İçeriğe Yönlendir

Ev İçin Boya Tabancası ?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür
Mahmut Yıldız

Boya daha az akacaktır ama bu sefer de tozuma yapacak. Boyama öncesi boya ulaşmasın denilen her yeri maskelemek lazım. 

Sadece bir iş için değil de belki ileride lazım diye selülozik tiner ile inceltilen boyaları kullanacak bir makine olması iyi olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Mahmut Yıldız yazdı:

Boya daha az akacaktır ama bu sefer de tozuma yapacak. Boyama öncesi boya ulaşmasın denilen her yeri maskelemek lazım. 

Sadece bir iş için değil de belki ileride lazım diye selülozik tiner ile inceltilen boyaları kullanacak bir makine olması iyi olur. 

su bazlı boya tiner ile inceltilmez diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

duvarı boyarken duvar harici her yeri toz yapıyor bunu başta kabullenmek lazım ya oda boş olacak ya da eşyalar güzelce örtülecek, zamandan boyadan bayağı tasarruf ediliyor, tavan duvar birleşim yerlerini bile eliniz alışırsa yapabiliyorsunuz. kullancılacak boyanın su karışım oranı çok iyi ayarlanmalı bunu deneyerek bulacaksınız. fazla koyu veya açık olursa duvara pütürlü atar. her kullanım sonrası gün sonu  tabanca sökülüp her yeri iyice yıkanmalı, hazne dahil, ben komple su dolu bidona yatırıyırodum.

akülü olan ilave ağırlık demek ben tavsiye etmem bir de şarj bitti falan derdi var.

tavanda rulo daha kolay

ben wagner kullandım şimdi alsam bosch alırdım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Murat Öngür yazdı:

su bazlı boya tiner ile inceltilmez diye biliyorum

Şu an bu boyayı yapacaksınız ama ileride selülozik bir boya yapmanız gerekirse diye yazmıştım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile

https://www.amazon.com.tr/Wagner-Handiroll-550-için-plastik-15-m²-12-min/dp/B000FFUBPO

bunları tabancaya tercih ederim. sap hazne şeklinde boya oraya doluyor, el alışkanığı kazandıkça acaip hızlı ve iyi sonuç veriyor, ruloyu sökerek içindeki delikli boruyu temizlemesi püf noktası, yıllarca 4-5 evi komple boyar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bosch kullandım bir ara. Nozul ayarı doğru olunca çok kolay yapıyor boyayı. Damlama taşma veya ortalığa yayılma hiç olmuyor. En önemli husus boya sıvılığı ayarı ve kullanım sonrası mutlaka nozul temizliği. Çöpe gitti makina bir kere unutunca. Tamir takımı makina kadar pahalı idi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Linklere baktım. Askılı tip daha kolay olur. El tabancası şeklinde idi bendeki. Bir süre sonra ağır geliyor makina ve bileği yoruyorsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

silikonlu boya ile kesinlikle olmuyor 10 dk da bir nozzle tıkanıyor. ben en son sadece kaliteli akrilik boyada sonuç alabildim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Linkteki akülü olan einhell de akü ve şarj dahil değil 1000-1500 arası ekstra maliyeti var evde başka aynı aküyü kullanan cihaz yoksa.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

akü yetmez o aletlere...  bende 4 akü var gözüm yemedi alacaktım birtane.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Doğan Arşiray yazdı:

silikonlu boya ile kesinlikle olmuyor 10 dk da bir nozzle tıkanıyor. ben en son sadece kaliteli akrilik boyada sonuç alabildim.

İç cephe silikon lu su bazlı boyada işe yaramaz diyorsanız hiç gerek yok . Almam o zaman

Sermet Gündoğdu yazdı:

Linkteki akülü olan einhell de akü ve şarj dahil değil 1000-1500 arası ekstra maliyeti var evde başka aynı aküyü kullanan cihaz yoksa.

örnek olarak attım onu bosch da karar kılmıştım ama şuan almayacağım galiba silikonlu boyada iyi randıman vermiyormuş

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Çöpe gitti makina bir kere unutunca.

atılır mı yahu tühh

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Einhell var bizin arkadaşta. Boya kıvamı iyi olunca başarılı çalışıyor. Ancak einhell in servisi sıkıntılı biraz. Ankara da tek yer var ve bobinajcı. Ek iş gibi yapıyorlar.

koçtaşın markası macalister de fiyat/performans iyi   

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Ben aldım öyle bir tozuma yapıyorduki evin her yeri boyanıyordu çok iyi maskeleme yapmak gerek ve renk koyu olmalı açık renk inceltilince kapatmıyor 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

Bi dönem ben de çok araştırdım, ancak bu tarz plastik ürünlerde tiner kullanımı maalesef cihazın nozuluna zarar veriyor.

Sadece su bazlı boya kullanılacaksa sorun değil ama dışarıdaki bir çit, bank, duvar gibi birşey boyanacaksa su bazlı boya olmaz. Tinerle inceltilen yağlı boya lazım, onu da bu makinelerle atmak zarar veriyor diye vazgeçtim ben.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
Harf hataları
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Öner Kurukuz yazdı:

Bi dönem ben de çok araştırdım, ancak bu tarz plastik ürünlerde tiner kullanımı maalesef cihazın nozuluna zarar veriyor.

Sadece su bazlı boya kullanılacaksa sorun değil ama dışarıdaki bir çit, bank, duvar gibi birşey boyanacaksa su bazlı boya olmaz. Tinerle inceltilen yağlı boya lazım, onu da bu makinelerle atmak zarar veriyor diye vazgeçtim ben.

Bu cihazla atılabiliyor. Bir ara ben de araştırınca bunu bulmuştum. 

https://www.hepsiburada.com/earlex-spray-station-hv-3500-pm-hrteknikhv3500

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile

https://www.amazon.com.tr/Wagner-Handiroll-550-için-plastik-15-m²-12-min/dp/B000FFUBPO

bunları tabancaya tercih ederim. sap hazne şeklinde boya oraya doluyor, el alışkanığı kazandıkça acaip hızlı ve iyi sonuç veriyor, ruloyu sökerek içindeki delikli boruyu temizlemesi püf noktası, yıllarca 4-5 evi komple boyar.

Bulamıyoz abi bundan...

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...