ve buzlu şişeyi ilaç taşıma çantasının içine koy. 

Yada strafor bir koliye koy. Dışardan sıcak almayacak, içerdeki soğuğu dışarıya transfer etmeyecektir.. 

Dayanım süresi iki katına çıkacaktır. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Serkan Toker yazdı:

En güzeli kurutulmuş et, buz derdi falan da yok kemirmek suretiyle yavaş yavaş yenir olay biter..

images?q=tbn:ANd9GcRFKtnBZ-LUL4TcAZ6AQhE

Aliağa gemi sökümden cankurtaran filikası almıştık. İçinden dünya kadar işaret fişeği ve kuru et çıktı. Çok uzun sktsi var. Hatta yok denebilir.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

Konu niye bana döndü?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...