İçeriğe Yönlendir

Ford Connect Rolantide Motor Al Ver Yapıyor

Selamı Yıldırım

Recommended Posts

Selamı Yıldırım

Arkadaşlar 2008, 480 bindeki 110ps ford connect aracım rolantide al ver yapıyor, motor sarsılarak çalışıyor. Özellikle gaz verip birakinca daha çok al ver yapiyor. Bu sebepten bugün enjektörler söküldü kontrol edildi. Bir sorun gözükmedi. tombul olan dahil bütün pompa müşürleri pompacı daki sağlam müşürler ile denendi sorun düzelmedi.egr fişini çekince de sorun devam ediyor egr sıfır sayılır zaten değişmiştim daha önce, Sizce sorun ne olabilir başına gelipte çözen oldumu ?

Yorum bağlantısı
Deniz Kom
(düzenlendi)
Selamı Yıldırım yazdı:

Arkadaşlar 2008, 480 bindeki 110ps ford connect aracım rolantide al ver yapıyor, motor sarsılarak çalışıyor. Özellikle gaz verip birakinca daha çok al ver yapiyor. Bu sebepten bugün enjektörler söküldü kontrol edildi. Bir sorun gözükmedi. tombul olan dahil bütün pompa müşürleri pompacı daki sağlam müşürler ile denendi sorun düzelmedi.egr fişini çekince de sorun devam ediyor egr sıfır sayılır zaten değişmiştim daha önce, Sizce sorun ne olabilir başına gelipte çözen oldumu ?

Sente ya da hava olabilir. Connect hiç kullanmadım ama Ford aracımı ağır bakıma aldığımda benzer problemleri yaşamıştım. Sente tutturamamışlar ve sıvı değişiminde hava yaptırmışlardı. 

Rölantide dalgalanma yapıyordu. Gücü de düşmüştü. 

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Deniz Kom yazdı:

Sente ya da hava olabilir. Connect hiç kullanmadım ama Ford aracımı ağır bakıma aldığımda benzer problemleri yaşamıştım. Sente tutturamamışlar ve sıvı değişiminde hava yaptırmışlardı. 

Rölantide dalgalanma yapıyordu. Gücü de düşmüştü. 

Havayi kendi atıyor sistemin ama sente mantıklı geldi banada

Bugün beyni sıfırlayıp tekrar yazılım yükleyeceğiz. Senteyede bakarız..

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Celal Aydın yazdı:

Senteye mutlaka baktırın. 

Herşeye baktık, beyni sıfırlayıp tekrar yazılım yuklendi. Kran okuyucusu vs tüm sensörler kontrol edildi. Düzelmedi genede subaplar diyoruz artik..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pompa yanında yarı elektronik bir parça var ismi aklıma gelmedi, içinde bir diyafram veya potans devresi gibi bir aksam var arıza yapardı , çok ilgilendiğim bir motor değildi ancak oralardaki bir parça saç bş yoldururdu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Çağlar Bayur yazdı:

pompa yanında yarı elektronik bir parça var ismi aklıma gelmedi, içinde bir diyafram veya potans devresi gibi bir aksam var arıza yapardı , çok ilgilendiğim bir motor değildi ancak oralardaki bir parça saç bş yoldururdu

Tombul müşürü diyorsun abi ,onuda sağlam olanı ile denedik sonuç değişmedi maalesef..

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Fatih Mollaömeroğlu
Selamı Yıldırım yazdı:

Ustam motor takozlarına da bakmayı unutmayın büyük ölçüde etkisi var. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...