İçeriğe Yönlendir

UPS Aküsü

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon

Evdeki atıl akülü şeyleri ayağa kaldırmaya kararlıyım :bravo:

6v 4.5ah ışıldak aküsü arama çalışmalarım sürüyor, netten alabileceğim güzel markalar önerirseniz çok sevinirim

geçen atıl 600'lık ups'i söktüm içinden yuasa akü çıktı. araştırdım en iyisiymiş ancak normal bir akünün 2 katı parası var. bu ikisi için önerebileceğiniz marka/link var mıdır?

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

sani bey tavsiye edeceğim yer karaköy selanik pasajı girişi veya tahtakale marpuçcular caddesinde garanti bankası karşısında .

bu tip aküleri ilk 14 saat şarj ediyorsunuz ,ilk 3 şarjda tam randıman alamazsınız,daha sonra arasıra deşarj edip doldurmak lazım,ışıldağı sürekli elektrikte tutmak aküyü bitirir.

tam bitmeden doldurmak gerek ,şarjlıykende doldurmak aküyü bitiriyor .. zor iş :bravo:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

peki önerebileceğiniz marka var mıdır?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

6 V lar, her zaman 12 V lardan pahalı , bence sistemini 12 V üzerine kur. Akü markasından çok, şarj edeceğin adaptörün markası önemli. Gayrettepe Telekom binası arkasında Akın Elektronik vardır (muhtemelen sana yakın semt). Oradaki kalite ve çeşit işini görür, tabii Karaköy e vs. inersen orası elekt. cenneti.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

pek çoğu uzak doğu ve çin menşeeli

varta aküler bile çinde üretiliyor .. G P tavsiye ederim ,hem ucuzdur hem işinizi görür

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

çağlar bey, akın elektroniği bilirim, süper bi yerdir ancak y tipi teyp kablosuna 3 lira alıyorlar :) çok pahalılar açıkçası :bravo:

ışıldaklar da 6v üstüne kurulular, değiştirmekten falan anlamıyorum, elektrik bilgim 0 a yakın. önce eksi sonra artı sökülmesi gerektiğini biliyorum o kadar :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Akının fiyatları çok uygundur? Tabii sağa sola gitmekten kurtulma bedeli olarak %10 fazlası olaibilir ama genelde uygun?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

%10 dan çok daha fazla.

ben o kabloları "sağa sola gezme" derdim olmasa, başka bi yerden alsam 1.5-2lira ya alırdım.

ama cidden trafiğe girmeden gidip alabileceğim tüm elektrik eşyaları mevcut neredeyse. mesela evdeki tüm tv kumandaları akın'dan alınma :)

uğur bey, karaköy'ü az çok bilirim, tam olarak bu selanik pasajı nerededir? yanlış bilmiyorsam tünelin hemen yanındaki pasajlardan biriydi değil mi?

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

selanik karaköyden bankalar caddesine çıkan yol üzerinde solda, birde galata köprüsü bitiminde sağda karaköy pasajı var , o bölgede bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bugün şansa akın elektronik'in önünden geçiyordum, dedim karaköy'e kadar gitmeyeyim, girdim içeri, mecburi tek marka (ataba) vardı, 7.5 liraya 2 adet 6v 4ah. akü aldım. yarında elektrikçi aküleri lehimler yine, fıstık gibi olur muhtemelen. ha dandik marka olduğundan 5 sene değilde 2-3 sene götürür ki, bu da şimdilik yeterde artar bile

ama boş vaktimde mutlaka ups aküsü araştırmamı karaköy'de yapacağım.

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

atıl eşyaları devreye sokmak güzel birşey ama ışıldak konusunda artık ledli olanları çıktı, 20-25 tl ye bir sürü var ve florasanlılara göre daha fazla ışık sağlıyorlar ve aküleride kendi denemelerimde 26 saati aştı.

UPS aküleri içinde orijinalinden şaşmamak gerek. ek akü kullanımında başka marka kullanılabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evdeki Işıltakları ledliye çevirmeli..

Tabi hazır alarak değil.. Led takarak :D

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Evdeki Işıltakları ledliye çevirmeli..

Tabi hazır alarak değil.. Led takarak :D

+1907

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

abdülkerim bey, benim ups teki akü artık mefta olmuş. şarj kesinlikle tutmuyor.

ledli bende gördüm ama şimdilik ölü bedeni diriltelim, floresanları da ölürse artık komple değişim yaparız

mehmet bey, sizden bol anlatımlı bi proje bekliyoruz o halde :D

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

UPS aküsünün orijinalini almanızı kesinlikle tavsiye ederim.

ışıldak konusunda yeni akü almakla, komple yenisini almak hemen hemen aynı masrafa gelir.

ayrıca florasan şarzı çok çabuk bitiriyor asıl bu yüzden ledli ışıldaklara geçmeyi tavsiye ettimdi.

ledi alıp takma gibi bir alternatif varsa elbet denenmeli.

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri

Arkadaşlar Karaköy'den birşeyin fiyatını sormak istediğinizde bana yazabilirsiniz iş yerim Karaköy'de...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Çağlar beyin dediği akın elok. piyasada ara firmadır acil durumlarda iş görür ama fiyatları illaki bir karaköy kadar olamaz ama ilgilenirler. Akü olayına gelince size tavsiyem perpa 8.kat ana girişte Datanet elektroniğin hemen yanı zaten giderseniz göreceksiniz kocaman bir dükkan tamamen pil vb.. ürünller üzerine..

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

YUASA derim Tek Geçerim. Milyon Dolarlık Sitemlerde Kullanıyoruz..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...