İçeriğe Yönlendir

Lpg de enjekt&#246rlerden ses

İsmail Teke

Recommended Posts

İsmail Teke

Merhaba arkadaslar, bugün aracıma atiker marka lpg taktırdım fakat enjektörlere gaz dagıtan parçadan gevsek sibop sesi gibi ses geliyor ve çok rahatsız ediyor ?O parçayı degıstırıp baska bıtane taktı usta fakat yıne aynı.Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Rail sesi en yüksek olan kit atiker galiba. Arkadaşım da aynı dertten muzdarip. Bi çözümü var mıdır bilmiyorum. Ama motorun üstündeki raillerin sesi mecburen duyulacaktır.

Yorum bağlantısı
İsmail Teke
Rail sesi en yüksek olan kit atiker galiba. Arkadaşım da aynı dertten muzdarip. Bi çözümü var mıdır bilmiyorum. Ama motorun üstündeki raillerin sesi mecburen duyulacaktır.

rail dediğiniz o enjektörlere gaz dagıtan parçamı

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Brc de bir ara rail ses yalıtım köpükleri getirildiğini duymuştum.Benzeri bir çözüm bulunabilir.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Bende araba konusunda çok hassas olmama rağmen brc enjektör sesinden rahatsız olmuyorum.Ses geldikçe yakıt masrafında tasarruf yaptığımı hissettiğimdendir belki :nazar:

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

enteresan bir sekilde bende atikerde hiç duymuyorum aslında aracı da sürekli dinlerim extra ses var mı diye

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Bende araba konusunda çok hassas olmama rağmen brc enjektör sesinden rahatsız olmuyorum.Ses geldikçe yakıt masrafında tasarruf yaptığımı hissettiğimdendir belki :)

Valla o şıkırtaya dediğiniz gibi insanın oynayası geliyor :)

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
Valla o şıkırtaya dediğiniz gibi insanın oynayası geliyor :)

+1903 :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Atiker sıralı sistem takılı benim araçta bahsettiğiniz bi şıkırdama mevcut ancak kaput açıldığında farkediliyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Lpg yi çok iyibilmem ama, şıkırtılı enjektörlerin metal malzemeden mamul olduğunu ve uzun ömürlü olduğunu, sessizlerin plastikten imal edilmiş olup sessiz ama kısa ömürlü olduğunu duymuştum.

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu
Lpg yi çok iyibilmem ama, şıkırtılı enjektörlerin metal malzemeden mamul olduğunu ve uzun ömürlü olduğunu, sessizlerin plastikten imal edilmiş olup sessiz ama kısa ömürlü olduğunu duymuştum.

Bu güzel habermiş.Bir taksiciyi gördüm gaz enjektörünün birini değiştirtiyordu tam 300.000 km yaptığını söyledi brc enjektörün.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Dağdeviren2
(düzenlendi)

Bu ses olayının enjektörün metal veya plastiğinden dolayı değil, üretici firmanın kullandığı malzeme kalitesinden kaynaklanır. Atiker'in enjektörleri italyan valtek firmasının bir benzeridir, görünüş aynı ama debi ayarları ve sesleri çok farklıdır. Valtek enjektörün debisi 70'tir ve sessiz çalışır, Atiker'in enjektörlerinin debisi 40'tır, bazılarında sesli bazılarında sessiz çalışır. Brc 2004-2005 yıllarında keıhın enjektörleri kullanıyordu, 2005 ve sonrasında enjektörler Brc'nin kendi patentli enjektörleridir. Keıhın enjektör 90 debi çalışan en kaliteli enjektörlerden birisidir. Ama Brc enjektörleri de 90 debi'de çalışmasına rağmen, enjektör içinde kullanılan açma kapama sibobunun üzerindeki oring'den dolayı gelen bir ses vardır. Bu ses enjektörlerin kalitesini bildiren bir durum değildir.

Merhaba arkadaslar, bugün aracıma atiker marka lpg taktırdım fakat enjektörlere gaz dagıtan parçadan gevsek sibop sesi gibi ses geliyor ve çok rahatsız ediyor ?O parçayı degıstırıp baska bıtane taktı usta fakat yıne aynı.Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İsmail Bey, taktırdığınız servise giderek enjektörlerin içindeki oring'leri değiştirmeniz ve Debi ayar cihazı ile enjektör debilerini 70'lere getirtmenizi öneririm

tarihinde Ruhi G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...